TOPlist

Budapešť

Obecně i mimo OMSI

Re: Budapešť

Příspěvekod Tomko00 » 23 srp 2013 10:13

Ak si ešte nebol v múzeu v Szentendre, tak tam ani nechoď. Pretože tam vôbec nie je to, čo predstavujú. Vôbec som tam nevidel Ikarus 260T, ani Ganz Hunslet, ani ostatné. Hrad opravujú, takže ani tam by som nešiel.... No neviem, jedine parlament pri západe slnka, to tam je vtedy krásne. :D
Tomko00
Veterán
Veterán
 
Příspěvky: 8865
Registrován: 22 dub 2011 19:08
Bydliště: Košice

Re: Budapešť

Příspěvekod Tedomík » 23 srp 2013 10:20

V Szentendre som bol a 260T tam bol aj tuším nejaké ZiU bol som tam žail s otcom, pri ktorom nemôžem nič sledovať len sa fotiť a keďže sme si nezaplatili lístok na fotenie a fotili sme "načierno" a ta baba čo to predávala furt chodila naokolo.... No bol to väčší stres jak pôžitok :-D ešte brat sa tam nejak prešmykol... no... :-D Chcem íst na Huvosvolgy tou nosztalgiou a z tadial Železnickou na Svabhegy a z tadial dole zubačkou

Ptm jasné ZOO a Vidam park mozno aj to kozlekedlesi muzeum vo varosliget (raz som tam bol a maju tam tolko historickych elektriciek...)
Bývať budeme na Csepeli takě HÉV bude určite. Možno pojdem aj na tu historickú HÉV co chodi z Ors vezer tere.1. den v sobotu chcem ale venovat historickym elektrickam. Čo sa tam ešte oplatí. Aké sú tam zaujímavé linky okrem 2, 4, 6. 49 tie mam pochodene :-D
Uživatelský avatar
Tedomík
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 690
Registrován: 16 kvě 2011 21:43
Bydliště: Bratislava - Dlhé diely

Re: Budapešť

Příspěvekod Tomko00 » 23 srp 2013 10:26

Osobne odporúčam Orczy Apartman. Je to dané ako ubytovňa, ale vyzerá to prenádherne, za lacný peniaz.
Obrázek
Poschodové apartmány s vlastnou kuchyňou, záchodom, sprchou, proste plne vybavené. Veľký LCD televízor s cca 30 kanálmi. Mne sa tam strašne páčilo. :) Dokonca nám ešte odpustili 16€ za mňa, neviem prečo, ale veď dobre no. :D Výhľad na električkovú vozovňu, konečnú trolejbusov, proste paráda. A 2 minút pešo sa tam preháňajú aj combiná do vozovne. :) 5 minút električkou od hlavnej stanice, proste paráda.
Tomko00
Veterán
Veterán
 
Příspěvky: 8865
Registrován: 22 dub 2011 19:08
Bydliště: Košice

Re: Budapešť

Příspěvekod Tedomík » 23 srp 2013 10:54

Mi ideme do Botel Lisa na Csepeli

A ani sme tam nemali ist ale mamu som presvedcil ze je to super akcia. Kedze na zlave dna bolo ze za 30€ pre 3 osoby na 4 dni. Tak neber to. Síce ďaleko od centra (ale tak mne to teda vôbec nevadí, ba naopak :-D ) a však musí sa doplatiť 9€ na raňajky za každého ale ajtak super cena čiže vychádza to takto pre jedného
12,33 a to je myslím tiež super cena

A aká je tam na tej ubytovni cena (kebyže tam ideme nabudúce a ako sa volá najbližšia zastávka a stanica metra?), že tam chodí ta linka Kozvagohid-Barros ter (Ke pú)

Obrázek
Uživatelský avatar
Tedomík
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 690
Registrován: 16 kvě 2011 21:43
Bydliště: Bratislava - Dlhé diely

Re: Budapešť

Příspěvekod Tomko00 » 23 srp 2013 11:11

12-16€ na osobu, pol minúty pešo na zastávku Orczy út, 1 - 2 min. na Orczy tér pešo, a k metru 5 min. električkou (na M2), na M3 taktiež 5 min. električkou, na linky 4 a 6 5 min. trolejbusom. Dokonca sa tam dá zakúpiť aj Budapest card za zľavnené ceny. Obchod je na skok, obchodný dom taktiež, proste prístup perfektný. A na to, že to je neskutočne rušná križovatka, je tam celkom ticho. A aj sa perfektne fotia trolejbusy, nič nezavadzia vo výhľade.
Tomko00
Veterán
Veterán
 
Příspěvky: 8865
Registrován: 22 dub 2011 19:08
Bydliště: Košice

Re: Budapešť

Příspěvekod Tedomík » 29 srp 2013 12:48

No takže bol som v Budapešti kde sa môj pobyt o 1 den predĺžil :-)

Prvý deň som sa zviezol s hist.ele. #436 na trase Deák Ferenc tér - Kiskörút - Fövam tér - Szent Gallért tér - (ptm šla kúsak za Gelért a tam začúvala a prešla na druhu koľaj a vlasne dalej už cúvala (no oni to tam majú obojsmerné :-D ...) ďalej šla opäť na Szent Gellért tér - a ptm cez budínsku stranu nábrežia na Batthanyi tér. Celkom naplnené to bolo a takou rýchlosťou ako na nábreží som ešte nostalgickou šalinou nešiel :-)

V ten deň som mal ísť aj na nočné fotenie s Amsterdamkou #2624 ale akosi to bolo fakt v noci a keďže som býval na Csepeli, kde som si sprvu myslel, že sa dostanem len HÉV s hodinovým intervalom do 23:35 s tým, že akcia končí o jedenástej.... no radšej som tam nešiel


V nedeľu bol veľký výjazd hist. električiek ako prvé som išiel s Amsterdamkou prestupná a konečná zastávka bola Széll Kalmán tér 2624 išla po trase linky 59 až na tú konečnú za Déli pú.

Ptm som šiel so 611 na trase Széll K. t. - zozadu hradu - Gellér tam sa otočila a ďalej cúvala na Batthanyi tér

Z Kalmanky som ďalej išiel s tou Segedínskou Bangáli na Deák F. tér opäť na Gellért kde sa otočila a išla ako 47 a 49

A ako posledné som šiel 436 na Hüvosvölgy na detskú železničku

Cestovné je 300/500Ft jednosmerne
Denný lístok sú 3 lístky (hádajte čo som si kúpil? :-D)

Márne som dúfal, že sa ešte posledný krát odveziem na KE-NY metro (M2) s Éčkom. Alstomy sú tam kompletne
Od mojej poslednej návštevy kde zatváranie dverí hlásili vodiči mikrofónom pridali do hlásenia aj toto

v niektorých súpravach hlásili Kérem vigyazznak az ajtók zárodnak a v iných Szívecskedjenek vigyázni az ajtók zárodnak. V niektorých to hlásili ešte vodiči/vodičky

Alstomy pri prestupnej stanici nehlásia ako Éčka prestup na podzemku a tretie metro ale na M1 a M3.Žial M2 nemá teraz žiadnu zvučku.

Lúto mi bolo, že hlásenie zmenili aj na kisföldalatti (M1). Resp. iba odstránili ten krásny zvuk ako majú aj pri hlásení HÉV ten pri prítomnej stanici. Už majú zvučku len pri zatváraní dverí.

Bol som aj v Szentendre kde teraz ten Ikaruis 260T nebol. Vstupné 280Ft za fotenie 500Ft :-D žial fotiť sa tam moc nedalo keďže najzaujimavejšie veci majú na sebe a ptm ďalej sú voľné koľaje. Také ako v Střešovicích či v Líšni.

Pochodil som si kompletne sieť podzemnej dráhy (dúfam, že aj električkovú časť)

V múzeui na Deák F.t. majú výstavú uniforiem dopravných podnikov. Nechýbala ani Praha, Viedeň či Londýn

prekvapený som koľko suvenírov predávajú na "vianočných trhoch :-D" na Deáku ale aj v celom meste s tématikov MHD. VŠade magnetky, obrazy, tričká, šálky, poˇhladnice, hodiny.

Mali krásne hodiny s UV Villámos ale za 5500Ft nech si ich nechajú :-D ale nemohol som odolať tričku a šálke s klasickou električkou GANZ.

Na Deáku som si kúpil v múzeu aj linkové tabule linky 2 takže spolu s pohľadnicami takže si doma urobím budapeštianskú nástenku :-D neskôr doplním fotky
Uživatelský avatar
Tedomík
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 690
Registrován: 16 kvě 2011 21:43
Bydliště: Bratislava - Dlhé diely

Re: Budapešť

Příspěvekod Tedomík » 29 srp 2013 12:52

A ešte taká zau´jimavosť čo som eŠte snád nikde nezažil oni majú v každej mestskej časti rovnake názvy ulíc. Jak keby tu v blave bola Karlova Ves, Nám. Franza Lista
Dúbravka, Nám. Franza Lista
Rača, Nám. Franza Lista
Dolné hony, Nám. Franza Lista
.
.
.
.

Tu mali snáď v každej mestskej časti Kosshut Lajos (ter/utca)

Takže odteraz doma namiesto "je ťa všade plno" používame "je ťa ako Kosshuta :-D ) uvidíme koľko nám to vydrží
Uživatelský avatar
Tedomík
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 690
Registrován: 16 kvě 2011 21:43
Bydliště: Bratislava - Dlhé diely

Re: Budapešť

Příspěvekod DIMI » 29 srp 2013 13:28

A co nějaký památky?
DIMI
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4355
Registrován: 06 bře 2011 18:23
Bydliště: Praha

Re: Budapešť

Příspěvekod Rohatej » 29 srp 2013 13:34

Maďaři mají památky?
Uživatelský avatar
Rohatej
Vytrvalý člen
Vytrvalý člen
 
Příspěvky: 3889
Registrován: 11 dub 2011 22:08
Bydliště: Pardubice

Re: Budapešť

Příspěvekod DIMI » 29 srp 2013 13:41

Jj, z hlavy si vzpomínám na Rybářskou baštu, ta byla celkem pěkná, ale jinak asi moc ne, nevím.. :D Mě pobavilo, že se tam jede povozit. :D
DIMI
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4355
Registrován: 06 bře 2011 18:23
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Volná diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 18 návštevníků