TOPlist

Arriva Slovensko, ArrivaeXpress, Nitravel

Obecně i mimo OMSI

Re: Arriva Nitra,Nitravel

Příspěvekod Jakub » 22 led 2015 19:53

V horšom stave ako je teraz už byť nemôže :P
Uživatelský avatar
Jakub
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 434
Registrován: 08 lis 2013 19:40
Bydliště: Hainburg an der Donau

Re: Arriva Nitra,Nitravel

Příspěvekod henko151 » 18 bře 2015 20:55

Ahojte!
Chcel by som vám oznámiť že Arriva Nitra má zapožičanú Setru S415UL Busniess. Dnes jazdila NR-VR-(LV).
Obrázek
Uživatelský avatar
henko151
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1464
Registrován: 11 srp 2012 18:05
Bydliště: Nitra milá Nitra na peniaze chytrá

Re: Arriva Nitra,Nitravel

Příspěvekod mhdfm » 22 bře 2015 11:28

Jaké to je?
Uživatelský avatar
mhdfm
Vytrvalý člen
Vytrvalý člen
 
Příspěvky: 5756
Registrován: 09 pro 2012 08:09

Re: Arriva Nitra,Nitravel

Příspěvekod henko151 » 07 čer 2015 12:02

Mhdfm: Prepáč že odpovedám až teraz ale skôr som si to nevšimol. No bol to pohodlný bus, tichúčky, určite lepší než SORka a mám pocit že išiel lepšie než Crossway. Palubka bola ako z Intoura.

No a teraz k novinkám v NR
SOR CITY NB18 NR-213EX dostal reklamu na nanuky Míša.
Obrázek
Autor fotky: Marreno (na omsi fore ako freaky)

Taktiež dostali novú reklamu dostali SOR CITY NB12 NR-131GZ a Ekobus BN12 NR-186CX, konkrétne na Klenoty Aurum.
ObrázekSOR NB12 s novou reklamou. by henko151, on Flickr
Fotku Ekobus žial nemám.

O reklamu prišiel Solaris NR-896FZ, NB12 NR-755GK a [url][/url]BN12 NR-057DT.
Z MHD myslím že je to všetko.


Prímestká Doprava
Nový zelený Arriva náter dostal Crossway NR-486DU a C12 NR-841DT

Obrázek
Ilustračné foto. Na obrázku neni konkrétny autobus.

Diaľková doprava (ARRIVA Express)
Myslím že tu sa udiali asi najväčšie zmeny.
Vzhľadom s príchodom spoločnosti RegioJet na linku BB-NR-BA sa začal konkurenčný boj.
ArrivaExpress dostal novú stránku ktorá je jednotná pre Arrivu Nitra, Arrivu Nové Zámky, Arriva Michalovce.
http://arrivaexpress.sk/
Majú tam nový nákup listkov cez internet (konečne) a znížené ceny v trase NR-BA z 4€ na 2€ (iba nákup cez internet) a nákup spiatočného lístka stojí 3€ namiesto pôvodných 5€.
Kto by chcel súhrný CP ArrivaExpressu NR-BA tak tu: http://arrivaexpress.sk/pdf/nitra-bratislava.pdf
Mám pocit že ArrivaExpress predbehla už aj Turancar, aj keď myslím že na trase NR-BA je najlepší RegioJet.
Ešte začiatkom roku ArrivaExpress Nitra nakúpila 3 ojazdené MANy Lion´s Coach r.v. 2009-2011 a 1 ojazdený MAN Lion´s Regio s 2krídlovými zadnými dverami.(r.v. 2007)
Obrázek
Foto: Tomino
Obrázek
Foto: Lukáš Straka
Taktiež sa už prefarbili do farieb ArrivaExpress aj MANy ktoré Arriva má už dlhšie.
Obrázek
Foto: ElNino
ArrivaExpress Nové Zámky zase nakúpila 3 ojazdené Evadysi H/HD r.v. 2008-2009
Obrázek
Foto: arrivaexpress.sk
ArrivaExpress Michaloce zase nakúpila novú Scaniu Touring HD14. Okrem toho má ešte ArrivaExpress Michalovce Irisbus Maglys a staršie Scanie Irizar.
Obrázek
Foto: transport.sk
Mám pocit že to čo robí Arriva na Slovensku tu už dlho nebolo a mám pocit že v Čechách to nerobia. Zrekonštrulovali AS v Michalovciach, v Nitre sa právé rekonštruluje, pomaličky vyťahuje Arrivu Nové Zámky a Arrivu Michalovce z tej strašnej situácie z hladiska vozového parku (jazdia tam ešte nejaké 700) a Arrivu Nitra udržuje na dobrej situácii ako začias Veolii, ak nie ešte na lepšej. Ináč mám pocit že ArrivaExpress Michalovce bude nakupovať Scanie, Nové Zámky Irisbusy a Nitry MANy.
A čo sa týka prímestkej dopravy, tam sa minulý rok nakúpili nejaké SORky do všetkých pobočiek tak neviem či to aj tento rok ostane alebo sa pôjde cestou iných výrobcou.
To je zatiaľ asi všetko, prajem príjemnú júnovú nedeľu.
Uživatelský avatar
henko151
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1464
Registrován: 11 srp 2012 18:05
Bydliště: Nitra milá Nitra na peniaze chytrá

Re: Arriva Slovensko, ArrivaeXpress, Nitravel

Příspěvekod Jakub » 31 pro 2015 15:14

Včera prišli do Arrivy Nitra 4 nové Solarisy Urbino 15 LE. Nasadzované budú na prímestské autobusové linky.
Obrázek
Foto:Imhd.sk

Zdroj
Uživatelský avatar
Jakub
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 434
Registrován: 08 lis 2013 19:40
Bydliště: Hainburg an der Donau

Re: Arriva Slovensko, ArrivaeXpress, Nitravel

Příspěvekod henko151 » 02 led 2016 22:16

Veru, okrem nich aj 10 Crossway LE10,8 Line a 14 SOR C10,5
Uživatelský avatar
henko151
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1464
Registrován: 11 srp 2012 18:05
Bydliště: Nitra milá Nitra na peniaze chytrá

Re: Arriva Slovensko, ArrivaeXpress, Nitravel

Příspěvekod ferino921 » 18 bře 2016 16:35

je tu zle uvedene... Crossway NR-486DU je stale vo farbe biela,cervena,seda (veolia transport).Akurat ze ma niečo s digitalnou smerovou tabulou tak pouzivaj klasiku papier na okne ;) [url][http://evidencia-dopravcov-git.bmhd.cz/www/static/f/45/450/44963.jpg/url]
ferino921
Nový člen
Nový člen
 
Příspěvky: 2
Registrován: 18 bře 2016 16:27

Re: Arriva Slovensko, ArrivaeXpress, Nitravel

Příspěvekod Anton Graus » 12 led 2017 21:52

henko151 píše:Tak rozhodol som sa že založim diskusiu o našom dopravcovi.Ako hodnotíte naše busy,linky,CP?Išli ste cez výluku linkou 8,13,18,21,30,33,X?

v Nitre su najlepšie linky a dobre jazdia najme Linka 32 v tiždy aj cezvikend je to dobre lepšie ako v Trnave som s Trnavy mam Nitrinsku Kartu v Šalskej a som spokojny v Nitre mam istotu že ide autobus
Anton Graus
Objevující člen
Objevující člen
 
Příspěvky: 31
Registrován: 06 srp 2016 14:54

Re: Arriva Slovensko, ArrivaeXpress, Nitravel

Příspěvekod jaaaa » 06 úno 2017 07:42

Novinka z MHD Nitra
Karosa C934 NR-442CV bola nahradená Karosou C954 NR-703BO
(zdroj imhd.sk)


Nechápem , prečo medzimestský bus jazdí linky MHD , zatiaľ čo mestské Connecto jazdí na medzimestských linkách.Mohol by mi to niekto objasniť ?
Obrázek
Uživatelský avatar
jaaaa
Objevující člen
Objevující člen
 
Příspěvky: 53
Registrován: 09 lis 2014 11:25

Re: Arriva Slovensko, ArrivaeXpress, Nitravel

Příspěvekod rpopo » 12 úno 2017 12:32

Neviem, nepoznám to tam. Ale jediné logické vysvetlenie mi príde, že prímestská linka svojim charakterom pripomína mestskú linku, je tam vysoká výmena cestujúcich, teda pre urýchlenie výmeny substrátu tam radšej pošlú mestský autobus. Podobné sme mali aj my v Košiciach, keď €bus posielal na prímestské linky mestské autobusy. Pokiaľ na mestskej linke necestuje veľa cestujúcich, tak je to prakticky jedno, aký autobus tam príde, hlavne pokiaľ tá linka ide niekde za mesto alebo jazdí po výpadovke, no po slovensky mimo centra, tak to je aj z hľadiska spotreby lepšie..-
Obrázek
Uživatelský avatar
rpopo
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2641
Registrován: 23 říj 2011 20:36
Bydliště: Košice

PředchozíDalší

Zpět na Volná diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků

cron