TOPlist

[W.I.P] Irisbus Citybus Pack

Zde najdete vše o připravovaných nebo již vyrobených vozidlech do hry.

Re: [W.I.P] Irisbus Citybus Pack

Příspěvekod Rohatej » 10 lis 2018 18:53

Dalo by se to odtušit z fotek konkrétních vozů. V PCE jsou tahové vypínače právě na větráky na palubce. Pak je jeden vůz, který má samodomo dodělané topení pod sedačkou (jak je výše zmíněno), ovšem je na to využit jiný vypínač.
Předpokládám, že tohle se dělalo až v Mejtě podle požadavků a nemusí (a zjevně asi není) to tak být všude.
Uživatelský avatar
Rohatej
Vytrvalý člen
Vytrvalý člen
 
Příspěvky: 3889
Registrován: 11 dub 2011 22:08
Bydliště: Pardubice

Re: [W.I.P] Irisbus Citybus Pack

Příspěvekod Tomikovec » 24 pro 2018 21:11

Mám tu pro vás takovou zásadní novinku. ;)
Podle screenů určitě poznáte, že je upravená karoserie a zbytek je znovu vymodelován. Protože jsem se rozhodl, že chci předělat všechny textury na modelu, tak jsem musel importovat postupně všechny modely do Blenderu. V tom okamžiku mě napadlo, že nebudu tlačit pouze na vzhled, ale i na fyziku. Takže jsem si řekl, že Citybus bude mít reálné rozměry. Touto dobou se ke mně připojil kolega, který mi pomohl upravit karoserii, takže jsem se v té době mohl věnovat převážně scriptům, sepisováním setvarů a podobným věcem. Musím podotknout, že Citybus aktuálně obsahuje přes 50 setvarů! (konkrétně vůz 2071.40)
Než mě začnete kamenovat, tak bych chtěl k tomu napsat ještě pár věcí. Úpravou Citybusu na reálné rozměry se neposune doba vydání, naopak zůstane stejná, protože jsem chtěl stejně předělávat všechny modely. Bez reálných rozměrů nejde udělat ani reálná fyzika vozu. Už teď mám promyšlenou spoustu speciálních funkcí, které moc autobusů v OMSI neobsahuje, takže kdyby model selhal na fyzice, byla by to docela škoda.

Image
nová karoserie pro vozy Irisbus Citybus

Image
porovnání velikosti původní kastle (nahoře) s novou (dole), která má reálné rozměry

Touto novinkou bych vám chtěl i popřát veselé Vánoce a šťastný nový rok, ať je alespoň tak podařený, jako tento. Moc vám děkuji za podporu u mých projektů a snad Vás ničím nezklamu. ;)
Image
Uživatelský avatar
Tomikovec
Pokročilý člen
Pokročilý člen
 
Příspěvky: 745
Registrován: 31 bře 2016 19:12
Bydliště: Šalingrad / Hodonín

Re: [W.I.P] Irisbus Citybus Pack

Příspěvekod Stone Cold » 24 pro 2018 21:16

Skvělé, sám dobře vím, jak je Citybus rozměrově špatný, ale upravovat by se mi to nechtělo :D
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Stone Cold
Člen
Člen
 
Příspěvky: 1203
Registrován: 14 srp 2013 13:51

Re: [W.I.P] Irisbus Citybus Pack

Příspěvekod N3rpsTV » 24 pro 2018 22:02

Užší dveře... Jiný rozdíl v tom vidět není.
Fakt stálo za to dělat celý model znovu, aby byli o něco užší dveře?
[WiP] Mapa Kostelov
Facebooková stránka mapy - https://www.facebook.com/omsimapakostelov/
Obrázek
Uživatelský avatar
N3rpsTV
Objevující člen
Objevující člen
 
Příspěvky: 51
Registrován: 06 led 2016 22:09

Re: [W.I.P] Irisbus Citybus Pack

Příspěvekod Tomikovec » 24 pro 2018 22:16

Tady jde hlavně o to, že pokud má mít ten autobus reálnou fyziku (má reálně zatáčet a další), tak musí mít reálné rozměry. A jak jsme psal, celý model bych předělával i bez změn rozměrů, takže se vydání kvůli tomuto neposune.

A kde jste přišli na to, že tento model bude pouze pro OMSI? :P

//EDIT: Ještě přidám ortografický render původní a nové karoserie, tady je vidět, že ta původní je vyšší a delší.
Image
Naposledy upravil Tomikovec dne 24 pro 2018 22:22, celkově upraveno 1
Image
Uživatelský avatar
Tomikovec
Pokročilý člen
Pokročilý člen
 
Příspěvky: 745
Registrován: 31 bře 2016 19:12
Bydliště: Šalingrad / Hodonín

Re: [W.I.P] Irisbus Citybus Pack

Příspěvekod SORGI » 26 pro 2018 16:53

Povedená práce, jen tak dál :) Líbí se mi, že si s tím hraješ dokonce až na takové úrovni, že přepracováváš model do reálných rozměrů.
Procesor: Intel Pentium 2,6 Ghz x2 Grafika: Intel HD Graphics RAM: 4GB Systém: Windows 10 Toť geniální sestava, kde i na Grundorfu to někdy vyženu na 15 FPS
SORGI
Objevující člen
Objevující člen
 
Příspěvky: 37
Registrován: 01 črc 2015 17:25

Re: [W.I.P] Irisbus Citybus Pack

Příspěvekod vojtas » 28 pro 2018 22:29

Bylo by i srovnání zepředu, jak je to s šířkou? :)
Toho, že předěláváš zrovna tento model, si cením (on přece jenom původní model od Kosaka byl poplatný době svého vzniku, takže třeba zadní část moc reálně nevypadala...)
10 let...
Uživatelský avatar
vojtas
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1250
Registrován: 12 dub 2011 13:55
Bydliště: Ostrava

Re: [W.I.P] Irisbus Citybus Pack

Příspěvekod Tomikovec » 28 pro 2018 22:52

Image

Původní autor odhadl šířku kupodivu celkem přesně. Hlavní problém byl teda v délce a výšce. Když si postavil člověk Citybus vedle Karosy, tak to vypadalo trochu zvláštně. Když to má správné rozměry, tak to vypadá více jako Citybus. Kvůli vzhledu byla upravována hlavně výška, pro jízdní vlastnosti hlavně délka. :D
Image
Uživatelský avatar
Tomikovec
Pokročilý člen
Pokročilý člen
 
Příspěvky: 745
Registrován: 31 bře 2016 19:12
Bydliště: Šalingrad / Hodonín

Re: [W.I.P] Irisbus Citybus Pack

Příspěvekod vojtas » 28 pro 2018 22:57

Diky :)
No, ona to asi fakt delala jenom ta vyska... Ted to ale vypada mnohem lepe :D
10 let...
Uživatelský avatar
vojtas
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1250
Registrován: 12 dub 2011 13:55
Bydliště: Ostrava

Re: [W.I.P] Irisbus Citybus Pack

Příspěvekod Snoowwalker » 07 led 2019 23:19

Musím uznat že to vypadá úplně fantasticky. Chtěl bych ti ještě nabídnout takovou spolupráci, já bydlím v Karlových Varech a oni zde nedávno předělávali PP na nové BUSE a ještě sem dávali odbavování bezkontaktní kartou. Já protože bydlím v Karlových Varech tak budu samozřejmě jenom rád když bude i Karlovarská verze, takže pokud budeš chtít můžu to nafotit vymodelovat a poslat ti to hotové.
Jinak ještě jednou, velmi obdivuji tvoji práci. :)
Snoowwalker
Zabydlený člen
Zabydlený člen
 
Příspěvky: 107
Registrován: 18 črc 2017 19:41

PředchozíDalší

Zpět na Vozidla

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků