TOPlist

Alpská mapa

Prezentace map a výtvorů v editoru
Pravidla fóra
Nové téma založte až s prvními obrázky z mapy.
Obrázky musí ukazovat pokročilý stupeň vývoje mapy.

Seznam chybějících objektů nebo splin uzavírejte do tagu CODE.

Alpská mapa

Příspěvekod Kuba5 » 15 dub 2011 12:12

Zdravim, vim, že dřív jsem tu četl něco o tom jestli někdo nechce udělat horskou mapu. Asi před týdnem jsem jel do Itálie do Alp na lyže a tak jsem se nechal inspirovat průsmykama, úzkýma cestama a i v dubních měsících tří-metrovými závějemi u silnic. Rozhodl jsem se teda, že nějakou takovou mapu udělám do OMSI. Je mi jasný, že pro MANA SD to moc vhodný není, ale snad pro to časem bude lepší autobus :) . Linky zřejmě udělám tak, že bude několik menších měst mezi těma horama. Města budou spojovat právě tyhle průsmyky a může být i jedna dlouhá linka, která povede třeba přes tři městečka. Chystám udělám taky nějaký tunely a další vlastní modely (kromě toho, že budu muset udělat i novou silnici, protože vážně nechci chodníky v opuštěných horských průsmycích :lol: ). Časem sem budu přikládat screeny a informace.
Uživatelský avatar
Kuba5
Diskutující člen
Diskutující člen
 
Příspěvky: 281
Registrován: 07 dub 2011 19:50

Re: Alpská mapa

Příspěvekod Jurajs_89 » 15 dub 2011 13:49

...ehm...jen ze zkušenosti z MSTS. Pokud chceš něco stavět, je daleko lepší stavět něco v tichosti, a až budeš mít nějakej ten " prezentovatelnej základ", tak to teprve začít prezentovat. Už jsem mnohokrát četl, že někdo něco postaví, a dušoval se, že to opravdu myslí vážně, a po půl roce skutek utek....
Jinak hodně štěstí.
Jurajs_89
Pokročilý člen
Pokročilý člen
 
Příspěvky: 1038
Registrován: 12 dub 2011 17:58

Re: Alpská mapa

Příspěvekod Kuba5 » 15 dub 2011 15:47

Jurajs_89 píše:...ehm...jen ze zkušenosti z MSTS. Pokud chceš něco stavět, je daleko lepší stavět něco v tichosti, a až budeš mít nějakej ten " prezentovatelnej základ", tak to teprve začít prezentovat. Už jsem mnohokrát četl, že někdo něco postaví, a dušoval se, že to opravdu myslí vážně, a po půl roce skutek utek....
Jinak hodně štěstí.


Máš pravdu no, ale já jsem to sem psal spíš kvůli tomu, aby jste mi dodali návrhy a nějak jsem to nenapsal. Kdyby někdo měl nápady , klidně i o ohledně těch linek, tak sem s nima ;).
Uživatelský avatar
Kuba5
Diskutující člen
Diskutující člen
 
Příspěvky: 281
Registrován: 07 dub 2011 19:50

Re: Alpská mapa

Příspěvekod Kuba5 » 16 dub 2011 11:35

Už jsem na tom začal pracovat a udělal na rychlo nějaké pohoří a základ městečka. Samozřejmě město bude větší. Pohoří bude také větší a přibude. Dnes ještě chystám vymodelovat tunel a zasadit ho na okraj toho městečka a bude končit na druhým konci nějaké jiné horské vesnice. Tady už ukázka:

http://www4.picturepush.com/photo/a/546 ... kazka1.jpg

http://www4.picturepush.com/photo/a/546 ... kazka2.jpg
Uživatelský avatar
Kuba5
Diskutující člen
Diskutující člen
 
Příspěvky: 281
Registrován: 07 dub 2011 19:50

Re: Alpská mapa

Příspěvekod shitman » 16 dub 2011 11:36

No, jako polotovar to zatím vypadá zajímavě.. Já osobně miluji náročné tratě, takže držím všechny palce ;) Mapa s tunelem bude také super.. :)
Obrázek
Obrázek PROTOŽE ZRZKY VLÁDNOU SVĚTU!!
Uživatelský avatar
shitman
Profík
Profík
 
Příspěvky: 12364
Registrován: 09 dub 2011 18:44
Bydliště: Kladno, to černé Kladno...

Re: Alpská mapa

Příspěvekod Kuba5 » 16 dub 2011 11:43

shitman píše:No, jako polotovar to zatím vypadá zajímavě.. Já osobně miluji náročné tratě, takže držím všechny palce ;) Mapa s tunelem bude také super.. :)

Díky ;) Jojo, pokusim se jí udělat docela složitou.
Uživatelský avatar
Kuba5
Diskutující člen
Diskutující člen
 
Příspěvky: 281
Registrován: 07 dub 2011 19:50

Re: Alpská mapa

Příspěvekod DIMI » 16 dub 2011 11:54

HLavně žádný zbytečný a nesmyslný zatáčky a nepřeháněj to s tou velikostí hor... :-) To co tam je teď je jak vzjezd do grand kaňonu.. :D
DIMI
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4355
Registrován: 06 bře 2011 18:23
Bydliště: Praha

Re: Alpská mapa

Příspěvekod Kuba5 » 16 dub 2011 12:06

DIMI píše:HLavně žádný zbytečný ....


Jasný, nechci tam dělat všude uplně obrovský zatáčky. A k těm horám. No. Ty vrcholky nejvysšíí jsou ted tušim ve výšce 500m nebo tak nějak a na realistický poměr je to nesmyslně málo. Sám to vím, když jsem tam jel ;). Seš dole, přes hodinu jedeš nahoru a nahore se podíváš a výška jako prase. Dole mají baráky snad centimetr. To převýšení v Alpách je velký. V lyžařskym středisku byla dolní stanice asi 1700 m.n.m a nahoře kolem 2700 m.n.m a to je jen jedno středisko a i ta spodní stanice kde začíná lanovka (1700m) je hodně vysoko. Uplně dole kde začínají hory výška asi není ani 1000M .n.m to by znamalo, že převýšení je tam asi 2 kilometry. A ve hře mam jen půl kilometru :mrgreen: . Ale nechám to tak, chápu, že ve hře je to potom už nuda a hlavně ten autobus starej jede do toho kopce tak mizernou rychlostí :x :lol: .
Uživatelský avatar
Kuba5
Diskutující člen
Diskutující člen
 
Příspěvky: 281
Registrován: 07 dub 2011 19:50

Re: Alpská mapa

Příspěvekod DIMI » 16 dub 2011 12:41

Ano, j ávím jak to vypadá, ale nikdy jsem teda neviděl že by cesta vedla vedla z nížiny do pohoří mezi 2 horami, to jsem tím chtěl říct.. :-) Musíš si představovat že to děláš obráceně, nejdřív byly hory a pak cesta, ne nejdřív cesta podle toho hory.. :-)
DIMI
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4355
Registrován: 06 bře 2011 18:23
Bydliště: Praha

Re: Alpská mapa

Příspěvekod MPu 3000 » 27 dub 2011 13:50

Tak co, pracuješ na tom ještě?
Uživatelský avatar
MPu 3000
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 650
Registrován: 17 dub 2011 18:43
Bydliště: http://mpu3000.wz.cz/

Další

Zpět na Mapy a editor

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků