TOPlist

Řidičák na autobus

Obecně i mimo OMSI

Re: Řidičák na autobus

Příspěvekod P3taCzech » 16 bře 2016 22:23

Na tom webu to maj neaktuální. Crosswayů je skutečně 9 - 4 ty starší - r.v. 2013 a tedka maj od začatku roku 5 nových (ty jezděj Prahu) viz: http://seznam-autobusu.cz/dopravce/csad-ceska-lipa
Co se týče půlených kvaltů, tak to maj skoro včechny SORy na CNG - B10.5, C10.5. Pouze na CNG C12,CN12 a veškerý diesolý SORy mají normální řazení.
Uživatelský avatar
P3taCzech
Zabydlený člen
Zabydlený člen
 
Příspěvky: 159
Registrován: 21 zář 2014 09:41

Re: Řidičák na autobus

Příspěvekod Krepi » 17 bře 2016 04:53

Já dávám např,směrovky pokaždé, při vyjíždění ze zálivu se snažím vyčkat, když jedou např. 2-3 auta a za nimi je místo a nenajíždím jim tam, ale když se to táhne, tak jsem nucen mírně popojet a dát najevo, že bych se potřeboval mezi ně zařadit, bohužel dost často to ignorují a jsou schopni objíždět ještě ve chvíli, když už člověk má čumák vystrčený. Necpu se nikam, ani nejsem tak drzej, raději si počkám, naberu mírné zpoždění, nestojí mi to za to, aby mi někdo škrtnul a pak stál a vysvětloval co se stalo.
Na druhou stranu je fakt, že někteří řidiči jsou oprsklí a vyjedou ze zálivu a kolikrát až ohrozí provoz.
Krepi
Diskutující člen
Diskutující člen
 
Příspěvky: 391
Registrován: 05 srp 2014 20:11

Re: Řidičák na autobus

Příspěvekod LukynMHD » 17 bře 2016 15:47

Já v Praze vyhazuji směrovku ve chvíli kdy spustím u dveří výstrahu :) Tím mám okolo 5-6 vteřin čas a auta si mě mezitím všimnou a pustí mě :)
Ano, jsem skutečně řidič DPP a není třeba aby se mě, nebo parťáka někdo na to ptal v chatu :)

Ale jestli máte kterýkoli dotaz ohledně mně, DPP či řízení tak sem s ním, rád odpovím když na to nezapomenu :)
Uživatelský avatar
LukynMHD
Zabanovaný člen
Zabanovaný člen
 
Příspěvky: 241
Registrován: 24 bře 2014 17:32

Re: Řidičák na autobus

Příspěvekod Rohatej » 17 bře 2016 19:01

tomas.krenek píše:Jenom doufám že ty hnusný SORky nebudou mít půlený kvalty... S tím neumím a nechápu ten systém :-) A Crosswayů má ČSAD jen 4 ks. Celkovej soupis autobusů je tu : http://www.csad-cl.cz/voz_park.php

Jezdil jsem s touhle SORkou a měla přesně to půlený řazení. Nic složitého. Jen se řadilo 1-3-5. Akorát se přepl přepínač, šláplo na spojku a nazdar. Rozhodně to bylo příjemnější, než ten motor, co v tom je. Necelý šestilitr a ještě k tomu na plyn. Nejelo to pořádně prázdný, nechápu, jak to mohlo jezdit Liberecko, Semilsko.
Jinak svezení super a nemůžu si na to stěžovat. Ne-e.
Uživatelský avatar
Rohatej
Vytrvalý člen
Vytrvalý člen
 
Příspěvky: 3889
Registrován: 11 dub 2011 22:08
Bydliště: Pardubice

Re: Řidičák na autobus

Příspěvekod Krepi » 17 bře 2016 19:47

Tak my máme SORky NB12 automat a je to šílený, nejede to, akcelerace žádná a 6ku to řadí už při 40km. Rachtá to jako kdyby se to mělo každou chvilku rozsypat a to nemaj některé najeto ani 50.000km. Nepočítám to, že když přišli, tak všem teklo AD Blue a poruchovost je dost veliká.
Krepi
Diskutující člen
Diskutující člen
 
Příspěvky: 391
Registrován: 05 srp 2014 20:11

Re: Řidičák na autobus

Příspěvekod patoq » 17 bře 2016 20:28

ale no ved autobus nemusi byt rychly ved to nie je rally ale to ze ma technicke poruchy to uz je dost velka zavada .......... este som sa chcel vratit k predchadzajucej teme podla mna kazdy kto chodi na taketo forum a podobne (o doprave a tak) a ked sa zaujima o dopravu tak uz to kazdeho na tomto fore radi k lepsim vodicom ci uz v aute,autobuse a omsi je podla mna dobry trenazer ale normalne soferovanie je tažšie a zodpovednejsie
patoq
Diskutující člen
Diskutující člen
 
Příspěvky: 333
Registrován: 10 pro 2012 18:02
Bydliště: Parma

Re: Řidičák na autobus

Příspěvekod Krepi » 17 bře 2016 20:47

O rychlost nejde, ale když máš plný BUS lidí a ono se to do kopce sotva plazí 30km, tak to nasere ne jen tebe :) Navíc, když potřebuješ trochu akcelerace, abys zmizel z křižovatky, tak to taky není úplně dobrý.
OMSI mi dalo asi jen to, že jsem neměl problémy s najížděním do zálivů a do křižovatek, ale ostatní věci jsou už o něčem jiném. Ještě OMSI může pomoci v ovládacích prvcích pro daný typ BUSu.
Krepi
Diskutující člen
Diskutující člen
 
Příspěvky: 391
Registrován: 05 srp 2014 20:11

Re: Řidičák na autobus

Příspěvekod Bmpeer » 17 bře 2016 21:14

Ja som mal vždy, už od autoškoly vyčítané, že si s autom nadchádzam ako s autobusom. Nuž, príprava by bola. :D
V blízkej dobe sa prihlásim na C a tak nejak som sa rozhodol, že to vidím na brigádovanie na buse, čiže až budem mať 24, príde déčko. Ale to zbehne ako voda.
https://www.flickr.com/bmpeer/ - fotogaléria (nielen) MHD
Intel Core i7-4710HQ 2,5 GHz, 8 GB RAM, 1000 GB HDD, Nvidia GeForce GTX 860M 4096 MB, Win 10
Nikon D5300 + 18-140mm f/3.5-5.6 ED VR
Uživatelský avatar
Bmpeer
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 605
Registrován: 31 bře 2013 14:06
Bydliště: České Budějovice & Ostrava & Košice

Re: Řidičák na autobus

Příspěvekod patoq » 17 bře 2016 22:32

ked uz soferujes nieco vacsie(nakladiak,bus) tak mi to pride ze mas vacsiu zodpovednost aj za ostatnych pretoze je to vacsie vozidlo a ma to aj dlhsiu brzdnu drahu
patoq
Diskutující člen
Diskutující člen
 
Příspěvky: 333
Registrován: 10 pro 2012 18:02
Bydliště: Parma

Re: Řidičák na autobus

Příspěvekod Peterson » 17 bře 2016 22:44

Čo brzdná dráha... keď do malej Fiatky napáli kamión, tak ti je brzdná dráha na dve veci, Fiatka to nedá. Všetci s tým argumentujú, ale pravda je v tom, že môžeš mať aj keramické brzdy, ak sa lepíš na zadok inému autu, tak ti nepomôžu. Je to o predvídavosti, kde platí, že čím väčší vehikel, tým viac treba predvídať. Brzdy sú jedna vec, rýchlosť, spôsob jazdy a údržba sú iné veci. No a vzájomný rešpekt k tomu.
Uživatelský avatar
Peterson
Vytrvalý člen
Vytrvalý člen
 
Příspěvky: 5385
Registrován: 08 led 2013 16:35

PředchozíDalší

Zpět na Volná diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků