TOPlist

[WIP] Košice, Linka 28

Prezentace map a výtvorů v editoru
Pravidla fóra
Nové téma založte až s prvními obrázky z mapy.
Obrázky musí ukazovat pokročilý stupeň vývoje mapy.

Seznam chybějících objektů nebo splin uzavírejte do tagu CODE.

[WIP] Košice, Linka 28

Příspěvekod rpopo » 09 led 2017 01:09

Pre tých, čo nesledujú screeny, pred pár rokmi som začal pracovať na mape košickej linky číslo 28. Pracoval som na tom pár hodín v roku, aj preto sa to ťahá už pomaly od roku 2012. V posledných týždňoch som ale začal mapku aktívne robiť a osvojovať si 3ds max či zákutia editoru a stavba pokročila.

Najprv taký úvod do toho, čo to vlastne za linku a mapu je. Ide o reálnu mapu Košíc, konkrétne mestskej časti Nad Jazerom a Krásna, linka bola pred piatimi rokmi zavedená, kvôli novopristavenej časti MČ Krásna, obsluhovaná bola iba v špičke a fungovala ako okružná linka. V prvých dňoch, týždňoch a mesiacoch, priam rokoch slúžila viac menej iba pre závozníkov, medzi ktorými som bol aj ja, a občasne nejakým jedným náhodným okoloidúcim. Časom domčekov a potencionálnych cestujúcich pribudlo, linka dnes jazdí celodenne, v špičke s 20 minútovým intervalom. Začína na prestupnom uzle "Važecká", východzia resp. konečná zastávka električiek smerujúcich do celého mesta, tak isto zastávka regionálnych spojov. Pokračuje po Slaneckej ceste na zastávku Golianova odkiaľ odbáča na Ukrajinskú. Ako Slanecká, tak aj Ukrajinská sú súčasťou hlavného ťahu ďalej na juhovýchod republiky. Potom, čo cesta prejde okolo poľa s inžinierskymi sieťami, pripravenými pre nové domy a staršej "prechodovej" časti medzi MČ Nad Jazerom a MČ Krásna sa cez most ponad rieku Hornád dostane do samotnej MČ Krásna, kde po Ukrajinskej pokračuje až na samotný koniec mesta Košice. Po Golianovej obslúži zastávky "Pri Hornáde", "Lackova" a "Motorest Krásna", kde sa otočí, vráti sa na úroveň Minskej ulice, kde zabočí, prejde sa pomedzi rodinné domky na zastávku Vyšný Dvor, odkiaľ pokračuje na koniec dediny na križovatku s cestou na Košickú Polianku resp. novopristavanú časť MČ Krásna. Odbočí, vyjde si celkom slušný kopček, odbočí na zastávku "Staroslovanská" a pokračuje na konečnú zastávku "Pri Teleku", kde sa v prašnom obratisku uprostred križovatky otočí, a pokračuje naspäť po pôvodnej trase. Po odbočení tento raz dole kopcom od zastávky Staroslovanská sa naskytne krásny pohľad na prírodu východného slovenska (pravdepodobne bude urobená backdropom), a pokračuje na úroveň zastávky "Vyšný Dvor", kde ale nezabočí na Minskú, ale pokračujete rovno po úzkej uličke do ešte užšej križovatky, odbočí na Adamovu, obslúži zastávku "Žiacka", a pokračuje rovno po ulici na zastávku "Lackova", odkiaľ zabočí doprava a napojí sa na Ukrajinskú resp. Slaneckú cestu, a vráti sa na Važeckú, obsluhujúc zastávky cestou. Po vyložení cestujúcich na zastávke Važecká pokračuje po Slaneckej až do prvého prejazdu cez električkové koľaje, kde sa otočí o 180 stupňov na Važeckú ulicu a pokračuje okolo Obchodného domu do obratiska, kde čerpá prestávku. Jazdná doba je 18 minút, po prirátaní presunu z obratiska na východziu zastávku a nazad to je nejakých 22 minút.
V zelenom krúžku si viete pozrieť, ktoré úseky sú momentálne vo výstavbe, niektoré pármetrové úseky sú už aj hotové. Máte tam zaznačenú trasu linky a jedno odbočenie na obratisko "Krásna" ktoré bude tak isto súčasťou ako spestrenie.
Linka28.jpg


Zopár fotiek z hry:
Napravo je Slanecká cesta, na ľavo Važecká ulica, hoci ich oddeľuje iba električková trať, volajú sa rozdielne. V pozadí vidno obratisko a obchodný dom a Slaneckú cestu.
1.jpg


Zastávka a ulica Golianova, a odbočenie na Ukrajinskú.
2.jpg


Okolie za mostom ponad rieku Hornád
3.jpg


Pohľad na časť Ukrajinskej. Je to dlhá ulica.
4.jpg


Čo sa týka mapy samotnej, pozornému oku neunikne, že vzniká za pomoci Prahy prípadne Kojetic, pripadne čohokoľvek, čo sa v mojej databaze za 5 rokov nazbieralo. Ale zase až také rozmanité to nebude, takže nebudete sťahovať 3 dni chýbajúce objekty. Cesty sú okrem ASS na Ukrajinskej robené na mieru cez terrainspline. Niektoré objekty, potrebné pre správnu atmosféru v mape, ktoré sú niečim špecifické, sa snažím vymodelovať si sám. Niesom profík, takže sú to len jednoduchšie modeliky. Snažím sa ale nezanedbávať detaily, do jedného príspevku sa všetky screeny nevojdu, však mnoho toho ste už videli inde.

A čo sa stavu prác týka ? Mapa je hotová tak na 40%, pričom 20% som urobil asi len za posledný týždeň usilovnej roboty (hej začalo sa skúškové :D), pomoc uvítam, hlavne čo sa tvorby týka tvorby križovatiek.
Vydanie si netrúfam odhadnúť. Môže sa stať, že to bude do leta hotové, čo je však nepravdepodobné. Môže sa stať, že to bude trvať tri roky, to nikto nevie. Uvidíme. Nakoľko mi je ale jasné, že na mapu by trebalo aj nejaký originál košický autobus, padlo rozhodnutie, že rozrobená košická verzia Karosy B932E vyjde spolu s mapou.
Návrhy na zlepšenie a vylepšenie prijmem, na mape je mnoho objektov čo tam byť nemajú, alebo sú tam hodené len preto, aby som vedel že mám aj také, kopce urobené iba a len kvôli screenom pre skúšky autobusov a tak, takže veci ako, že kopec je len jednostranny pisať nemusíte. :mrgreen: Sú tam miesta, kde som od toho 2012teho ani nezakopol, takže preto sú, nazvime to nie zrovna vábne.
A komu sa nechce hľadať Košice na mape a chce si to pozrieť na SW, stači sa len zhodiť kam chcete:
https://goo.gl/maps/SPVLHfRwjYK2

A video, kde sme hodinu len vymyšľali ako uchopiť foťák, no je tam nahratá celá linka... NIE JE TO MOJE VIDEO a ani môj kanál.
https://www.youtube.com/watch?v=AkzhyJpxBdI

Ak máte otázky, rád ich zodpoviem...
Obrázek
Uživatelský avatar
rpopo
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2641
Registrován: 23 říj 2011 20:36
Bydliště: Košice

Re: [WIP] Košice, Linka 28

Příspěvekod Martin_S » 09 led 2017 15:47

Páni, vypadá to skvěle! :o Jenom, nevím proč, se mi trošku nepozdává něco na té tram. trati... ...každopádně na mapu i na devítistovku s šaltrpákou se těším už teď a ať se zadaří! ;)
Uživatelský avatar
Martin_S
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 463
Registrován: 18 dub 2016 13:58
Bydliště: !!!

Re: [WIP] Košice, Linka 28

Příspěvekod Peterson » 09 led 2017 16:13

No, trať je v skutočnosti celá zaliata v betóne, takže aj mňa tak trochu zdesila. Budem sakra kritický v okolí Važeckej, aj keď je to jasná hrubá stavba, tá ulica, ktorá vedie k Freshu by mala byť kúštik rozbitejšia, Suzuki dealer by mohol byť trochu vierohodnejší. Je to taký zvláštny pohľad zhora, väčšinou cez stromy z hlavnej cesty nič nie je vidieť...

Páčia sa mi tie paneláky na (asi stále) Sputnikovej, dokonca aj počet poschodí sedí. No, keď uvidím hotový produkt, tak ti poviem viac, lebo na tom nie je veľmi čo kritizovať, keď tam nič nie je.
Uživatelský avatar
Peterson
Vytrvalý člen
Vytrvalý člen
 
Příspěvky: 5385
Registrován: 08 led 2013 16:35

Re: [WIP] Košice, Linka 28

Příspěvekod rpopo » 09 led 2017 16:50

Pravdu povediac, panelaky sa snažim vyberať iba z dostupnych tak, aby boli čo najpresnejšie. Okolie Važeckej nie je zďaleka spravené, jediné, čo sa tam už určite meniť nebude, je samotné rozmiestnenie ciesť, tankodromizáciu, parkoviská, a chodníky dorobíme neskôr. Možno keď bude čas, a chuť to isť nafotiť, tak sa vydám zopár budov cvaknuť a vymodelovať. O pohľad z autobusu sa nebojím, ten celkom sedí, predsa len, nemáš pohľad z niekoľko metrovej výšky... Problém je, že som celkom indisponovaný čo sa jazdenia týka, tak pohľad z kabíny bude musieť počkať. :)
Obrázek
Uživatelský avatar
rpopo
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2641
Registrován: 23 říj 2011 20:36
Bydliště: Košice

Re: [WIP] Košice, Linka 28

Příspěvekod igisek » 09 led 2017 18:09

Vypadá to dobře (držím palce), kde vůbec v Košicích pobýváš? Mám tam 2 rodiny, jednu v Ťahanovcích a druhou na sídl. Darg. Hrdinov. Jih Košic sice moc neznám, ale tak někdy se tam podívám po návštěvě Košic. :)
Je nejlepší slavit narozky na pátek 13.,v roce 2013 :D
Stránka mého města https://www.facebook.com/dpmoravec?ref=hl
Uživatelský avatar
igisek
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1509
Registrován: 12 dub 2011 14:53
Bydliště: Brno-Řečkovice

Re: [WIP] Košice, Linka 28

Příspěvekod rpopo » 09 led 2017 18:45

Ja som z Terasy, polohou najsamlepšieho sídliska v Košiciach, všade to mám na krok. :)

Zabudol som napísať, že bol by som rád,keby boli v mapke zjazdné aj vedľajšie uličky a spojovacie cesty, kde linka nejazdí... uvidíme.
Obrázek
Uživatelský avatar
rpopo
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2641
Registrován: 23 říj 2011 20:36
Bydliště: Košice

Re: [WIP] Košice, Linka 28

Příspěvekod Vítek03 » 09 led 2017 19:26

Super. Konečně mapa z prostředí Slovenska. Zatím to vypadá velmi pěkně. ;)
Vítek03
Pokročilý člen
Pokročilý člen
 
Příspěvky: 830
Registrován: 16 bře 2016 21:16
Bydliště: Nučice

Re: [WIP] Košice, Linka 28

Příspěvekod TheFloxiCz » 09 led 2017 20:02

Jediné, co mi vadí, jsou ty textury kolejí a visející dráty ve vzduchu. Jinak je to pěkné. Doufám, že to dotáhneš do zdárného konce. Přeji hodně štěstí v tvorbě. ;)
TheFloxiCz
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2221
Registrován: 25 kvě 2014 22:21

Re: [WIP] Košice, Linka 28

Příspěvekod rpopo » 09 led 2017 20:05

Ďakujem.
O to sa neboj, stlpov mam v PC niekoľko už tri roky, akurat iba tento jediny som upravil a vyexportoval, ono je to celkom problém, lebo stlpy modeloval kamarat do Simtr, a tam nevadilo, keď mali niekoľko tisíc poly. Tu to ale vadí, a tak to chce celkom hĺbkovú a zdlhavú úpravu. Ale modelicky sú dobre, tak je škoda ich len tak nechať. Vedenia, trolejové alebo distribučné sa budú robiť až potom, aj v dedine zatiaľ sú len stĺpy bez drôtov. :)
Obrázek
Uživatelský avatar
rpopo
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2641
Registrován: 23 říj 2011 20:36
Bydliště: Košice

Re: [WIP] Košice, Linka 28

Příspěvekod Zeocel » 09 led 2017 21:54

Mapu chválim a teším sa na vydanie. :) Nech sa darí. ;)
Karosa B732.40 #PP-207AU
5/1989 - 1/2015 -> SAD Poprad
https://imhd.sk/tatry/vozidlo/8219/Karo ... 2-PP-207AU
Uživatelský avatar
Zeocel
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 448
Registrován: 07 led 2015 19:45
Bydliště: Východné Slovensko

Další

Zpět na Mapy a editor

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků