TOPlist

[NÁVOD] Mapové podklady pro editor OMSI

Návody týkající se veškeré tvorby do OMSI.

[NÁVOD] Mapové podklady pro editor OMSI

Příspěvekod wooderCZ » 17 kvě 2012 12:40

Takže na vaše přání následující návod:

Ke stáhnutí map a jejich spojení doporučuji prográmek Google Maps Saver, který najdete na adrese http://www.codres.de/google-map-saver. Program nepotřebuje instalaci, jen ho stáhněte a spusťte. Následně ještě před hledáním mapy (jen při prvním spuštění), klikněte na tlačítko ABOUT vpravo a pak na levé tlačítko (nevím co tam bylo napsáno, já už ho nemám :) ), tím provedete registraci a program nebude psát do výsledného obrázku otravnou zprávu.

Nyní se pustíme do nastavení mapy, zaprvé najděte místo, které potřebujete. Tedy třeba "Opava, Czech republic". Podle mého nastavení (co je ve videu) je to takto: Rozlišení obrázku (resolution) je "Custom - 2048x2048", přiblížení (Zoom) je 17 a ty mapy (Map Type) je samozřejmě Satellite. Koordináty asi nejsou důležité. Pokud máte vše nastaveno podle svých potřeb, klikněte na tlačítko "Go!" a čekejte, než se všechny díly mapy načtou. Dokud se nenačtou, nebude aktivní tlačítko "Save capture as". Než ho však po načtení zmáčknete, zavřete to okno, kterého se objevilo se šipkou coby výsledek hledání, vyberte si formát výsledného obrázku, mě stačí jpg ve vysoké kvalitě. Obrázek pak uložte a přepněte se do editoru OMSI.

V editoru v kartě TILE dole zaškrtněte Background Image, klikněte na LOAD a načtěte uložený obrázek. Při našem nastavení je výsledné území velké 1538x1538 metrů, což jsou hodnoty, které vepište do políček Picture width a Picture height. Pokud začínáte, pak do obou políček "Point were tile 0 is" nastavte 50%. Je to nastavení, kde má být střed. Při další stavbě se to už bude muset nějak nastavovat, to ještě nemám odzkoušeno :).

Příjemnou zábavu, video návod je zde: http://youtu.be/2Kb5xx15Y1s
Obrázek
Uživatelský avatar
wooderCZ
Zasloužilý tvůrce addonů
Zasloužilý tvůrce addonů
 
Příspěvky: 4014
Registrován: 17 zář 2011 22:02
Bydliště: Opava

Re: [NÁVOD] Mapové podklady pro editor OMSI

Příspěvekod Tomko00 » 17 kvě 2012 13:53

Paráda, super, díky. :)
Tomko00
Veterán
Veterán
 
Příspěvky: 8865
Registrován: 22 dub 2011 19:08
Bydliště: Košice

Re: [NÁVOD] Mapové podklady pro editor OMSI

Příspěvekod peternr79 » 17 kvě 2012 16:36

veeelikanske ĎAKUJEM! Uz som myslel, ze si sa na nas vybodol. Hned idem nato.
Aspire GX-781:
-7th GEN Intel Core i5 processor 7400
-32Gb DDR4
-NVIDIA GeForce GTX 1050Ti 4GB
-Windows 10 Home 64-bit
Uživatelský avatar
peternr79
Pokročilý člen
Pokročilý člen
 
Příspěvky: 956
Registrován: 08 úno 2012 01:11
Bydliště: Nitra City

Re: [NÁVOD] Mapové podklady pro editor OMSI

Příspěvekod wooderCZ » 18 kvě 2012 09:36

Ještě jsem zapomněl maličkost, pokud změníte to nastavení, dáte si jiný zoom nebo výsledné rozlišení obrázku, tak se vám samozřejmě rozhodí rozměry vyřezané plochy. Ty pak zjistíte poměrně snadno tak, že si otevřete mapu na mapy.cz, na tom vašem vytvořeném obrázku si najdete na krajích nějaké orientační body a podle toho si pomocí nástroje PLÁNOVÁNÍ A MĚŘENÍ TRASY při RUČNÍM MĚŘENÍ změřte délku. Pozor ale, musíte měřit vodorovně nebo svisle, ne šikmo.
Obrázek
Uživatelský avatar
wooderCZ
Zasloužilý tvůrce addonů
Zasloužilý tvůrce addonů
 
Příspěvky: 4014
Registrován: 17 zář 2011 22:02
Bydliště: Opava

Re: [NÁVOD] Mapové podklady pro editor OMSI

Příspěvekod DwX » 26 kvě 2012 20:44

poradil by mi prosím někdo stím programem "GMS"
mam vše nastavené ale jak zadám "Karviná, Czech republic" a pak to ostatní co je v prvním příspěvku a dam "GO" tak to načíta a žádná mapa se mi nezobrazí a už to mam zapnuté dlouho díky za pomoc
ObrázekObrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
DwX
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1897
Registrován: 15 dub 2011 05:56
Bydliště: Praha

Re: [NÁVOD] Mapové podklady pro editor OMSI

Příspěvekod marlieb » 28 kvě 2012 11:47

Dělal jsem vše dle návodu a mám z toho tohle rozmázlej flek. :roll:
Uživatelský avatar
marlieb
Diskutující člen
Diskutující člen
 
Příspěvky: 201
Registrován: 13 kvě 2011 17:34

Re: [NÁVOD] Mapové podklady pro editor OMSI

Příspěvekod rogerer » 28 kvě 2012 16:19

dnes vyzkousim, nejde nejakym podobnym zpusobem podchytit i vertikal? tj abych vedel ze ta silnice jde do kopecka a kolik :D to už bych chtel asi moc co :D
Uživatelský avatar
rogerer
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2212
Registrován: 22 črc 2011 11:11

Re: [NÁVOD] Mapové podklady pro editor OMSI

Příspěvekod shitman » 28 kvě 2012 20:01

ne, můžeš si na to vzít leda jako pomůcku google earth, který umí vypočítat výškový rozdíl podle naplánované trasy.. ale moc přesné to prý není, nevím, zatím jsem to nezkoušel.. každopádně v updatu omsi se chystá jakýsi plugin, který by dokázal s něčím podobným pracovat automaticky a upravit výšku terénu podle jakési šablony sám. ale nevím jak to funguje, a hlavně je to hudba budoucnosti :)
Obrázek
Obrázek PROTOŽE ZRZKY VLÁDNOU SVĚTU!!
Uživatelský avatar
shitman
Profík
Profík
 
Příspěvky: 12364
Registrován: 09 dub 2011 18:44
Bydliště: Kladno, to černé Kladno...

Re: [NÁVOD] Mapové podklady pro editor OMSI

Příspěvekod rogerer » 29 kvě 2012 10:10

zkousel jste nekdo uz napojovat dalsi mapu?
Uživatelský avatar
rogerer
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2212
Registrován: 22 črc 2011 11:11

Re: [NÁVOD] Mapové podklady pro editor OMSI

Příspěvekod Pall » 29 kvě 2012 10:16

No tak toto by mě taky zajímalo...
Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Pall
Vytrvalý člen
Vytrvalý člen
 
Příspěvky: 3230
Registrován: 06 dub 2011 19:46
Bydliště: LOS BRNOS! Samosprávou pasované na Vznešené Království Velkomoravské Říše

Další

Zpět na Návody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků