TOPlist

[NÁVOD] OMSI 2 → Nastavení/Prosté návody a tipy

Návody týkající se veškeré tvorby do OMSI.

Pomohly Vám návody?

Ano
71
84%
Ne
8
9%
Nepoznal jsem změnu
6
7%
 
Celkem hlasů : 85

Re: [NÁVOD] Nastavení OMSI 2 + CFF Explorer + Seznam addonů

Příspěvekod MarX » 19 lis 2016 17:55

OMSI2/plugins
Obrázek
Uživatelský avatar
MarX
Pokročilý člen
Pokročilý člen
 
Příspěvky: 809
Registrován: 16 dub 2013 19:27
Bydliště: Spišská Nová Ves

Re: [NÁVOD] Nastavení OMSI 2 + CFF Explorer + Seznam addonů

Příspěvekod Jaškin » 24 lis 2016 16:47

Mám zde pro Vás další návod pro zlepšní FPS. Jedná se ale o návod pro slabší sestavy (jako mám já) s kartou NVidia, byl by zájem? :)
"Money can buy many things, even power..."
Jaškin
Vytrvalý člen
Vytrvalý člen
 
Příspěvky: 4739
Registrován: 08 bře 2013 13:02
Bydliště: In da pub

Re: [NÁVOD] Nastavení OMSI 2 + CFF Explorer + Seznam addonů

Příspěvekod SOR CN 10,5 » 24 lis 2016 17:08

No jasne že áno že váhaš :)
Uživatelský avatar
SOR CN 10,5
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1496
Registrován: 19 kvě 2015 20:24

Re: [NÁVOD] Nastavení OMSI 2 + CFF Explorer + Seznam addonů

Příspěvekod Tomikovec » 24 lis 2016 17:18

Určitě. :)
Taky mám starší sestavu no co no... :D
Image
Uživatelský avatar
Tomikovec
Pokročilý člen
Pokročilý člen
 
Příspěvky: 745
Registrován: 31 bře 2016 19:12
Bydliště: Šalingrad / Hodonín

Re: [NÁVOD] Nastavení OMSI 2 + CFF Explorer + Seznam addonů

Příspěvekod Jaškin » 24 lis 2016 19:48

Nastavení grafické karty NVIDIA pro OMSI:

1. Najedeme myší na ikonu OMSI 2 a klikneme pravým tlačítkem, kde se zobrazí seznam možností, zde vybereme Spustit s grafickým procesorem, vyjede nám další nabídka, kde zvolíme Procesor NVIDIA s vysokým výkonem.

2. Systém poté zobrazí okno, kde zvolíte Otevřít ovládací panel NVIDIA, poté stačí počkat, než se program otevře.

3. Po otevření programu zvolíte Nastavení programu, jako možnost č.1 zde bude Vyberte program, který si přejete přuzpůsobit, pokud se v něm Vaše OMSI nenachází, klikněte jednoduše na Přidat a OMSI vyhledáte a tedy i přidáte do seznamu.

4. Nyní máte tedy OMSI 2 v seznamu. Pod bodem č. 2 se nachází funkce Vyberte preferovaný grafický procesor pro tento program, zde zvolíte Vysokovýkonný procesor NVIDIA.

5. Nyní je čas pro bod č. 3 (Zadat nastavení pro tento program), který Vám však odprezentuji v obrázcích:

Image
Obrázek
Image
Image

6. Máte hotovo, nyní zbývá kliknout na tlačítko Použít a počkat, než se změny potvrdí.


Kdyby někdo z Vás měl jiné tipy a rady, budu za ně vděčný. :) Mě osobně se zvedlo FPS o 15, ale nevím, jak to bude u Vás. Snad Vám návod pomůže.

Přeji Vám mnoho kilometrů bez nehod. ;)
"Money can buy many things, even power..."
Jaškin
Vytrvalý člen
Vytrvalý člen
 
Příspěvky: 4739
Registrován: 08 bře 2013 13:02
Bydliště: In da pub

Re: [NÁVOD] Nastavení OMSI 2 v2 + CFF Explorer + Seznam addo

Příspěvekod VonShark » 03 pro 2016 21:53

No, tak návod pěkný, osobně zkusím, ale trošku mi tam nesedí pár věcí. Například anizotropní filtrování - tato funkce má minimální dopad na výkon a pokud bude vypnuto, textury se budou ve větší vzdálenosti rozmazávat. Dále pak kvalita textur - vysoký výkon. Budete mít nekvalitní zobrazení textur. Pokud nechcete využít klasické vyhlazování (Antialiasing), což má v OMSI opět minimální dopad ma výkon, zapněte alespoň vyhlazování pomocí FXAA, nebudete mít vše okolo tak příliš zubaté.Já osobně jsem zlusil vyhlazování nastavit na 32x a fps klesly snad jen o jeden a to nemám výkonný PC. Funkce předdefinované snímky virtuální reality nemá v OMSI vůbec smysl, výkon nijak neovlivní.

Je to jen můj názor a na každém PC se to může chovat individuálně, vycházím z vlastní zkušenosti.

// Tak jsem vyzkoušel a bohužel musím konstatovat, že u mě se nic nezménilo, takže jsem si vše vrátil, jak jsem to měl před tím. Opravdu záleží na konkrétní sestavě, někomu to zcela jistě může pomoci. ;-)
Obrázek
ASUS TUF GAMING Dash F15 - CPU: Intel Core i7-11370H, 3,3@4,8 GHz Turbo, grafika: nVidia GeForce RTX 3070 - 8 GB GDDR6, RAM: 16GB DDR4, HDD: 2x1 TB NVMe SSD ;-)
Uživatelský avatar
VonShark
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 621
Registrován: 21 kvě 2014 01:49
Bydliště: Vozovna Motol - tramvaj... ;-)

Re: [NÁVOD] Nastavení OMSI 2 v2 + CFF Explorer + Seznam addo

Příspěvekod Jaškin » 04 pro 2016 14:39

Díky za poznatky VS. :) Zkusím to aplikovat na mém PC. :)
"Money can buy many things, even power..."
Jaškin
Vytrvalý člen
Vytrvalý člen
 
Příspěvky: 4739
Registrován: 08 bře 2013 13:02
Bydliště: In da pub

Re: [NÁVOD] Nastavení OMSI 2 v2 + CFF Explorer + Seznam addo

Příspěvekod Orbit09 » 04 led 2017 21:06

Stáhnul jsem si ten mód nových cestujcích, ale nefunguje. Nebo spíš je ten stažený archiv špatný. V Humans.txt jsou holky (Girl) označeny až do 15, ale v té složce jich je jenom 8. Stejně tak babička (Oma) tam není. Proto to při překopírování na jakoukoliv mapu nefunguje. Máte někdo správný archiv se všemi složkami, nebo mám přepsat ten Humans.txt soubor?
Jezdím Omsi 2, SIMT a TS 2020
Windows 7 Professional x64; AMD Athlon™ II X4 640 4 CPUs 3 GHz; RAM 16GB DDR3; NVIDIA GeForce GTX460; HDD 1TB; Základní deska Asus M5A88-M EVO
Uživatelský avatar
Orbit09
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1831
Registrován: 10 srp 2013 13:16
Bydliště: Praha

Re: [NÁVOD] Nastavení OMSI 2 v2 + CFF Explorer + Seznam addo

Příspěvekod Jaškin » 29 zář 2017 13:09

Něco jsem zase poupravil. Jde spíš o záložku Grafika. ;)
"Money can buy many things, even power..."
Jaškin
Vytrvalý člen
Vytrvalý člen
 
Příspěvky: 4739
Registrován: 08 bře 2013 13:02
Bydliště: In da pub

Re: [NÁVOD] Nastavení OMSI 2 v2 + CFF Explorer + Seznam addo

Příspěvekod theVP » 29 zář 2017 19:09

(...)Počet sousedících tilů dejte na 2/3, Max. vzdál. zobrazování objektů djte hodnotu na 5000(...)


Pokud se nepletu, tak jsi měnil tohle. Zkusil jsem, ale byť se hra tolik nezadrhává při přepínání tilů, tak FPS razantně kleslo. Na Praze třeba ze 40 na 17 :?
Uživatelský avatar
theVP
Diskutující člen
Diskutující člen
 
Příspěvky: 375
Registrován: 13 srp 2015 00:17

PředchozíDalší

Zpět na Návody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků