TOPlist

Návod na sdílení her na Steamu

Obecně i mimo OMSI

Návod na sdílení her na Steamu

Příspěvekod DIMI » 12 zář 2014 19:35

Možná nevíte, že Steam má relativně novou funkci - sdílení (půjčování si) her. Já jsem jí objevil před pár dny, vyzkoušel a tak se o tuto super věc s vámi rozdělím.

Sdílení her funguje jednoduše - pod vašimi hrami se zobrazují hry až od 5 kamarádů, ke kterým máte přístup stejně, jako kdybyste si je normálně koupili. Stáhnete, nainstalujete a hrajete. Máte vlastní instalaci, tzn. achievmenty ani savy si vzájemně nijak neovlivňujete. Jediný omezení je to, že můžete hru hrát jen když jí zrovna nehraje majitel. Pokud ji majitel zapne, hra vás jenom vyzve, abyste hru ukončili a zeptá se, jestli si chcete koupit vlastní kopii. Takže je to úplně super. :)

Abyste jste mohli hrát hry někoho jiného, musíte se na jeho počítači přihlásit na svůj Steam. To prakticky znamená to, že tomu člověku budete muset poslat svůj login na Steam, takže si předtím změnit heslo a důvěřovat mu (stejně tam ale není skoro nic, co by mohl udělat špatnýho).

Návod jak zpřístupnit svojí knihovnu her kamarádovi:


1) Otevřete: Steam/Nastavení/Sdílení a klikněte na Autorizovat tento počítač.
2) Odhlašte se a přihlašte se kamarádovým účtem. POZOR! Když se poprvé přihlašujete na jiném počítači, Steam bude chtít vložit potvrzovací kod, který odešle kamarádovi na email. Kod je časově omezený, takže kamarad vám ho musí hned poslat (a proto být online).
3) Po přihlášení jděte opět do nastavení sdílení a znovu autorizujte počítač.
4) V tabulce autorizovaných účtů byste nyní měli mít svůj účet i kamarádův. Zaškrtávací políčka musí být zaškrtnuta.
5) Odhlašte se a přihlašte se na svůj účet.

Pokud jste všechno udělali správně, nyní můžete nainstalovat a hrát hry svých kamarádů.

Funguje to na všechny hry s vyjímkou těch, u kterých musíte být ještě přihlášení do jiného online systému. Takže např. GTA IV z kamarádova Steamu si nezahrajete, protože hra jede přes Social Club. Stejně tak hry, které mají most přes Origin. Takových her je ale jen pár.

Pokud to použijete, dejte to sem vědět, udělá mi to radost. :)

sdilenisteam.jpg
DIMI
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4355
Registrován: 06 bře 2011 18:23
Bydliště: Praha

Re: Návod na sdílení her na Steamu

Příspěvekod XiZy132 » 12 zář 2014 19:43

Jojo, dobrá funkce, jenom, nevíš jestli to jde s více lidma? :)
XiZy132
Pokročilý člen
Pokročilý člen
 
Příspěvky: 924
Registrován: 31 črc 2013 15:08
Bydliště: Praha

Re: Návod na sdílení her na Steamu

Příspěvekod DIMI » 12 zář 2014 19:44

Jj, najednou můžeš mít 5 nasdílených knihoven a můžeš je měnit. Je to napsaný i nahoře. ;)
DIMI
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4355
Registrován: 06 bře 2011 18:23
Bydliště: Praha

Re: Návod na sdílení her na Steamu

Příspěvekod pospa.jos » 12 zář 2014 20:01

Tak to je luxus. Vo tomhle jsem vůbec nevěděl. Díky! :)
Můj PC:
Grafika: MSI R9 270X|Procák: AMD A10-5800K|Mainboard: MSI FM2-A55M-E33|SSD: Samsung 850 EVO 120GB
HDD: WD Green Series|RAM: 8GB
OS: WIN 10
Koukněte se do mé sekce--> VIDEA


Prodávám hudbu na AudioJungli! Více na http://bit.ly/MujProfil ;)
Uživatelský avatar
pospa.jos
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1520
Registrován: 19 bře 2012 15:38

Re: Návod na sdílení her na Steamu

Příspěvekod shitman » 12 zář 2014 20:11

zkoušeli jsme to s kámošem už když to bylo ve fázi betatestování a je to vážně parádní věc. :) jen jedna věc, jak by vám váš kamarád nemusel říkat své heslo (přeci jenom na steamu má asi většina z vás uložená čísla kreditek a to se nechce dávat z ruky) - pokud si stáhnete TeamViewer, můžete svému kamarádovi dovolit "hrabat" se ve vašem počítači - tedy aby se kamarád sám přihlásil ve Vašem počítači na svůj Steam účet na dálku a autorizoval vám ho - a stejně tak vy u něj. ;)
Obrázek
Obrázek PROTOŽE ZRZKY VLÁDNOU SVĚTU!!
Uživatelský avatar
shitman
Profík
Profík
 
Příspěvky: 12364
Registrován: 09 dub 2011 18:44
Bydliště: Kladno, to černé Kladno...

Re: Návod na sdílení her na Steamu

Příspěvekod DIMI » 12 zář 2014 20:16

To mi přijde zbytečně moc sraní, proto celou dobu v návodu píšu o kamarádovi, ne nějakýmu cizímu trotlovi. :D Třeba já věřím, že mi Konasek nic nevykradl. :D
DIMI
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4355
Registrován: 06 bře 2011 18:23
Bydliště: Praha

Re: Návod na sdílení her na Steamu

Příspěvekod wooderCZ » 12 zář 2014 20:29

Čemu vy říkáte knihovna... :D
Obrázek
Uživatelský avatar
wooderCZ
Zasloužilý tvůrce addonů
Zasloužilý tvůrce addonů
 
Příspěvky: 4014
Registrován: 17 zář 2011 22:02
Bydliště: Opava

Re: Návod na sdílení her na Steamu

Příspěvekod DIMI » 12 zář 2014 20:38

:D Spíš čemu steam říká knihovna. :D
DIMI
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4355
Registrován: 06 bře 2011 18:23
Bydliště: Praha

Re: Návod na sdílení her na Steamu

Příspěvekod wooderCZ » 12 zář 2014 20:43

No já jsem to už před nějakým časem nabízel několika lidem z fóra, nikdo nechtěl. Nakonec jeden kolega z práce využil nabídky, tak aspoň jsme dva na těch skoro 550 her :)
Obrázek
Uživatelský avatar
wooderCZ
Zasloužilý tvůrce addonů
Zasloužilý tvůrce addonů
 
Příspěvky: 4014
Registrován: 17 zář 2011 22:02
Bydliště: Opava

Re: Návod na sdílení her na Steamu

Příspěvekod DIMI » 12 zář 2014 20:46

Myslím, že jasně vidím účel toho cos napsal. :D Chceš se teď honit nad 20 prosbama "prosííím, přidáš si mě" :D
DIMI
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4355
Registrován: 06 bře 2011 18:23
Bydliště: Praha

Další

Zpět na Volná diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků