TOPlist

Ahlheim

Verdikt

91-100%
14
88%
81-90%
1
6%
71-80%
1
6%
61-70%
0
Žádná hlasování
51-60%
0
Žádná hlasování
41-50%
0
Žádná hlasování
31-40%
0
Žádná hlasování
21-30%
0
Žádná hlasování
11-20%
0
Žádná hlasování
do 10%
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů : 16

Ahlheim

Příspěvekod Perda » 06 zář 2013 14:44

Hodnotím verzi 1.0.1

Už podle obrázků mě mapa zaujala. Říkal jsem si, že by končně po dlouhé době zase jedna kvalitní mapa? Nu a tak jsem se vydal mapu prozkoumat. Čekalo mě prvně 40ti minutové čekání, než se vůbec mapa stáhne, ale to jsem v žáru zvědavosti překousl. Zabalená čítá velikost 180MB, nutné addony jsou pak přiloženy v read me i s odkazem. Mapu se mi po několika neúspěšných pokusech podařilo rozjet. Hned takto říkám, že hodnotím jen asi dvacet minut jízdy, než mi autobus odskákal do nebližší budovy. Z mého pohledu je tedy mapa velmi náročná na HW, přičemž s většinou map problém nemám.
Nuže co jsem za tu chvíli pochytil, mapa je vážně skvěle a detailně provedená, nové objekty, perfektně zpracovaná. Na výběr je ze tří linek, jedna cca 10 minutová, další dvě od 40 do 50 minut. Dle obrázků je mapa městského a příměstského rázu, navíc nechybí kopečky, což u mě vede.
Co mi jedině vadí, jsou dlouhé prostoje na semaforech. když chytnete začátek červené, 3-4 minuty není problém... Na některých místech pokulhává AI doprava, jinak je ale vyřešena dobře. Tedy ať to ve zkratce zrekapituluju, běžet mi to lépe. určitě na této mapě strávím více času. Verdikt je níže.

KLADY:
+ Detailnost a propracovanost města, skvělé prostředí
+ Skin pro autobus
+ Vlastní hlášení
+ 3 linky - jedna kratší, dvě do hodiny

ZÁPORY:
- HW náročnost (avšak za kvalitní mapu je to nejspíš holt daň)
- Dlouhé prostoje na semaforech
- Občas udělá chybu AI

Tak či onak, mně se mapa vážně líbí a nemít problém s plynulostí, rád si ji pustím.
95%

Odkaz na stáhnutí:
Kód: Vybrat vše
http://m-r-software.de/omsi/forum/index.php?page=Thread&threadID=16575
Nestůj pod okapem!
Uživatelský avatar
Perda
Objevující člen
Objevující člen
 
Příspěvky: 44
Registrován: 23 dub 2011 18:17

Re: Ahlheim

Příspěvekod viktor1 » 13 zář 2013 17:51

Ahoj, tak sem na fórum píši moji první recenzi. Mapa se mi líbila už z obrázků. I když mapa není dle reálné předlohy, tak na mě tak působí. Škoda té HW náročnosti :( Více informací na http://www.omsi.cz Ale dost řečí a hurá na to! :D

+
Detailnost a propracovanost
Vlastní repaint
Vlastní hlášení
3 linky
AI mi ještě chybu neudělalo
Objížďky


+/-
HW náročnost (Já hraji na 10 FPS)

-
U zastávky Listau S-Bahnhof jsou levitující ploty (aspoň myslím, že jsou to ploty. Levituje to nad splinama! ;) )

Mé konečné hodnocení je 95% a co jsem slyšel mapa má dostávat nových rozměrů. Určitě se na update těším!!
viktor1
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 610
Registrován: 21 led 2013 16:24
Bydliště: Hrušovany u Brna

Re: Ahlheim

Příspěvekod Darkner » 22 kvě 2014 19:56

Celkové zpracování
Silnice
Atmosféra města
Repainty
Hlášení
Krásné linky
Konečná linky 22 (v zóně ,,Share space'') na mě působí famózně :)


HW Náročnost (jezdím mezi 20-15 FPS, ale dá se).

Dávám 99% :)
MB: Intel Socket 1150 H87, CPU: Intel Core i7 4790S (4x jádro, 3,2GHz), GPU: nVidia GeForce GTX745, RAM: 8GB, OS: Windows 8.1, HDD: 3TB, Volant: Logitech G27
Uživatelský avatar
Darkner
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 637
Registrován: 31 kvě 2013 12:15
Bydliště: Praha

Re: Ahlheim

Příspěvekod Pejvl » 25 kvě 2014 10:33

Hodnotím verzi v2

Hledal jsem po webu, jakou další mapu si stáhnout do OMSI 2. Našel jsem městskou mapu Ahlheim v2, stáhl, nainstaloval a byl jsem naprosto ohromen! Po projetí několika linek zaujala společně se Štětínem 1. místo v mém žebříčku map. Někdy je vidět že se jedná o smyšlenou mapu kvůli zvláštním křižovatkám, ale to jen přidává na originalitě. ;) Moje nejoblíbenější linky jsou 19/22 a 21. Jízdní řády jsou tak akorát stíhatelné, na okrajích města možná budete mít trochu nadjeto, v centru tak standardně 1-2 zpoždění. Zastávky jsou někdo docela blízko od sebe, ale neni to tak hrozný. AI doprava jezdí bez chyb, jen jsem musel přepsat AI list, protože s MB byli nějaký problémy, tak jsem si tam dal alespoň klouby. :D Občas je trochu divné napojení křižovatek, jako kdyby tam byl nějakej neviditelnej retardér, taky mi docela vadí, že jsou někde neviditelný zdi, proto doporučuji si linky nejdřív projet bez cestujících.
Shrnuto:

+ Velikost mapy
+ Pestrost města (tunely, podjezdy, nadjezdy)
+ HW Náročnost (na mém noťasu stabilně 45 FPS)
+ Navigace
+ Hodně typů silnic
+ Občas nějaký kopeček
+ Hlášení
+ Délky linek jsou tak akorát


- Neviditelné zdi (hodně na konečné Auf dem Rübenkamp v pěší zóně)
- Horší napojení některých křižovatek
- Dálnice, kde jede jen jeden náklaďák a protijedoucí kolega
- Občas nepochopitelně zacpaná křižovatka


Mapu rozhodně doporučuji stáhnout!!!

Dávám mapě zasloužených 98% !!!
Jsem SORkař a nestydím se za to!
Uživatelský avatar
Pejvl
Diskutující člen
Diskutující člen
 
Příspěvky: 343
Registrován: 16 dub 2014 21:59
Bydliště: Praha


Zpět na Mapy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků