TOPlist

Train Fever

Obecně i mimo OMSI

Re: Train Fever

Příspěvekod Rilian » 02 led 2016 12:37

Když jsem to hrál někdy na začátku, byly tam podivné kapacitní parametry vozidel (např. 10 lidí na jeden vagón). Je to nějak modifikované v současnosti?
Rilian
Moderátor a redaktor
Moderátor a redaktor
 
Příspěvky: 1241
Registrován: 27 dub 2011 16:28
Bydliště: Zeleneč

Re: Train Fever

Příspěvekod Jazz » 02 led 2016 20:58

Pěkně rozehraná hra, Zbynasi ;). Ty tunely ti závidim, nikdy se mi je nepovedlo udělat tak, jak bych rád, aby vedly :D.

Rilliane, stejně jako u například Cities in Motion, i tady to je z důvodu, aby se ti neuvařil procesor kvůli přepočítávání milionů cestujících. Všechno je zmenšeno.
Obrázek

Intel i5 4460 @ 3,2 GHz; ASUS TURBO-GTX960-OC-2GD5; 16GB RAM DDR3; Win 10

Nejezděte do Budějc! Jsou tu ne úplně inteligentní tvorové! Bohužel, nelimitovaná edice!
Uživatelský avatar
Jazz
Pokročilý člen
Pokročilý člen
 
Příspěvky: 1076
Registrován: 15 dub 2011 22:29
Bydliště: Praha

Re: Train Fever

Příspěvekod Zbynas » 02 led 2016 22:05

No, myslím, že by šlo lépe optimalizovat tři tramvaje s 200 cestujícími na jedné lince než dvacet tramvají se 70 cestujícími. Mám již tolik linek a cestujcích lidí, že to prostě procesor nezvládá (i7 @3600), ale samozřejmě s pauznutou hrou se to neseká vůbec. Takže chvíli stavim se zastavenou hrou a pak to pustim a jen sleduju :D

Jinak tu úpravu tunelů a mostů mnohem zlepšili v posledím (nebo předposledním) buildu, teď už se to staví mnohem líp :)
Zbynas
Nový člen
Nový člen
 
Příspěvky: 10
Registrován: 27 pro 2015 03:57

Re: Train Fever

Příspěvekod SamXM » 12 led 2016 16:56

Zdravim.
Hru jsem si koupil uz někdy v loni v dubnu, ale protoze jsem mel problem s cernou mapou, tak jsem ji vubec nehral.Problem se mi podarilo odstranit az pres Vanoce.

Hraji prvni mapu na lehkou obtiznost (abych si hru osahal) a co mi nejvic vadi je nepredjizdeni nakladaku na sirokych silnicich (zvladli to u TT tak proc ne tu) a stavba silnicnich mostu, ty jsou vylozene za trest.Mosty stavim, protoze na rychlotrati prece nebudou prejezdy ;).

Druhu prumyslu je hodne malo a model trhu ve stylu Tezba-tovarna-mesto mi prijde hodne chudej a vlastne me to ani nemotivuje k tomu se do toho vubec poustet.

(Omlouvam se za duakritiku, pisu z mobilu)
SamXM
Nový člen
Nový člen
 
Příspěvky: 1
Registrován: 12 led 2016 16:41

Re: Train Fever

Příspěvekod BlueZet7 » 15 úno 2016 20:09

Zdravim,
vzdycky, kdyz uz si myslim, ze tuhle hru chapu, objevi se neco, co me presvedci o opaku. Vetsina veci mi je vice mene znama..jedinou velkou zahadou jsou nakladni vlaky a tovarny obecne. Dam priklad..postavil jsem trat od pily, kde vyrabej drevo do fabriky na zbozi a pak separatni z fabriky do mesta. Vsechno bezelo v pohode, produkce narusta..pak pridam dalsi trat z pily do jiny fabriky, protoze podle mapy nakladu tam obcas posle par kusu dreva. Rikam si, ze jim tim pomuzu a taky jo. Tedy aspon na okamzik. Tak po hodine hrani a stoupani produkce uz druha linka nic nevozi a produkce klesa..odstranim tedy druhou, neproduktivni linku, protoze z buhvijakeho duvodu uz tam pila to drevo neposila a tim by se tedy mela produkce vzpamatovat..a ono prd..produkce spadla az na 25 a zamrzla na teto hodnote. Uz me to celkem vytaci..k cemu tedy muzu stavet superdlouhe vlaky, kdyz je za prve nejsem schopen naplnit a za druhe kdyz konec vlaku vyjizdi ze stanice, lokomotiva jiz vjizdi k fabrice (obrazne receno). Je nekdo, kdo to chape, nebo dokaze poradit, nebo kdo by zvladnul vytvorit mod, ktery by upravoval produkci tovaren treba jako to bylo v OTTD, tam mi to prislo nejlogictejsi.. Uz me nebavi koukat na vlaky o deseti vagonenech, jak vezou pul jednoho vagonu :-D.
Dekuju za pripadne rady :-)
BlueZet7
Nový člen
Nový člen
 
Příspěvky: 1
Registrován: 15 úno 2016 19:47

Re: Train Fever

Příspěvekod Jazz » 19 dub 2016 03:12

Sice to už je delší dobu, ale nevšiml jsem si, že by to tu někdo řešil. V Q4 2016 vyjde vylepšený Train Fever pojmenovaný jako Transport Fever. Bude nově obsahovat i lodě a letadla a hodně vývojáři mluví o vylepšené optimalizaci. Jsem zvědav, zatím to ale vypadá na nákup první den prodeje :D.
Obrázek

Intel i5 4460 @ 3,2 GHz; ASUS TURBO-GTX960-OC-2GD5; 16GB RAM DDR3; Win 10

Nejezděte do Budějc! Jsou tu ne úplně inteligentní tvorové! Bohužel, nelimitovaná edice!
Uživatelský avatar
Jazz
Pokročilý člen
Pokročilý člen
 
Příspěvky: 1076
Registrován: 15 dub 2011 22:29
Bydliště: Praha

Re: Train Fever

Příspěvekod kaarfii » 02 črc 2016 22:07

No už aby to bylo! Koupil jsem si TF teď před pár dny a musím říct, že mě dost tahle hra naštvala! U nás sice je k pořízení za ňákejch 300,- ale pořád to je až moc! Já ji považuju za dost nekvalitní, teda co se týká celkově dopravní logiky. Zlatej Simutrans! Tam o spokojenosti cestujících dotyčnej věděl a moh se podle toho okamžitě zařídit. Ale tady?? Proč mi naložej materiál do vlaku jenom jednou a zase to pak tahaj nějaký nosiči nebo vozkové znova pěšky?? To mi fabrika vypověděla smlouvu nebo co? Proč mě tam nikdo o ničem neinformuje? Aspoň nějakej náznak, podle čeho by se dalo orientovat.
A vůbec se mi nelíbí, že odflákli manuál. Tyhle základní zákonitosti, jak celá hra v základu přemýšlí, by měli rozhodně soudruzi aspoň trochu popsat! Doufám, že ten Transport Fever bude rozhodně lepší. Teda pokud jenom trochu si nepohrajou s grafikou, nepřidaj jenom pár novejch vozidel, zůstane to zas celý v základu odfláknutý a budou to vydávat s ohromnou slávou!
kaarfii
Nový člen
Nový člen
 
Příspěvky: 2
Registrován: 02 črc 2016 21:47

Re: Train Fever

Příspěvekod kaarfii » 05 črc 2016 20:08

Čest práci,
Jsem fascinovanej, jak si někteří dokážou poradit a dokonce mistrně vyhrát i přes ty všechny nedostatky, který my většinou proklínáme:
https://www.youtube.com/watch?v=4eL-QZ6jBp0

Dost mě překvapilo, když jsem náhodou někde vyhrabal průvodce pro TF. Krásně a podrobně zpracovanej. Nevim, od koho, bohužel v anglánštině a druhej díl v němčině. Ale i tak se z něho dá leccos vycucat a použít během plácání ve hře:
https://www.transportfever.net/index.ph ... -modified/

Dále mě šokovalo zjištění, že systém návěstidel v TF mají někteří jednotlivci daleko víc zmáknutej, než jsem si myslel:
https://steamcommunity.com/sharedfiles/ ... =304495466
Zkoušel jsem si to přeložit přes Google, ale nic smysluplnýho jsem si z toho dohromady nedal. Je tady někdo jazykově zdatnější a nepomohl by mi to přeložit?

Pak taková zajímavost: Někdo si ve hře vedle normálního nádraží vytvořil areál depa s odstavnejma kolejema a tam umístil stojící soupravy vagónů, tj. bez hnacího vozidla. Je to vůbec ve hře možný? Máte s tím někdo zkušenost?
http://images.akamai.steamusercontent.c ... 51E38AA09/
kaarfii
Nový člen
Nový člen
 
Příspěvky: 2
Registrován: 02 črc 2016 21:47

Předchozí

Zpět na Volná diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků