TOPlist

[VYŘEŠENO] Jízdní Řády

Pokud máte problém týkající se hraní OMSI, sdělte ho zde.
Pravidla fóra
Pouze modrá obloha po načtení mapy? Mapu projeďte MapToolem, chybějící objekty a spliny napište do fóra Hledám. Pokud nic nechybí a máte pouze modrou oblohu, napište dotaz sem.

Přikládejte logfile (do tagu CODE).

[VYŘEŠENO] Jízdní Řády

Příspěvekod robo1p » 21 říj 2018 13:41

Ahoj, mám dotaz ohledně jízdních řádů, konkrétně se jedná o to, že si zvolím jízdní řád třeba 328, pořadí 1, ale po příjezdu do Čestlic, se mi jízdní řád nepřehodí, musím si ho ručně přehodit. Asi se v tom moc nevyznám :(

Přikládám obrázek:

JŘ.png


Myslím si, že to nějak souvisí s těmito řádky, vysvětlí mi to prosím někdo? :D

JŘ.png
Naposledy upravil robo1p dne 22 říj 2018 17:04, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
robo1p
Diskutující člen
Diskutující člen
 
Příspěvky: 338
Registrován: 09 srp 2017 20:51
Bydliště: Hl. m. Praha

Re: Jízdní Řády

Příspěvekod TheFloxiCz » 21 říj 2018 13:46

No. Vidím tam asi několik chyb.
1) U jízdního řádu nemáš pravděpodobně nastavené časy mezi zastávkami, tudíž má cela trasa pouze 1 minutu.
2) Pokud se ti jízdní řád na konečné neukončuje, znamená to, že jsi buď někde nezastavil a hra ti tedy nezapočítala zastávku, nebo jsi nezastavil v přibližném místě konečné zastávky.
3) Mezi jednotlivými odjezdy musí být plocha zabarvena černě. Pokud není, tak to znamená, že na konečné dojde k despawnutí AI busu.

Doporučuji prostudovat návody na tvorbu nových linek a jízdních řádů, které ti snad pomůžou.
TheFloxiCz
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2221
Registrován: 25 kvě 2014 22:21

Re: Jízdní Řády

Příspěvekod robo1p » 21 říj 2018 17:04

TheFloxiCz píše:No. Vidím tam asi několik chyb.
1) U jízdního řádu nemáš pravděpodobně nastavené časy mezi zastávkami, tudíž má cela trasa pouze 1 minutu.
2) Pokud se ti jízdní řád na konečné neukončuje, znamená to, že jsi buď někde nezastavil a hra ti tedy nezapočítala zastávku, nebo jsi nezastavil v přibližném místě konečné zastávky.
3) Mezi jednotlivými odjezdy musí být plocha zabarvena černě. Pokud není, tak to znamená, že na konečné dojde k despawnutí AI busu.

Doporučuji prostudovat návody na tvorbu nových linek a jízdních řádů, které ti snad pomůžou.


Přijedu do Čestlic, zobrazí se jízdní řád, ale nepřehodí se, chce po mně abych jel zase z Opatova.
Chyby jsem podle toho návodu opravil, ale stále se tomu jízdnímu řádu nechce se přehodit :(
Takže už vůbec nevím, v čem by mohla chyba být.
Uživatelský avatar
robo1p
Diskutující člen
Diskutující člen
 
Příspěvky: 338
Registrován: 09 srp 2017 20:51
Bydliště: Hl. m. Praha

Re: Jízdní Řády

Příspěvekod TheFloxiCz » 21 říj 2018 18:33

Až dojedeš do Čestlic, tak dej Shift+Z, vyfoť to a pošli sem ten obrázek. Popřípadě můžeš přiložit logfile, ale ten v této situaci nic neřekne.
TheFloxiCz
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2221
Registrován: 25 kvě 2014 22:21

Re: Jízdní Řády

Příspěvekod robo1p » 21 říj 2018 19:33

TheFloxiCz píše:Až dojedeš do Čestlic, tak dej Shift+Z, vyfoť to a pošli sem ten obrázek. Popřípadě můžeš přiložit logfile, ale ten v této situaci nic neřekne.


Tak posílám obrázek, jsem na Opatově, a Shift + Z svítí zase Čestlice :(

Opatov.png
Uživatelský avatar
robo1p
Diskutující člen
Diskutující člen
 
Příspěvky: 338
Registrován: 09 srp 2017 20:51
Bydliště: Hl. m. Praha

Re: Jízdní Řády

Příspěvekod TheFloxiCz » 21 říj 2018 19:59

Jo takhle to myslíš. Já měl celou dobu za to, že se ti neukončil jízdní řád a měl jsi tam stále Čestlice. No to je jednoduché.
To je způsobené tím, že v jízdních řádech máš jenom trasu z Čestlic. Musíš mít v tom určitém turnusu na střídačku Čestlice a za tím trasu nazpět z Opatova.
TheFloxiCz
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2221
Registrován: 25 kvě 2014 22:21

Re: Jízdní Řády

Příspěvekod robo1p » 21 říj 2018 20:03

TheFloxiCz píše:Jo takhle to myslíš. Já měl celou dobu za to, že se ti neukončil jízdní řád a měl jsi tam stále Čestlice. No to je jednoduché.
To je způsobené tím, že v jízdních řádech máš jenom trasu z Čestlic. Musíš mít v tom určitém turnusu na střídačku Čestlice a za tím trasu nazpět z Opatova.


Jžš, díky, já jsem to nepochopil, už mi to došlo díky :D
Uživatelský avatar
robo1p
Diskutující člen
Diskutující člen
 
Příspěvky: 338
Registrován: 09 srp 2017 20:51
Bydliště: Hl. m. Praha


Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků