TOPlist

MHD-Máte Hromadu Důvodů

Obecně i mimo OMSI

Re: MHD-Máte Hromadu Důvodů

Příspěvekod fanda124 » 17 lis 2017 13:51

Můj názor... :D

Image
ImageImage
Uživatelský avatar
fanda124
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1282
Registrován: 14 črc 2012 17:57
Bydliště: Doma kde jinde ?

Re: MHD-Máte Hromadu Důvodů

Příspěvekod danutu » 17 lis 2017 14:53

Kupodivu ale přesně v tomhle souhlasím s fandou :D Přesně tohle je problém kampaně. Koukněme na kampaň DPMB proti černým cestujícím , hezká , úspěšná s velmi silným procentuálním dopadem. Proč ? protože se s lidmi baví jako s lidmi, tedy hovorovou češtinou a né nějakou ultraspisovnou "hatmatilkou" ta je v dnešní době nechtěná. ;)
Uživatelský avatar
danutu
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 616
Registrován: 07 zář 2011 20:42
Bydliště: Liberec

Re: MHD-Máte Hromadu Důvodů

Příspěvekod henko151 » 17 lis 2017 15:04

Rpopo: Wau, vy máte lacnejší mesačný lístok o 2€ ako u nás v Nitre kde je sieť o polovičku menšia a aj počet spojov je menší. Zaujímavé :D
Btw. Sorry za menší OT.
Uživatelský avatar
henko151
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1464
Registrován: 11 srp 2012 18:05
Bydliště: Nitra milá Nitra na peniaze chytrá

Re: MHD-Máte Hromadu Důvodů

Příspěvekod danutu » 17 lis 2017 15:06

I tak ale vidno v Praze , vidno kdekoliv. Lidem jsou peníze relativně jedno , důležitý je ČAS. Jak jsou někde rychleji veřejnou dopravou, začnou ji používat. Ikdyby to mělo vyjít dráž než autem. Toť můj názor.
Uživatelský avatar
danutu
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 616
Registrován: 07 zář 2011 20:42
Bydliště: Liberec

Re: MHD-Máte Hromadu Důvodů

Příspěvekod Martin_S » 17 lis 2017 15:16

Danutu to vystihl přesně, čas je velmi důležitý. Přece jenom, je rozdíl, když mi jede vlak v 7 hodin, tak na MHD vstávám v 5:30, autem mi stačí pohodlně vyspat se do 6:15, protože auto nejzdí ve 20-ti minutovém intervalu a netrvá to na nádraží 35, ale 15 minut a můžu sednout a jet kdykoliv.
Uživatelský avatar
Martin_S
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 463
Registrován: 18 dub 2016 13:58
Bydliště: !!!

Re: MHD-Máte Hromadu Důvodů

Příspěvekod vojtas » 17 lis 2017 17:23

Jenze to bude vzdy problem jakekoliv okrajove casti mesta. Precejenom se neda ocekavat, ze v "dire" jako je Bela bude jezdit autobus co 10 minut...
10 let...
Uživatelský avatar
vojtas
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1250
Registrován: 12 dub 2011 13:55
Bydliště: Ostrava

Re: MHD-Máte Hromadu Důvodů

Příspěvekod Martin_S » 17 lis 2017 18:01

O to nejde, stejně většinou kvůli přípojům, které na sebe nečekají, musím přes pole na Dubinu, ale spíš takty páteřních linek. Co jezdívám jednou týdně 48-čkou, to je hrůza. Aspoň 2x rychleji, hlavně v době 4 - 8.30 a 14 - 19.30. Teď mám například další problém - chci jet zítra = o víkendu tramvají z Dubiny na Hlavní nádraží a odsud na vlak. Jenže z tramvaje na vlak mám přestupní čas 2 minuty. To se prostě nestihnu protáhnout nádražím a ještě k tomu si koupit lístek, proto musím jet o 20 minut dříve. Dop*dele, to je tak těžké, když vlaky odjíždí v časech 10/30/50 upravit tak, abych měl na nádraží aspoň 10 minut na přestup, a ne aby byly příjezdy 08/28/48, navíc často ještě se zpožděním? To je skutečně hromada důvodů, proč (ne)jezdit MHD.
Uživatelský avatar
Martin_S
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 463
Registrován: 18 dub 2016 13:58
Bydliště: !!!

Re: MHD-Máte Hromadu Důvodů

Příspěvekod vojtas » 17 lis 2017 18:25

Pro mne je treba 22 minut na nadrazi idealni cas na to, abych se vklidu presunul a koupil listek...
10 let...
Uživatelský avatar
vojtas
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1250
Registrován: 12 dub 2011 13:55
Bydliště: Ostrava

Re: MHD-Máte Hromadu Důvodů

Příspěvekod Solaris7777 » 17 lis 2017 18:27

A další pak bude chtít návaznost na svůj vlak, a nakonec ta tramvaj pojede co půl minuty, aby každý stihl přestup na vlak, koupil si lístek a vypil kafíčko z automatu? Máš to mít naplánované tak, aby jsi to stihl. Chápu, že v Olomouci, kdy další noční bus jel za hodinu, to byl asi problém, ale u tramvaje, co jezdí v intervalu 20 minut mi to přijde spíš jako rozmazlenost... ;)
Solaris7777
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1523
Registrován: 05 črc 2015 00:17
Bydliště: Ostrava

Re: MHD-Máte Hromadu Důvodů

Příspěvekod Rilian » 18 lis 2017 11:38

Martin_S píše:O to nejde, stejně většinou kvůli přípojům, které na sebe nečekají, musím přes pole na Dubinu, ale spíš takty páteřních linek. Co jezdívám jednou týdně 48-čkou, to je hrůza. Aspoň 2x rychleji, hlavně v době 4 - 8.30 a 14 - 19.30. Teď mám například další problém - chci jet zítra = o víkendu tramvají z Dubiny na Hlavní nádraží a odsud na vlak. Jenže z tramvaje na vlak mám přestupní čas 2 minuty. To se prostě nestihnu protáhnout nádražím a ještě k tomu si koupit lístek, proto musím jet o 20 minut dříve. Dop*dele, to je tak těžké, když vlaky odjíždí v časech 10/30/50 upravit tak, abych měl na nádraží aspoň 10 minut na přestup, a ne aby byly příjezdy 08/28/48, navíc často ještě se zpožděním? To je skutečně hromada důvodů, proč (ne)jezdit MHD.

To je skutečně hromada hloupých důvodů, proč nejezdit MHD. Aneb podle hesla Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod. Dvacet minut čekání je fakt tragédie. :D Jak psali ostatní, jak se to má jako udělat, aby všem všechno navazovalo? To je utopie a pokud člověk jezdí z Horní Dolní, tak se nemůže divit, že je míň důležitej. Sám to znám, ale neměnil bych. Že mi sem jede bus o víkendu jednou za dvě hodiny? No tak to dá rozum, že mi to nebude nikde navazovat. Ale hned nebrečím a nezačnu kvůli tomu jezdit autem, které by mě vyšlo mnohem dráž a stálo by mě víc starostí.
Rilian
Moderátor a redaktor
Moderátor a redaktor
 
Příspěvky: 1241
Registrován: 27 dub 2011 16:28
Bydliště: Zeleneč

PředchozíDalší

Zpět na Volná diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 23 návštevníků