TOPlist

Řidičák na autobus

Obecně i mimo OMSI

Re: Řidičák na autobus

Příspěvekod patoq » 09 bře 2016 15:35

neviem no ja si tieto veci vsimam aj ked nemam D skupinu staci ze cestujem v buse ale suhlasim ze soferovat je uz o nieco tazsie
patoq
Diskutující člen
Diskutující člen
 
Příspěvky: 333
Registrován: 10 pro 2012 18:02
Bydliště: Parma

Re: Řidičák na autobus

Příspěvekod metropol » 14 bře 2016 14:31

Krepi píše:Jezdím v Plzni, tady se na řidiče kašle, cestující má pravdu a řidič si to musí obhájit, takže jsem naučen u zastávky NZ přibzdit na takovou rychlost, abych mohl zastavit, je to stráta pár vteřin,ale zase mám jistotu, že si nikdo nebude stěžovat a já to vysvětlovat z vlastního volna.

A presne tak isto je to i v Bratislave.
Uživatelský avatar
metropol
Diskutující člen
Diskutující člen
 
Příspěvky: 247
Registrován: 21 črc 2015 23:39

Re: Řidičák na autobus

Příspěvekod tomas.krenek » 15 bře 2016 20:26

Ahoj pánové, dlouho jsem už nic nepsal a tak alespoň nějaká ta novinka. Tenhle týden v pátek oficiálně končím přípravu na profesák a pak už jdu ke zkoušce která není moc těžká ale nechám se překvapit jak to nakonec dopadne. Doufám že dobře. Pokud mi může někdo kdo dělal zkoušku na profesák nedávno prozradit něco k bližšího budu rád. Testy dávám na 98 - 100%. Akorát mě vážně štve že se musí čekat pět prac. dní na to abys tu zkoušku mohl udělat. Vážně nechápu proč. Ještě si tedy odsedím dvakrát v autoškole na školení a jednou se svezu autobusem a konec. Už se nemůžu dočkat toho až začnu drandit busíkem po Českolipsku. Snad se najde někdo kdo občas zaskočí na pokec když budu jezdit... No nic zatím se mějte kluci a já se ozvu po zkouškách....
Uživatelský avatar
tomas.krenek
Sponzor
Sponzor
 
Příspěvky: 153
Registrován: 26 črc 2013 11:45
Bydliště: Česká Lípa

Re: Řidičák na autobus

Příspěvekod Krepi » 15 bře 2016 21:17

Profesák není těžký, je to spíše jen o tom si testy projet a nic tě nepřekvapí. Na ježdění jsem se také těšil, první šok byl první den, kdy jsem skutečně začal vozit lidi a musel si hlídat daleko více věcí, ale u linkáče to nebude tak horké. Teď už mi to tak nepřijde, jen mám vítr se naučit linky, hlavně ty, co se mění během směny na jinou, anebo se mění trasa, ale zvykám si.
Krepi
Diskutující člen
Diskutující člen
 
Příspěvky: 391
Registrován: 05 srp 2014 20:11

Re: Řidičák na autobus

Příspěvekod tomas.krenek » 15 bře 2016 23:08

Každej den večer kolem desátý si dávám testík a teď jsem ho zase dal na 100%. Vážně mi to ale přijde snazší než test na řidičák. Nemám tucha proč... Asi to je tím že z 85% jsou odpovědi v testu možnost A. :-) Ono s linkovým busem to taky nebude žádná slast. Prej mě první den posaděj hned za volant Karosy C954 a vedle na sedačce bude sedět autobusák kterej mě naučí s tím EMtestem Mijola nebo jak to je. Prej je to dost složitý. Čekal jsem že první týdny strávím na sedačce vedle řidiče a budu se jen tak vozit a pak mě naučí s tím strojkem ale to jsem se spletl a hned mě hoděj do provozu. No, jsem na sebe zvědavej.. Občas když stojím někde na křižovatce nebo kruháči tak stojím prej dýl než bych měl. Vždycky mě seřve že už jsem měl jet... A nedaří se mi z toho vykecat. Já si ale radši vždycky počkám než si jsem 100% jistej že tam ten kolos můžu poslat. Jinak mě ale nechá jet ať si jedu jak chci, obrubníky nechytám a nadjíždím si dobře. Prej stačí zrychlit ty křižovatky a budu dobrej šofér jako děda. Ten autoškolák dědu zná ještě z dob komunismu. No zase jsem se nějak rozkecal a nechci aby mi DIMI dal BAN :-) Čau Tom.
Uživatelský avatar
tomas.krenek
Sponzor
Sponzor
 
Příspěvky: 153
Registrován: 26 črc 2013 11:45
Bydliště: Česká Lípa

Re: Řidičák na autobus

Příspěvekod Krepi » 16 bře 2016 05:01

Proč bys měl jezdit vedle řidiče? Bere se to, že jsi hotový řidič a nejvíce se naučíš za volantem. To s těmi křižovatkami buď v pohodě, jsem na tom obdobně, také čekám a nevěřím, že mi někdo pustí, nebo nejsem ještě tak drzý, abych tam prostě vjel, hlavně ze zálivů, když vyjíždím, tak nejsem otrlý, abych tam vjel, i když mám přednost a když už tam čumák strkám, tak stejně ještě jsou borci, co to švihnou kolem BUSu a nezastaví, ale to se člověk všechno naučí, buď v pohodě. Hlavně dostat do oka rozměry BUSu a dávat bacha na zrcátka, nejvíce zranitelná věc na vozidle.
Krepi
Diskutující člen
Diskutující člen
 
Příspěvky: 391
Registrován: 05 srp 2014 20:11

Re: Řidičák na autobus

Příspěvekod Peterson » 16 bře 2016 09:49

A hlavne sakra bacha na smerovky. Už som stretol kokotov čo len tak vyšli zo zastávky v tme bez smerovky, samozrejme keď som bol ešte v autoškole. A hlavne nebuď drzý, autobusáci majú povesť traktoristov, a tí veru jazdiť nevedia. A ak sa rozhodneš kradnúť naftu tým, že budeš jazdiť pod spotrebu a odsávať ju v depe, alebo zapneš klímu len sebe, alebo si len otvoríš okienko a neriešiš, tak vedz, že práve preto autobusákov nemá nikto rád. Či už z pohľadu cestujúceho, či už z pohľadu vodiča, autobusáci sú nenávidení, a to právom.
Uživatelský avatar
Peterson
Vytrvalý člen
Vytrvalý člen
 
Příspěvky: 5385
Registrován: 08 led 2013 16:35

Re: Řidičák na autobus

Příspěvekod DIMI » 16 bře 2016 10:40

Řekl bych, že tohle je ukázkový případ "podle sebe soudím tebe". Že si něco myslíš ty neznamená, že to je pravda. ;)
DIMI
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4355
Registrován: 06 bře 2011 18:23
Bydliště: Praha

Re: Řidičák na autobus

Příspěvekod Rohatej » 16 bře 2016 19:32

tomas.krenek píše:Asi to je tím že z 85% jsou odpovědi v testu možnost A.

Tak na to bacha. Na webu sice ano, ale na testovně je to víc rozházené. Navíc se tam občas objeví otázka, na kterou na webu nenarazíš nebo hodně náhodou. Chce si je to projet jednotlivě a hlavně pořádně číst.

Nakonec koukám, že jsem to stihl udělat dokonce dřív. Příští týden si vyzvednu už udělaný řidičák. A jsem rád, že už mám ty autoškoly za sebou.
Uživatelský avatar
Rohatej
Vytrvalý člen
Vytrvalý člen
 
Příspěvky: 3889
Registrován: 11 dub 2011 22:08
Bydliště: Pardubice

Re: Řidičák na autobus

Příspěvekod tomas.krenek » 16 bře 2016 19:48

Ahoj, to je jasný že se na to nebudu spoléhat. Prostě každou otázku i odpovědi si v klídku přečtu (mám na to hodinu a půl) a pak odpovím. Už mám zaplacených 700.- Kč za zkoušku a zítra ráno v 7:30 musím ke komisaři odnést papíry a on mi dá termín zkoušek. Akorát mě sere že musím čekat pět pracovních dní... :roll:
Uživatelský avatar
tomas.krenek
Sponzor
Sponzor
 
Příspěvky: 153
Registrován: 26 črc 2013 11:45
Bydliště: Česká Lípa

PředchozíDalší

Zpět na Volná diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků