TOPlist

Řidičák na autobus

Obecně i mimo OMSI

Re: Řidičák na autobus

Příspěvekod Dominik1995 » 22 úno 2016 19:37

Aha. Tak díky za info
Uživatelský avatar
Dominik1995
Diskutující člen
Diskutující člen
 
Příspěvky: 273
Registrován: 06 bře 2015 16:48
Bydliště: GB

Re: Řidičák na autobus

Příspěvekod Krepi » 02 bře 2016 14:37

Tak už jsem u dopravních podniků, zítra naostro s lidma, jsem na to zvědav. Dneska jsem jezdil ještě kondiční jízdu, objeli většinu konečných a zajel jsem si až na konečnou do Lhoty, kde je naprd točna a byl jsem pochválen, že jsem jí projel napoprvé bez problémů. I zkušení řidiči tam orvou BUS, nebo vezmou zadním kolem vysoký obrubník.
Všem co dělaj papíry, tak ať se daří a nebojte se toho!
Krepi
Diskutující člen
Diskutující člen
 
Příspěvky: 391
Registrován: 05 srp 2014 20:11

Re: Řidičák na autobus

Příspěvekod cmlc » 02 bře 2016 17:35

Tak hodně kilometrů bez nehod a konfliktních kaštanů. :)
Obrázek
Uživatelský avatar
cmlc
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 440
Registrován: 25 úno 2013 21:36
Bydliště: Kladno

Re: Řidičák na autobus

Příspěvekod Vačice » 02 bře 2016 19:29

Hodně štěstí v provozu. Já jsem teď na "mrtvém bodě" a docelam mě svrbí prsty :D Už mám smlouvu a všechno ostatní, jen autobusový kurz u DPMB začíná až cca 23.3.
Uživatelský avatar
Vačice
Diskutující člen
Diskutující člen
 
Příspěvky: 244
Registrován: 29 dub 2011 11:06

Re: Řidičák na autobus

Příspěvekod Krepi » 05 bře 2016 17:43

Tak včera poprvé pár koleček s lidma. Je to úplně něco jiného než jezdit prázdný. Neustále sledovat zrcátka, zda ještě někdo nevystupuje/nenastupuje, vjíždění do zálivů opatrně, někteří stojí úplně nakraji chodníku, dávat pozor na zrcátka, aby se neurazily o označník, sledování zastávek na znamení, zda někdo nezapomněl zmáčknout STOPku a na poslední chvíli se rozhoupe a spousta dalších věcí. Ale jinak super požitek, chce to jen praxi a bude to v pohodě, už se těším na další linky od pondělka. Jen mě děsí to zapamatování kudy se jezdí jaká linka, je jich dost a občas se zajíždí jinam a jinak.
Krepi
Diskutující člen
Diskutující člen
 
Příspěvky: 391
Registrován: 05 srp 2014 20:11

Re: Řidičák na autobus

Příspěvekod mrkvakj » 05 bře 2016 17:52

Kde jazdis? :) U nas v BA mame dopravny prikaz ktory hovori, ze ked clovek stlaci stop neskoro a vodic nestihne na zastavku vcas zastavit moze ju prejst. Je to aj v Prep.Por. cize ked sa dotycny ozve,tak sa dopustil dalsieho priestupku-neznalost PP :D
Ako môže byť totalita demokratická, tak môže byť demokracia totalitná.
mrkvakj
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 553
Registrován: 24 říj 2014 17:45
Bydliště: Preßburg

Re: Řidičák na autobus

Příspěvekod Krepi » 05 bře 2016 18:30

Jezdím v Plzni, tady se na řidiče kašle, cestující má pravdu a řidič si to musí obhájit, takže jsem naučen u zastávky NZ přibzdit na takovou rychlost, abych mohl zastavit, je to stráta pár vteřin,ale zase mám jistotu, že si nikdo nebude stěžovat a já to vysvětlovat z vlastního volna.
Krepi
Diskutující člen
Diskutující člen
 
Příspěvky: 391
Registrován: 05 srp 2014 20:11

Re: Řidičák na autobus

Příspěvekod LukynMHD » 06 bře 2016 00:30

Tak ti gratuluji, kolego :)

Lítám v Praze již 6. rokem a je to jiné než jen plyn, brzda, dveře jak si každý myslí :) Dávej si pozor na nehody, nepřeju ti žádnou, ale když se stane tak to hlavně nesmíš zadupnout naplno, ve většíně případů to má horší následky než orvání auta :)
Ano, jsem skutečně řidič DPP a není třeba aby se mě, nebo parťáka někdo na to ptal v chatu :)

Ale jestli máte kterýkoli dotaz ohledně mně, DPP či řízení tak sem s ním, rád odpovím když na to nezapomenu :)
Uživatelský avatar
LukynMHD
Zabanovaný člen
Zabanovaný člen
 
Příspěvky: 241
Registrován: 24 bře 2014 17:32

Re: Řidičák na autobus

Příspěvekod Rilian » 06 bře 2016 10:03

Je zajímavý si přečíst osobní zkušenosti řidičů z provozu. Hodně věcí si podle mě obyčejnej cestující ani neuvědomí (třeba mačkat STOPku radši dřív než pozdějc nebo stát dál od silnice) a pak na řidiče nadávají. Rád si tu přečtu další vaše postřehy. :)
Rilian
Moderátor a redaktor
Moderátor a redaktor
 
Příspěvky: 1241
Registrován: 27 dub 2011 16:28
Bydliště: Zeleneč

Re: Řidičák na autobus

Příspěvekod Krepi » 06 bře 2016 10:44

Je to pravda, teď vidím spoustu věcí, které si obyčejní lidé neuvědomí. Třeba stání na hranici křižovatky, kde je tlustá bílá čára, že by měli spíše stát ještě metr před ní, než na ní stát kolama a tím změnšit vytáčecí manévr řidičům, u nás v Husovce na denním pořádku. Na zastávkách by měl být 30cm vyznačen pruh, kde by cestující neměli vůbec stát, jako je to v metru, i když oni ty nízkopodlažné BUSy na vyšší ostrůvky stejně nenajíždí, aby neodrbali spodky, když se BUS zhoupne apod., ale jde i o zrcátka, až by to někoho nafackovalo, tak by čučel.
Krepi
Diskutující člen
Diskutující člen
 
Příspěvky: 391
Registrován: 05 srp 2014 20:11

PředchozíDalší

Zpět na Volná diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků