TOPlist

Cities Skylines

Obecně i mimo OMSI

Re: Cities Skylines

Příspěvekod TeoCZ » 19 úno 2016 20:28

tak to nevím ... zkus restartovat hru možná je to nějakej bug
TeoCZ
Zabanovaný člen
Zabanovaný člen
 
Příspěvky: 1014
Registrován: 18 lis 2013 21:54

Re: Cities Skylines

Příspěvekod TheFloxiCz » 19 úno 2016 20:40

Dělá to i po restartu hry, ale jak říkám... Jen občas
TheFloxiCz
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2221
Registrován: 25 kvě 2014 22:21

Re: Cities Skylines

Příspěvekod TeoCZ » 19 úno 2016 20:50

tak tam máš nějakou ZIKU :D
TeoCZ
Zabanovaný člen
Zabanovaný člen
 
Příspěvky: 1014
Registrován: 18 lis 2013 21:54

Re: Cities Skylines

Příspěvekod rpopo » 09 črc 2017 09:35

Máte niekto skúsenosti s tým, že počet prepravených pasažierov stále klesá a klesá ? Keď malo moje mesto 100 000 obyvateľov, prepravil som zhruba 10 000 obyvateľov. Zvyšovaním počtu obyvateľov, stavbou nových častí ale aj pribúdaním nových liniek sa vyšplhal počet obyvatľov na aktuálnych 337 000, ale počet prepravených cestujúcich klesol na 4900. Treba poznamenať, že klesalo to konštantne. Čo všetko môže mať na to v hre vplyv ? Okolo mesta je urobená prímestská železnica, okrem toho v meste je urobená tak isto železnica ktorá krížom krážom prejde celé mesto a stretáva sa s ostatnými vždy v jednom bode, na hlavnej stanici. Doprava po meste je riešená električkami a na relácie, a dopravu z obytných zón do priemyselných oblastí a rozvoz zamestnancov zabezpečujú autobusy, na úsekoch častých zápch sú samozrejme buspruhy. Rovnako idú krížom cez mesto tri linky metra, pričom z každej je možné prestúpiť na každú, podobne ako pri vlakoch. Zápchy v staniciach sa mi netvoria. Ku všetkému mám porobené prípoje, len jaksi, čím je viac ľudí tým je menej cestujúcich. Áut nejako nepribúda, jedine zásobovania, pretože mám veľa komerčných zón. Práve kvôli rýchlejšiemu zásobovaniu som vytypoval križovatky, kde neboli nutné semafóry a odstránil ich, čím sa individuálna doprava značne zrýchlila, môže to mať vplyv nato ? Alebo to mám dávať za vinu faktu, že každá obytná zóna má aj svoju veľkú komerčnú zónu, a teda obyvatelia nemajú do roboty ďaleko ?
Obrázek
Uživatelský avatar
rpopo
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2641
Registrován: 23 říj 2011 20:36
Bydliště: Košice

Re: Cities Skylines

Příspěvekod Peterson » 09 črc 2017 18:25

V podstate si odpovedáš na otázku, keďže sa ti podarilo spraviť 20 miest v jednom veľkom meste. Malé ekosystémy, so to speak. Ešte sa mi to nestalo ale, ešte nikdy, ale teoreticky sa to stať môže. Skús sa možno pohrať s intervalmi samotných liniek, vytvoriť tam naschvál problémy, umelú preplnenosť, a potom to zase vyriešiť, možno to pohne veci dopredu. Alebo v jednej malej jednotke spraviť pokusnú bus linku, ktorá pôjde z jednej jednotky do druhej, a bude takým vymetačom, či tam budú vôbec ľudia. Lebo ak majú ísť z jednej jednotky do druhej cez jeden veľký bod, ktorý je v strede mesta, tak len strácajú čas, radšej pôjdu na bicykli, alebo autom. Neviem, ako to máš v meste vyriešené, ale viesť všetko cez jeden uzol je nepraktické, radšej viac menších, než jeden veľký pre všetko. V takom veľkom meste si to už nemôžeš dovoliť.
Uživatelský avatar
Peterson
Vytrvalý člen
Vytrvalý člen
 
Příspěvky: 5385
Registrován: 08 led 2013 16:35

Re: Cities Skylines

Příspěvekod rpopo » 10 črc 2017 13:56

Tak napríklad, vlaky... mám v meste 6 vlakových liniek, každá zo stanic je spojená so sieťou MHD minimálne dvoma linkami, staníc je asi 15 dokopy na všetkých linkách spolu. Vlaky sú vlastne rýchlovlaky, cez mesto sú vedené prakticky výhradne pod povrchom, je to vlastne len také kapacitnejšie metro s povrchovými stanicami. Najdlhšia linka má 5 staníc, najkrajtšia je len obyčajná pendlovačka z hlavnej stanice na inú. Zatiaľ čo mi električka prejde sídliskom tak vlak je už na druhej strane mesta, a o to išlo. Mimochodom, mam podozrenie, že práve tým zrýchlením individuálnych možností dopravy som svoju, mimoriadne dobre vymyslenú MHD zničil. Totiž, keď do mesta prišla cunami a mnoho ulic ostalo neprejazdných a kompletne celá priemyselná zóna spadla /a teda padlo zásobovanie a ľudia nechodili do roboty do fabrík/, tak paradoxne počet cestujúcich narástol o skoro polovicu. Akurát mi príde totálne na hlavu niekde naschvál robiť zápchy a zdržania, lebo potom sa nestíhajú zásobovať obchody.
Obrázek
Uživatelský avatar
rpopo
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2641
Registrován: 23 říj 2011 20:36
Bydliště: Košice

Re: Cities Skylines

Příspěvekod Peterson » 10 črc 2017 15:24

Ten naschvál som myslel tak, že by to mohol byť nejaký bug, ktorý by sa "zázračne" vyriešil. Vytvoríš demand, ku ktorému máš skvelú ponuku. Alebo zakážeš autá. Aj to sa dá.
Uživatelský avatar
Peterson
Vytrvalý člen
Vytrvalý člen
 
Příspěvky: 5385
Registrován: 08 led 2013 16:35

Předchozí

Zpět na Volná diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků