TOPlist

Řidičák na autobus

Obecně i mimo OMSI

Řidičák na autobus

Příspěvekod tomas.krenek » 24 led 2015 21:00

Ahoj, chtěl bych se zeptat těch, co mají řidičáky na autobus:
1) Jak probíhá samotný kurz (budu dělat D ze skupiny B, protože NA nechci)
2) Jak probíhají psychotesty a jaká je úspěšnost - je to těžké udělat?
3) A jak probíhá kurz na Profesák.


Pokud někdo uzná za vhodné popsat to trochu obsáhleji budu jen rád! Případným řidičům co odpovědí moc děkuju! :-)

P. S.: Vím, že tu jde jen o simulátor autobusů a omlouvám se že to tu píšu ale tady u nás zdejší řidiči autobusů jsou nějaký divný a když se jich člověk slušně zeptá tak jen mlžej anebo tě pošlou do háje. Proto budu fakt rád za odpověď abych věděl do čeho se hrnu. Jiná věc je jezdit simulátor a jiná, podstatně jiná je realita dnešního provozu.
Uživatelský avatar
tomas.krenek
Sponzor
Sponzor
 
Příspěvky: 153
Registrován: 26 črc 2013 11:45
Bydliště: Česká Lípa

Re: Řidičák na autobus

Příspěvekod Rohatej » 25 led 2015 09:04

Nijak moc to cementovat nebudu, ale doporučil bych ti udělat si i C. Je to výhoda. At uz při ziskavani zamestnani, ale hlavně uz budes mít zkušenost s velkým autem.
Uživatelský avatar
Rohatej
Vytrvalý člen
Vytrvalý člen
 
Příspěvky: 3889
Registrován: 11 dub 2011 22:08
Bydliště: Pardubice

Re: Řidičák na autobus

Příspěvekod bouvier » 25 led 2015 11:10

1, Nemám síce vodičák D, no kurz pre získanie prebieha rovnako ako keď si robil B akurát sa nebude tak podrobne učiť zákon o cestnej premávke, predpisy, atď. keďže toto už by si mal mať zvládnuté ak máš vodičák B.

2, Aká je úspešnosť psychotestov to fakt neviem každopádne bývajú tam chytáky takže je skutočne potrebné odpovedať pravdivo. Lebo sa stáva že je jedna otázka a nižšie môže byť znnova tá istá otázka ale inak sa ťa to opýta. A ak budeš mať na tieto dve otázky rôzne odpovede, máš chybu. Takže na to pozor.

3, Profesák (Kvalifikačná karta vodiča - KKV) je len na to aby od ľudí ťahali peniaze. Max. ti vysvetlia čo to je atď. čo sa dá stihnúť aj popri výcviku pri robení samostatného vodičáku, porozprávate si pár historiek a ak budeš v dobrej autoškole tak ti na konci dajú test zo správnymi odpoveďami. Takže je úplne zbytočné aby to bol samostatný kurz. Ale spraviť ho musíš. Nehovoriac o tom že má obmedzenú platnosť. Inak ešte spomeniem že ide o vedomosti ktoré musíš pravidelne "aktualizovať" pre daný typ vozidla. Vlastne skoro všetko to čo si sa už naučil pri výcviku keď si robil samostatný vodičák.

Neber prosím tento text doslova. Môže sa to líšiť od konkrétnej autoškoly. Každopádne už dlhšie sa zaujímam o cestnú nákladnú dopravu.
Naposledy upravil bouvier dne 25 led 2015 16:35, celkově upraveno 1
bouvier
Pokročilý člen
Pokročilý člen
 
Příspěvky: 869
Registrován: 29 pro 2011 11:20

Re: Řidičák na autobus

Příspěvekod tomas.krenek » 25 led 2015 11:53

Díky za odpovědi a názory. Já jen nechápu proč musím dělat při profesáku 280 hodin místo klasických 140. Řidičák na náklaďák nechci protože mě je k ničemu. Mě nákladní auta ať už s nebo bez návěsu nikdy nelákaly.Vím jde o další zkušenosti ale já ten řidičák nikdy v budoucnu nevyužiji! Řidičák na autobus si chci udělat kvůli tomu že byl můj děda od roku 1973 řidičem busu a taky že jsem v rodině jedinej kdo je do řízení stejně zapálený jako on. Tak my kluci držte palce i u nohou ať to udělám. Jinak autoškolu budu jezdit od 1.2. s Karosou Iliade (prej má poloautomatickou převodovku).

Jo a svoje názory na věc nemusejí psát jen ti co mají ten řidičák může kdokoliv! Já budu rád za každý koment! :-)
Naposledy upravil tomas.krenek dne 25 led 2015 12:11, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
tomas.krenek
Sponzor
Sponzor
 
Příspěvky: 153
Registrován: 26 črc 2013 11:45
Bydliště: Česká Lípa

Re: Řidičák na autobus

Příspěvekod TAMBUS 3700 » 25 led 2015 12:00

No lepší by bol asi čistý manuál, pretože keď dostaneš do služby nejaký šrot na manuál, tak si v konci. :D
Môj PC:

Počítač |Intel Core i7-6700|16GB RAM|nVidia GTX960|1TB HDD|Bang&Olufsen audio
Uživatelský avatar
TAMBUS 3700
Vytrvalý člen
Vytrvalý člen
 
Příspěvky: 3017
Registrován: 15 dub 2013 16:00
Bydliště: Pressburg

Re: Řidičák na autobus

Příspěvekod tomas.krenek » 25 led 2015 12:16

Tohle je ten krasvec co s ním budu jezdit autoškolu! :-)

Obrázek
Uživatelský avatar
tomas.krenek
Sponzor
Sponzor
 
Příspěvky: 153
Registrován: 26 črc 2013 11:45
Bydliště: Česká Lípa

Re: Řidičák na autobus

Příspěvekod DwX » 25 led 2015 12:27

ja dělal autoškolu s b952E a musím ti říct že zkušenosti z C se mi hodily a byl jsem za něho rad. A taky to C nevyužijí.

Obrázek
ObrázekObrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
DwX
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1897
Registrován: 15 dub 2011 05:56
Bydliště: Praha

Re: Řidičák na autobus

Příspěvekod bouvier » 25 led 2015 12:28

tomas.krenek: Ono nejde o to či by si ten vodičák C využil alebo či ťa to láka/neláka. Niektoré firmy proste požadujú aj C keď chcú vodiča len na D. Takže by bolo dobré sa poinformovať u konkrétnych zamestnávateľov.
bouvier
Pokročilý člen
Pokročilý člen
 
Příspěvky: 869
Registrován: 29 pro 2011 11:20

Re: Řidičák na autobus

Příspěvekod dejvk » 25 led 2015 12:29

Profesák na 280 hodin nikdy neuděláš, protože nikdo nebude ochotnej mít na 280 hodin zablokovaný bus, který tak nemůže vydělávat. V praxi tak jde jen o to, u koho seženeš ten správný mix "aspoň něco odjet a nabrat zkušenosti" a "nestrávit u toho celý život". Počítej tak s 20-30 hodinama max...
Uživatelský avatar
dejvk
Pokročilý člen
Pokročilý člen
 
Příspěvky: 1088
Registrován: 10 pro 2011 20:51

Re: Řidičák na autobus

Příspěvekod Rohatej » 25 led 2015 13:09

DwX píše:ja dělal autoškolu s b952E a musím ti říct že zkušenosti z C se mi hodily a byl jsem za něho rad. A taky to C nevyužijí.
bouvier píše:tomas.krenek: Ono nejde o to či by si ten vodičák C využil alebo či ťa to láka/neláka. Niektoré firmy proste požadujú aj C keď chcú vodiča len na D. Takže by bolo dobré sa poinformovať u konkrétnych zamestnávateľov.

Přesně. Neplácal jsem jen z hladu. Příští měsíc si právě C dělat jdu, i když je to další výdaj navíc, ale na druhou stranu se to neztratí, i když s náklaďákem jezdit nechci. A pokud ještě letos našetřim, udělám si i D a příští rok asi profesák. Nebo oboje příští rok, ono to už neuteče.
Uživatelský avatar
Rohatej
Vytrvalý člen
Vytrvalý člen
 
Příspěvky: 3889
Registrován: 11 dub 2011 22:08
Bydliště: Pardubice

Další

Zpět na Volná diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 18 návštevníků