TOPlist

Railworks / Train Simulator

Obecně i mimo OMSI

Re: Railworks / Train Simulator

Příspěvekod rutak11 » 05 bře 2017 20:22

Nejdou, ani některé lokomotivy....ale pro to co potřebuješ..
Intel-Core i5-3570K 3.40GHz, 16GB RAM, AMD Radeon R7 370, Win7 x64
Uživatelský avatar
rutak11
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 684
Registrován: 12 dub 2011 10:30

Re: Railworks / Train Simulator

Příspěvekod rpopo » 05 bře 2017 20:47

U mňa je prave toto zakladnym dôvodom, prečo tento simulátor ešte stále odsudzujem. Absencia českých či slovenských tratí je síce vec jedna, keď k tomu pripočítam, aké kvantum addonov roztrusenych po asi milione stranok treba posťahovať, aby mi existujúce trate fungovali, prejde ma aj chuť to robiť. A to všetko preto, aby som si zajazdil poondiaty 50 kilometrovy usek trate ? Pokiaľ nebude k dispozicii aspoň taka trať, ako je v MSTS / Openrails ČD 321, tento simulátor u mňa mať veru úspech nebude. Zahraničné trate sú všetky na jedno kopyto, nič zaujímavé, iba stereotypné jazdenie, častokrát chýbajúce traťové značky, a tak ďalej. A o vlakoch nevraviac, čakať 20 minút, kým mi načíta všetky vozne a rušne, je fakt choré. Má to ešte veľa múch, odhadujem, že tak TS 2022 bude možno niečim zaujimavy, resp. do tej doby, budeme mať aj základňu addonov celkom slušnú. Ešte keby sa tak autori dohodli, a hodili všetky objekty na jednu stránku a ideálne do jedného archívu.
Pre zaujimavosť, testovaciu trať som rozbiehal asi tyždeň, kym som dohľadal všetko potrebne, aby sa vôbec spustila, ďalši mesiac som do toho zhaňal addony, a ešte stale sa najdu useky, kde zjavne niečo chýba. Toto ma do značnej miery demotivovalo, a akykoľvek pokus o hranie tohoto simulatora na freeware tratiach, je tým pádom zažehnaný.
Obrázek
Uživatelský avatar
rpopo
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2641
Registrován: 23 říj 2011 20:36
Bydliště: Košice

Re: Railworks / Train Simulator

Příspěvekod Peterson » 05 bře 2017 21:10

Myslím si, že TS 2017 je posledný, teraz je ten TSW, a síce vyzerá skvele, ale bude to opäť DLC festival. Možno, nechajme sa prekvapiť, v každom prípade to určite nerozbehnem.
Uživatelský avatar
Peterson
Vytrvalý člen
Vytrvalý člen
 
Příspěvky: 5385
Registrován: 08 led 2013 16:35

Re: Railworks / Train Simulator

Příspěvekod pepdol_cz » 05 bře 2017 22:11

rpopo píše:U mňa je prave toto zakladnym dôvodom, prečo tento simulátor ešte stále odsudzujem. Absencia českých či slovenských tratí je síce vec jedna, keď k tomu pripočítam, aké kvantum addonov roztrusenych po asi milione stranok treba posťahovať, aby mi existujúce trate fungovali, prejde ma aj chuť to robiť. A to všetko preto, aby som si zajazdil poondiaty 50 kilometrovy usek trate ? Pokiaľ nebude k dispozicii aspoň taka trať, ako je v MSTS / Openrails ČD 321, tento simulátor u mňa mať veru úspech nebude. Zahraničné trate sú všetky na jedno kopyto, nič zaujímavé, iba stereotypné jazdenie, častokrát chýbajúce traťové značky, a tak ďalej. A o vlakoch nevraviac, čakať 20 minút, kým mi načíta všetky vozne a rušne, je fakt choré. Má to ešte veľa múch, odhadujem, že tak TS 2022 bude možno niečim zaujimavy, resp. do tej doby, budeme mať aj základňu addonov celkom slušnú. Ešte keby sa tak autori dohodli, a hodili všetky objekty na jednu stránku a ideálne do jedného archívu.
Pre zaujimavosť, testovaciu trať som rozbiehal asi tyždeň, kym som dohľadal všetko potrebne, aby sa vôbec spustila, ďalši mesiac som do toho zhaňal addony, a ešte stale sa najdu useky, kde zjavne niečo chýba. Toto ma do značnej miery demotivovalo, a akykoľvek pokus o hranie tohoto simulatora na freeware tratiach, je tým pádom zažehnaný.


Přesně tak, souhlasím s tebou a plně podepisuji.
Uživatelský avatar
pepdol_cz
Vytrvalý člen
Vytrvalý člen
 
Příspěvky: 4643
Registrován: 20 pro 2011 12:23
Bydliště: Most

Re: Railworks / Train Simulator

Příspěvekod mrkvakj » 05 bře 2017 22:30

Bohuzial, v TS 2017 dlhsie trate ako do cca 150 km ocakavat nemozeme. Nie zeby sa nedali postavit, ale potom vznikne problem, ako pri 220 SZDC, kedy to autor chcel postavit az do AT, a pri cca 250 km mu editor zacal padat po 5 min, v hre po cca 10 min.jazdy. Dovod? TS si vzdy bere max. len 4gb pamate, akonahle prekroci tuto hranicu spadne. A trate nad 200 km (zalezi ale aj na HW narocnosti trati) zacinaju presahovat 4gb vyuzitia pamate....
Ako môže byť totalita demokratická, tak môže byť demokracia totalitná.
mrkvakj
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 553
Registrován: 24 říj 2014 17:45
Bydliště: Preßburg

Re: Railworks / Train Simulator

Příspěvekod TheFloxiCz » 05 bře 2017 23:09

mrkvakj píše:Bohuzial, v TS 2017 dlhsie trate ako do cca 150 km ocakavat nemozeme. Nie zeby sa nedali postavit, ale potom vznikne problem, ako pri 220 SZDC, kedy to autor chcel postavit az do AT, a pri cca 250 km mu editor zacal padat po 5 min, v hre po cca 10 min.jazdy.


To už tedy spíše záleží na PC sestavě. Hrál jsem i upravoval jsem si mapu, která měla něco okolo 240 km, a vše bez problémů. Hra mi zatím ještě na té mapě nespadla. Jinak si hra dokázala vzít i 4,4GB. Přestože je to omezené na 4GB...
TheFloxiCz
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2221
Registrován: 25 kvě 2014 22:21

Re: Railworks / Train Simulator

Příspěvekod rpopo » 05 bře 2017 23:42

Hej no, zato trate v MSTS a Openrails majú aj 2000km a nejaké HW problémy nemám. A len pre porovnanie, chalani na msts fóre vyšperkovali Openrails k naprostej dokonalosti, a vplyv MSTS sa pomaly ale isto, vytráca. A o tom, že to už podporuje aj 3D kabiny ani nevravim (pravda, československe elektriky ešte také nemáme, tak si musime vystačiť s MSTS addonmi).
Pre porovnanie s originál nastavením:
e3.jpg


A po aplikacii toho fajnoveho nastavenia:
e.jpg

e1.jpg


Nie, tu fakt, čo sa dostupnosti, kompatibility a najmä počtu addonov, si Railworks ani necekne. Darmo to vie ARR a všelijake machroviny...
Obrázek
Uživatelský avatar
rpopo
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2641
Registrován: 23 říj 2011 20:36
Bydliště: Košice

Re: Railworks / Train Simulator

Příspěvekod pepdol_cz » 06 bře 2017 10:44

Prosím jak nastavím abych měl ve hře 3D trávu a kvalitní textury? Moc díky. Protože já když tuto hru hrají tak mi to připada jako kdybych hrál TRS 2004 :D
Uživatelský avatar
pepdol_cz
Vytrvalý člen
Vytrvalý člen
 
Příspěvky: 4643
Registrován: 20 pro 2011 12:23
Bydliště: Most

Re: Railworks / Train Simulator

Příspěvekod Solaris 28Tr » 08 bře 2017 07:34

To jsou zse názory tady. Takže k délce tratí - Hra je bohužel vskutku dimenzovaná pouze na 4gb paměti a,ani to ne. V drtivé většině po překročení 3,5GB to letí dolů. Odzkoušeno a konzultováno s jinými. Co se týče tratí, já neměl problém ty české zkompletovat, navíc není problém zeptat se autorů. Všichni jsou komunikativní a v pohodě. Že nefungují lokomotivy? Jaké? Ty mají ještě větší funkčnost než tratě. Takže tady to spíše bude problém mezi klávesnicí a monitorem. Navíc další hromada věcí je v přípravě a intenzivně se na nich pracuje. Holt to není tak jednoduché jako v MSTS.
Uživatelský avatar
Solaris 28Tr
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 556
Registrován: 20 dub 2014 08:39

Re: Railworks / Train Simulator

Příspěvekod mrkvakj » 08 bře 2017 08:07

Pravda, pravda. Ale s tymi autormi len dovtedy, kym Vlastik si nejaku trat nepostavi :D
Ako môže byť totalita demokratická, tak môže byť demokracia totalitná.
mrkvakj
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 553
Registrován: 24 říj 2014 17:45
Bydliště: Preßburg

PředchozíDalší

Zpět na Volná diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků