TOPlist

Solaris Urbino 1x II

Zde najdete vše o připravovaných nebo již vyrobených vozidlech do hry.

Re: Solaris Urbino 1x II

Příspěvekod rpopo » 08 led 2019 23:26

Okoun: Posaď sa do ľubovoľnej klbovej 900kovej Karosy s automatickou prevodovkou a sleduj čo to robí. Jedničku vytočí k nebesiam, dvojka trojka v pohode, eventuelne aj štvorka ak to má. Zatiaľčo ZF radí pekne plynule pri rozumných otáčkach aj s plným plynom (ZF sama od seba nevytočí motor na viac ako 1700 v normalnom režime), a ZF sama od seba motor vytáča len pri jazde dole kopcom, čo je pochopiteľné. Voithka toľko rozumu nemá, tá si veselo radí dole kopcom aj bez plynu, naviac má tendenciu motor vytáčať, najmä prvý stupeň. Však si všimnite ako dlho ho drží v otáčkach kým sa rozbieha. Toto si všimne aj slepý a hluchý. A najmä ten prechod 1-2 kde je cítiť silné okamžité zrýchlenie, lebo motor je v otáčkach. Robia to Karosy, robia to Solarisy, robia to Tedomy. Robí to všetko, čo má VOITHku.

A tých 2500, nebuďte prosím vás smiešni. 2500 vytočí ZF len na kickdown a dole kopcom, ale nakoľko tu prevládajú avatary Arriva, kde sa na spotrebu pozerá snáď najviac, tak tam to tých 2500 videlo možno par krat za existenciu. Normalne nastavená ZFka napriklad na NB 18tke pri normálnom zaobchádzaní s plynom radí max pri 1500 pri plnom to vytáča na 1700 a najnovšie kusy €6 radia pri 1200. Na kickdown to samozrejme točí do nebies. Nie, fakt píšte si čo chcete, ZF radí oveľa oveľa hladšie a je to dané už len samotným programom. Pravda, neviezol som sa veľmi dlho s ničím, čo má novú voithku, ajkeď najnovší voz s Voithkou ktorým som šiel, bol z roku 2012 a to bolo úplne rovnaké, ako tie naše. A prosím, neporovnávajte ZF v starej 741tke, kde to cukalo pomaly ako OMSI na 7 FPS.

V tomto veľmi schvaľujem nastavenie prevodovky VOITH v Karose B961 v OMSI. Však vezmi ten autobus a choď, je to nastavené dokonale reálne. Z jedničky net boha preradiť a keď to hodi dvojku, citeľne trhne z vozom. Krásne, ako v reále, klobúk dole.
Obrázek
Uživatelský avatar
rpopo
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2641
Registrován: 23 říj 2011 20:36
Bydliště: Košice

Re: Solaris Urbino 1x II

Příspěvekod okoun » 09 led 2019 00:34

Teď jsem si vzal tu B961e i , z 1 na 2 krásně plynule v cca 1600o/m. Jediné nepatrné zaškubnutí když jsem nechal vůz jet "samospádem" a pak šlápl na plyn. Ale to bych ani necítil kdybych se na to nesoustředil. Když jsem si vzal B961e se ZF, z 1 na 2 škubne v cca 1850o/m , z 3-4 točí skoro na 2200 o/m. A to ani nemluvím o tom, že jedu 30km/h a už tam je 4 a tudíž než zrychlím trvá to zbytečně dlouho, když tomu lehce přišlápnu otáčky vyletí na 2300o/m skoro a autobus s sebou dost citelně cukne. Toť asi za mě a prosím, neplevelme to tu, každý má jiný vkus.
Uživatelský avatar
okoun
Diskutující člen
Diskutující člen
 
Příspěvky: 243
Registrován: 23 zář 2014 13:59

Re: Solaris Urbino 1x II

Příspěvekod Karosak951 » 09 led 2019 00:48

No jo, ale ty porovnáváš omsi. To je taky zcestné. Obě převodovky jsou zcela jinak řešené. Zatímco ZF přemosťuje torzní měnič téměř hned po rozjetí, Voith ho používá na celou jedničku, což způsobuje vysoké otáčky už od nízké rychlosti a následné znatelné přeřazení na dvojku. Na druhou stranu řazení dalších stupňů je u Voithu nesrovnatelně plynulejší. Přijde mi, že každý výrobce se zaměřuje (nebo zaměřoval - porovnávám převodovky z roku +-95, protože s nimi mám nějakou zkušenost) na něco jiného - Voith na plynulost jízdy a ZF na výkon. Samozřejmě v tom taky hraje roli údržba.
Rozměry vládnou světu!
Uživatelský avatar
Karosak951
Pokročilý člen
Pokročilý člen
 
Příspěvky: 1056
Registrován: 07 lis 2012 19:57

Re: Solaris Urbino 1x II

Příspěvekod Pivec » 09 led 2019 20:54

Už sa to tu celkom rozbehlo no ja musím súhlasiť s rpopom. U nás sú B 941 s Voith aj so ZF a jak vraví Voith to vytáča do besnoty :P
Pochopil som, že aj pochopiteľné sa dá nepochopiť.
It's my life, It's now or never, I ain't gonna live forever, I just want to live while I'm alive!
Diesel Power 2.5 TDI V6 Fuck you Greta Diesel Nation
NO SMOKE NO FUN
Uživatelský avatar
Pivec
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1275
Registrován: 08 úno 2015 15:59
Bydliště: Slovensko, VÝCHOD - Eperjes, Preszów, Preschau, Preschau Wirf die Gläser an die Wand...

Re: Solaris Urbino 1x II

Příspěvekod Stone Cold » 09 led 2019 21:26

Také s rpopem musím souhlasit. Jelikož jsem rodilý Pražák, kde máme VOITH i ZF, tak mluvím ze zkušenosti. V Praze je jedno místo, kde se dají obě převodovky krásně porovnat, tím místem je obří krpál na Stadion Strahov. Jezdil jsem tam s B961, kloubovými Citybusy, ale i se SORkami (NB 18 jen tak mimochodem). Můžu vám říct, že autobusy s VOITHy do toho kopce jeli pouze na první stupeň, žádný druhý stupeň, pouze vysoké otáčky a první stupeň, trvalo celou věčnost se dostat na Strahov. Na druhou stranu SORky se ZF ten krpál vyjeli úplně v pohodě, převodovka krásně řadila, motor byl v přiměřených otáčkách, prostě svižná jízda. Nevidím důvod, proč by se do autobusů měli cpát VOITHy, když jsou ZF mnohem lepší. Jestli je to díky lepší údržbě, ceně, spolehlivosti a nebo něčemu jinému, tak to netuším. "Hluk" ZF podle mě nebude příčinou, pokud chce dopravce tichou ZF, tak zvolí Ecolife, pokud je v konfiguraci.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Stone Cold
Člen
Člen
 
Příspěvky: 1203
Registrován: 14 srp 2013 13:51

Re: Solaris Urbino 1x II

Příspěvekod matus7777 » 09 led 2019 22:15

Tiež súhlasím s tým, že Voith niesu velmi jemne.. Ale zas mam ich rád v solarisoch, pretože vedia pekne previest výkon na cestu aj ked za cenu skubnutia a vytacania v kopci.. ZF velmi nemusim kvoli zvuku.. :) ;)
matus7777
Objevující člen
Objevující člen
 
Příspěvky: 49
Registrován: 04 led 2015 22:29

Re: Solaris Urbino 1x II

Příspěvekod Jarda.f » 17 led 2019 17:02

Jarda.f
Zabydlený člen
Zabydlený člen
 
Příspěvky: 161
Registrován: 25 pro 2015 15:47

Re: Solaris Urbino 1x II

Příspěvekod Dadorius » 19 led 2019 15:06

ideme porovavat zf a voithku ? :-D to je ako jablko s hruškou :-D vid priklad 961E že rady plynule :-D dajte mi vediet kde do realneho kopca nie kopčeka voitha prerady na dvojku :-) nikde lebo bude to vytačak na jednotke a ideš krokom ;-)
Uživatelský avatar
Dadorius
Zabydlený člen
Zabydlený člen
 
Příspěvky: 191
Registrován: 08 čer 2011 21:34
Bydliště: Banská Bystrica,Slovakia

Re: Solaris Urbino 1x II

Příspěvekod Solaris7777 » 20 led 2019 12:44

Kdo nechce řešit blbou a poněkud nesouvisející diskuzi ohledně Voith x ZF, tak může sledovat další video, tentokrát nám bude představen SU18 v trojdvéřovém provedení.
phpBB [video]
Solaris7777
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1523
Registrován: 05 črc 2015 00:17
Bydliště: Ostrava

Re: Solaris Urbino 1x II

Příspěvekod Solaris7777 » 28 led 2019 19:28

https://aerosoft-press.com/de/omsi-2-add-on-urbino-stadtbusfamilie
Nějaké to počteníčko, vypadá to, že se již za chvíli dočkáme. Někde i probleskla prý i cena addonu, která by měla být 15,95€.
Solaris7777
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1523
Registrován: 05 črc 2015 00:17
Bydliště: Ostrava

PředchozíDalší

Zpět na Vozidla

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků