TOPlist

[Project paused] ČSAD Hodonín - SOR PACK

Zde najdete vše o připravovaných nebo již vyrobených vozidlech do hry.

Re: [W.I.P.] ČSAD Hodonín - SOR PACK

Příspěvekod autobusak13 » 14 črc 2017 11:17

Jasně že na tom pracuje, ale všechno není hned tak rychle hotový a autor nesedí jen u počítače a dělá model... však se dočkáš, až bude mít něco nového určitě nám dá vědět tady na fóru ;) :D :D
DPMCB
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
autobusak13
Zabydlený člen
Zabydlený člen
 
Příspěvky: 106
Registrován: 28 dub 2016 22:04

Re: [W.I.P.] ČSAD Hodonín - SOR PACK

Příspěvekod Tomikovec » 12 srp 2017 20:06

SwixTV píše:Pokračuješ v tom ještě? Nebo to je jak většinou že má člověk velký oči? :D


Nebojte se, nevykašlal jsem se na to, sice nevím jak je možné, že jsem tento příspěvek neviděl, ale to už je můj problém. ;)
Je pravda, že když jsem SORku začínal upravovat, tak jsem velké oči měl. Prostě jsem neměl zkušenosti s tvorbou do OMSI, ale teď, když jsem byl schopný zkonvertovat Scanií do OMSI si myslím, že jsem nějaké zkušenosti nabral, takže už to nebude tak strašné. :)

Mám tu pro vás pár novinek:
1) ČSAD vyřadilo nejstarší SORku (r. v. 2005) a nikdo neví, kde je jí konec, takže jsem se rozhodl, že tento autobus už nebudu řešit, protože jsem prošvihl její poslední dny provozu... :(
2) Z předchozího bodu je možná poznat, že jsem se rozhodl dělat repainty podle SPZ (jak měl v původní úpravě ALEDOL), každý repaint bude mít repaint karoserie, určitý typ cedulky u předního sedadla a na dveřích řidiče, pár setvarů (RDST na střeše, ...)
3) Potom jsem přidal starý volant, po roce a půl "tvorby" do OMSI jsem pochopil jak funguje animace objektu... :lol:
4) Vytvořen nový repaint na nejnovější SOR (r. v. 2007) s reklamou sv. Ludmila, osobně mě provedení originální reklamy přijde otřesné, ale to už je jen můj názor, přeberte si to po svém. :D

Ať to není jen text, tak přidám pár obrázků:

Image
Image
Reklamní polep sv. Ludmila, polep má dost chyb, vím o tom, většinu se pokusím opravit.
Fotku autobusu pro porovnání najdete zde.

Image
Cedule "neobsazujte" a kýbl pod sedadlem.

Image
Starý volant a cedule na dveřích kabiny. (Textura volantu bude nahrazena lepší, mám v plánu ji nějak sehnat)


Neberte toto jako nějakou novinku, je to spíš vyjádření ke komentářům. Prostě když nemám náladu se s modelem rýpat, tak se na to vykašlu, když to dělám s donucením vypadá to strašidelně.
Kdyby byly jakékoliv otázky klidně se ptejte.
Image
Uživatelský avatar
Tomikovec
Pokročilý člen
Pokročilý člen
 
Příspěvky: 745
Registrován: 31 bře 2016 19:12
Bydliště: Šalingrad / Hodonín

Re: [W.I.P.] ČSAD Hodonín - SOR PACK

Příspěvekod Tomikovec » 14 zář 2017 18:12

Tak mám tu pro vás zase nějaký ten update. ;)
Mám hotovou i další věc, kterou dolaďuji, do týdne bych sem mohl dat screeny. Schválně, kdo si typne správně dostane ode mě malý bezvýznamný bod. :lol:

Image
Když svítí světla v interiéru, svítí i světlo nade dveřmi (jak v reálu), samozřejmě při otevření dveří se rozsvítí zářivka. (animovaný gif)

Image
Blinkry fungují jak v reálu.
1. - blinkr doleva
2. - varování (svítí při zapnutých varblikách)
3. - blinkr doprava
Pokud se vám zdají ty kontrolky blinkrů nějak málo výrazné, tak máte pravdu, ale reálu ty kontrolky nejdou skoro vidět... :D
Image
Uživatelský avatar
Tomikovec
Pokročilý člen
Pokročilý člen
 
Příspěvky: 745
Registrován: 31 bře 2016 19:12
Bydliště: Šalingrad / Hodonín

Re: [W.I.P.] ČSAD Hodonín - SOR PACK

Příspěvekod MatyRosecky » 14 zář 2017 19:50

Hezký. Nežiju v Hodoníně ani v nejbližší blízkosti ale i tak se těším.. Ptát se na datum vydání je blbost, a tak se zeptám: Ten MSP je funkční? Pořádně jsem ho v reálu nikdy neviděl, ale z mého pohledu je to takový "hloupější" MYPOL. Proto bych ho rád zkusil (aspoň v OMSI)
Takže shrnutím:
1. Otázka na datum vydání je blbost
2. Funguje MSP?
MatyRosecky
Objevující člen
Objevující člen
 
Příspěvky: 46
Registrován: 20 pro 2016 23:19

Re: [W.I.P.] ČSAD Hodonín - SOR PACK

Příspěvekod Tomikovec » 14 zář 2017 19:56

Ano otázka na vydání je opravdu blbost ještě chci do vydání stihnout CN 12 (Euro 6) Fotka zde.
A MSP funkční asi nebude, protože pokud dobře vím, tak se u nás nastavují linky přes USV24C.
Bohužel je ten problém, že to předělávám "z pohledu kaštana", takže všechno nevím, jinak bude problém z Euro 3 zvukama, ale nějak to snad vyřeším. Euro 6 zvuky mám, ale nejsem si jistý, jestli je to dobrá kvalita + budu potřebovat povolení... ;)
Image
Uživatelský avatar
Tomikovec
Pokročilý člen
Pokročilý člen
 
Příspěvky: 745
Registrován: 31 bře 2016 19:12
Bydliště: Šalingrad / Hodonín

Re: [W.I.P.] ČSAD Hodonín - SOR PACK

Příspěvekod fanda124 » 14 zář 2017 20:51

No... MSP je jenom hloupá krabice, která sdílí svojí polohu a dají se přes ní dálkově vyčítat a nahrávat USVm jelikož MSP je s USV spojeno. Tudíž je i zbytečné to nějak rozjíždět.
ImageImage
Uživatelský avatar
fanda124
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1282
Registrován: 14 črc 2012 17:57
Bydliště: Doma kde jinde ?

Re: [W.I.P.] ČSAD Hodonín - SOR PACK

Příspěvekod Tomikovec » 14 zář 2017 22:17

Moc děkuji, za informaci, ale to MSP udělám alespoň spouštěcí, ale jinak nic dělat nebude. ;)
Image
Uživatelský avatar
Tomikovec
Pokročilý člen
Pokročilý člen
 
Příspěvky: 745
Registrován: 31 bře 2016 19:12
Bydliště: Šalingrad / Hodonín

Re: [W.I.P.] ČSAD Hodonín - SOR PACK

Příspěvekod Tomikovec » 02 říj 2017 19:46

Mám tu takovou další malou novinku. ;)

Image
animovaný gif

Přibyl nový unilux do SORky CN 12 (Euro 6), abych to uvedl na pravou míru, je tam víc upravených věcí, ale jejich prezentaci si nechám na později. :)
No a potom, jak jsem sliboval ohledně Euro 3, tak se na ní pracuje a samozřejmě se pracuje i na dalších projektech, ale čeká se na jednu věc, ale o tom až někdy příště. :D
Image
Uživatelský avatar
Tomikovec
Pokročilý člen
Pokročilý člen
 
Příspěvky: 745
Registrován: 31 bře 2016 19:12
Bydliště: Šalingrad / Hodonín

Re: [W.I.P.] ČSAD Hodonín - SOR PACK

Příspěvekod Stone Cold » 02 říj 2017 23:04

Pěkné :)
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Stone Cold
Člen
Člen
 
Příspěvky: 1203
Registrován: 14 srp 2013 13:51

Re: [W.I.P.] ČSAD Hodonín - SOR PACK

Příspěvekod Petr96 » 08 říj 2017 18:08

Suprová práce za ty měsíce, pěkně si tím vyhraje, držím palce při tvorbě. Už se začínám těšit na vydání. :D
Petr96
Zabydlený člen
Zabydlený člen
 
Příspěvky: 168
Registrován: 24 čer 2016 19:01
Bydliště: Severní Morava - Šumpersko

PředchozíDalší

Zpět na Vozidla

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků