TOPlist

Budapešť

Obecně i mimo OMSI

Re: Budapešť

Příspěvekod rpopo » 29 bře 2014 22:26

Aha, tak otázka vozového parku je vyriešená, tie Alstomy majú pokračovacie evidenčné čísla a pokiaľ viem tak posledný dodaný na M2 bol okolo 515 +-, tuto som videl aj 533. Čo by som dal za zvezenie Evéčkom na M2 ? :/
Obrázek
Uživatelský avatar
rpopo
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2641
Registrován: 23 říj 2011 20:36
Bydliště: Košice

Re: Budapešť

Příspěvekod Tomko00 » 29 bře 2014 22:30

Posledná súprava bola 515-519, a tu tie čísla pokračujú, áno.
Tomko00
Veterán
Veterán
 
Příspěvky: 8865
Registrován: 22 dub 2011 19:08
Bydliště: Košice

Re: Budapešť

Příspěvekod Deiv » 29 bře 2014 22:37

Tomko00 píše:https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=IkFWzz9Bf1Q#t=38 - Toto je super. Desiatky ľudí vonku, a on zatvorí dvere či nastupujú alebo nie. :D A taktiež aj nasledujúci vlak. Im je to úplne šumafuk. Ale vlastne, ani sa im nedivím, kde sa tak ponáhľadujú, keď bežne je medzi stanicami daná 1 minúta. A taktiež čo nie je veľmi dobrý nápad (obzvlášť pri takom využití) je absencia varovania o zatváraní dverí, pretože to dosť chýba. Toto je nekompromisne rýchle, 3-krát prípne a dvere sa už zatvárajú.


No toto. Však to nie normálné. Upřímně lituju ty lidi, co nevědí, že stačí mezi dveře strčit ruku trochu je podržet a oni se sami otevřou. Nicméně ani ti řidiči nejsou o moc inteligentnější, kdyby si spočítali, kolik času zabere zavření,otevření, nastoupení, a zase zavření, zjistili by, že by se jim vyplatilo nechat těch pár lidí nastoupit a až potom zavřít a rovnou jet. Mimochodem co je to za hlas co tam řve " ojtung zárudno". To je nějaký staniční rozhlas ?
"If it´s not Boeing, I´m not going!"
Uživatelský avatar
Deiv
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2880
Registrován: 13 dub 2011 16:25
Bydliště: Liberec

Re: Budapešť

Příspěvekod Tomko00 » 29 bře 2014 22:38

Aj keď, ako nad tým rozmýšľam, nie sú tie dvere automatické? A prosím ťa, nepíš po slovensky. :)
Tomko00
Veterán
Veterán
 
Příspěvky: 8865
Registrován: 22 dub 2011 19:08
Bydliště: Košice

Re: Budapešť

Příspěvekod Deiv » 29 bře 2014 23:01

No ty automatické dveře mi přijdou jako blbost. Tady jim to taky začne pípat ještě při nastupování, ale vypadá to jakoby to řidič přerušil. Jinak se mi líbí ten odpočet času do příjezdu další soupravy, co je nahoře na té tabuli. A celkem zajímavé je, že když to začne pískat nikdo už nepřekročí tu blikací bezpečností pásku, a to i když to chtějí doběhnout, jakoby se jí báli :D
"If it´s not Boeing, I´m not going!"
Uživatelský avatar
Deiv
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2880
Registrován: 13 dub 2011 16:25
Bydliště: Liberec

Re: Budapešť

Příspěvekod rpopo » 29 bře 2014 23:09

Nie je to automatické, dvere zatvára vodič, a pred tym ako to začne pipať tak zaznie hlaška vo dverach ako v pražskom metre ale po maďarsky, hlas čo sa ozval od mikrofonu bol asi vodič. Naviac aspoň pokiaľ mne je známe, tak zvučka o zatvorení dverí je nastavená časovo, je tam niekoľko sekund pred odjazdom napr. 7 alebo 9 nastavené aby sa rozhučala zvučka. Neviem si inak vysvetliť prečo nezmyselne som tam X krat videl, že vlak dorazil do stanice plnej ľudí s meškaním pár sekúnd podľa tabule, a len čo sa dvere otvorili, už bolo hlásenie že sa zatvárajú.
Obrázek
Uživatelský avatar
rpopo
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2641
Registrován: 23 říj 2011 20:36
Bydliště: Košice

Re: Budapešť

Příspěvekod Deiv » 29 bře 2014 23:16

To se mi jeví jako pravděpodobnější, ale stejně se mi nezdá, že by jim do tohodle EU nestrkala nos, už jen kvůli bezpečnosti. EU strká čumák do všeho.
"If it´s not Boeing, I´m not going!"
Uživatelský avatar
Deiv
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2880
Registrován: 13 dub 2011 16:25
Bydliště: Liberec

Re: Budapešť

Příspěvekod Tomko00 » 30 bře 2014 00:01

Čo som pozeral, tak vo vnútri sa ta hláška nespúšťa, takže neviem. https://www.youtube.com/watch?v=Qpz8QblGWqE#t=247
Tomko00
Veterán
Veterán
 
Příspěvky: 8865
Registrován: 22 dub 2011 19:08
Bydliště: Košice

Re: Budapešť

Příspěvekod vojtas » 30 bře 2014 10:33

Proč jsem si sakra myslel, že ty alstomy jsou automatické (tzn. že tam řidič není)? To by potom vysvětlovalo, proč ty lidi ten robot přivírá. Já myslel, že jenom na to M2, když se zkoušely, tak že budou jezdit s řidiči.
EDIT: Teď jsem si přečet, že tam ti řidiči sedí jenom pro jistotu. Takže za to, že se ty dveře zavírají tak brzo, může robot.
Odkaz: http://magazin.ceskenoviny.cz/zpravy/bu ... edium=feed
10 let...
Uživatelský avatar
vojtas
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1250
Registrován: 12 dub 2011 13:55
Bydliště: Ostrava

Re: Budapešť

Příspěvekod rpopo » 30 bře 2014 15:54

M4ka mala byť automatická, plánujem sa tam v dohľadnej dobe vypraviť, tak uvidíme :)
Obrázek
Uživatelský avatar
rpopo
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2641
Registrován: 23 říj 2011 20:36
Bydliště: Košice

PředchozíDalší

Zpět na Volná diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků