TOPlist

Počet cestujících

Pokud máte problém týkající se hraní OMSI, sdělte ho zde.
Pravidla fóra
Pouze modrá obloha po načtení mapy? Mapu projeďte MapToolem, chybějící objekty a spliny napište do fóra Hledám. Pokud nic nechybí a máte pouze modrou oblohu, napište dotaz sem.

Přikládejte logfile (do tagu CODE).

Počet cestujících

Příspěvekod Solaris7777 » 09 úno 2018 23:27

Zdravím,
řeším docela závažný problém. Pomáhám kámošovi s reálnou mapou linky, kterou mám projetou tak 150x, o víkendu, v PD, ráno, odpoledne, pozdě v noci, prostě ju znám jak své boty a tak vím, kolik cca lidí kde nastupuje, jenže Omsi mi to kazí tak, že si dělá co chce a vše si nastaví dle sebe, až se mi zdá, že ty bustop kostky vůbec nebere (když mi na zastávce kde mám výstup 20 nevystoupí nikdo za 4 spoje). Věděl by někdo, jak prostě Omsi říct "tady v tuhle dobu vystoupí a nastoupí tolik a tolik cestujících" ? Zkoušel jsem do počtu nastupujících lidí dát třeba 0@5, tím jsem myslel že se to třeba bude proměnlivě měnit, že po většinu dne tam nikdo nenastoupí ale ve špičce kolem těch 5 lidí. No a bojím se, že teď to zas Omsi bude brát jako že tam nemá nastoupit nikdo. JŘ mám nastavený, vždy podle něj jedu a o to víc mě to štve, když vím na každém spoji přibližné počty lidí...
Díky moc za pomoc :)
Solaris7777
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1523
Registrován: 05 črc 2015 00:17
Bydliště: Ostrava

Re: Počet cestujících

Příspěvekod TheFloxiCz » 09 úno 2018 23:53

Do busstop kostek nepíšeme do vystupujících ani nastupujících žádné zavináče a tak podobně. Vždy a jen pouze čísla.
V tomhle je OMSI takové nevypočitatelné. Nikdy ti na stejné zastávce nevystoupí ani nenastoupí stejný počet cestujících. Vždy to bude proměnlivé, jak si to určí OMSI. Poté to taky bude záviset na zapsaných hodnotách v globalu, kdy se podle času bude měnit počet cestujících na zastávce. Jinak bych dával pozor u konečných zastávek. OMSI se podle počtu vystupujících na konečné snaží nějak řídit to vystupování lidí. Tudíž, když tam bude 100 vystupujících lidí, tak po cestě vystoupí úplně minimum lidí, jelikož se OMSi bude snažit dosáhnout toho počtu 100 lidí. ;)
TheFloxiCz
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2221
Registrován: 25 kvě 2014 22:21

Re: Počet cestujících

Příspěvekod Solaris7777 » 10 úno 2018 21:15

Díky moc, ten čas těm cestujícím tak z poloviny pomohl. Ještě trochu upravím ty konečné zastávky a snad už to bude parádní. :)
Solaris7777
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1523
Registrován: 05 črc 2015 00:17
Bydliště: Ostrava

Re: Počet cestujících

Příspěvekod Solaris7777 » 11 úno 2018 16:01

Sorry za doublepost, ale už jsem tomu asi přišel na kloub. Omsi si zas dělá co chce. Zjistil jsem, že ty počty si nějak pospřeházelo, takže počet lidí, co má vystoupit na zastávce B, vystoupí na zastávce A a počet cestujících kteří mají vystupovat na zastávce C vystupuje na zastávce B. No lépe řečeno, počet vystupujících cestujících se mi posunul o zastávku vzad tj. že to, co má vystupovat na aktuální zastávce, již vystoupilo na předchozí. Věděl by někdo co s tím (samozřejmě mě napadlo, že ty hodnoty akorát přesunu o zastávku dál, ale nevím co s konečnou). :)
Solaris7777
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1523
Registrován: 05 črc 2015 00:17
Bydliště: Ostrava


Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků

cron