TOPlist

DPMK - Dopravný podnik mesta Košice

Obecně i mimo OMSI

Re: DPMK - Dopravný podnik mesta Košice

Příspěvekod rpopo » 28 zář 2016 15:27

Z košickej MHD tu teda fakt veľa na vyskúšanie nie je. Nájdeš tu ale vysokopodlažné električky KT8D5, cez pracovné dni linky 6, 9 a študentská R4, kde jazdí overovačka. Ak chceš vidieť definíciu lenivého autobusu, skús nejakú špičkovú 71/72 s Citelisom. Pre "cudzích" je zaujimavá električková rýchlodráha, s odchodom T3 ale názor "rýchlodráha" stratil opodstatnenie... Ale ak by náhodou, linky R1 až R8. Čo sa autobusov týka, tu toho fakt veľa zaujímavého nenájdeš. Samá SORka, elektrobusy EBN 10,1 na linke 22 resp. 30 v špičke, EBN 11,1 na linkách 18, 20, 32 iba v špičkách. Zaujímavé sú ešte Solarisy, tri prvogeneračné sú ešte stlále v prevádzke, dva podľa potreby, jeden stabilne na linke 56, odchody ti operatívne viem zistiť. Inak Solarisy všetkych serii stretneš na linkach 12, 27, 55 a 56. A pokiaľ ide o linky, odpočúram 17, 29, 54. 17tka ide z Lingova na Luník VIII cez centrum a sidl. Terasa. 29 zo železničnej stanice do ZOO, pekná linka vďaka peknému okoliu. 54ka je taký sídliskový sen, ktorý prejde košicami od vrchu po spodok.

Peterson: Ano ten podnet by sa dal dať, len v zasade problém je, zober si na triko prúser, kde ide o milióny, či by sa mi spalo kľudne ti fakt povedať neviem.
Obrázek
Uživatelský avatar
rpopo
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2641
Registrován: 23 říj 2011 20:36
Bydliště: Košice

Re: DPMK - Dopravný podnik mesta Košice

Příspěvekod sumecekbe » 28 zář 2016 16:35

Díky za popis, do Košic se chystám 25.10. tzn., že v Košicích budu 26.10. od 6:41 do 21:22, takže času opravdu hodně. :D
sumecekbe
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 409
Registrován: 02 led 2013 21:47
Bydliště: Beroun/Ústí nad Labem

Re: DPMK - Dopravný podnik mesta Košice

Příspěvekod Tomko00 » 28 zář 2016 20:13

Za seba ti ešte môžem odporúčať linky 24 až do Kokšova, 21 cez Hanisku, 26P a 14 na Jahodnú. ;) Nechoď na Luník IX a v Šaci pozor na osobné veci. :D
Tomko00
Veterán
Veterán
 
Příspěvky: 8865
Registrován: 22 dub 2011 19:08
Bydliště: Košice

Re: DPMK - Dopravný podnik mesta Košice

Příspěvekod sumecekbe » 29 zář 2016 10:14

Tak Luník sem v plánu ani neměl :D Díky za další nápady.
sumecekbe
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 409
Registrován: 02 led 2013 21:47
Bydliště: Beroun/Ústí nad Labem

Re: DPMK - Dopravný podnik mesta Košice

Příspěvekod rpopo » 17 lis 2016 21:07

.... "skončili sme, jasná zpráva !"
Trolejbusy sa sťahuju mimo vozovne s napojenim na sieť, už aj tí poslední najnaivnejší tvorovia musia uznať, že trolejbusy v Košiciach proste skončili. Prišla mi správa na messenger, že prvý už ťahajú. V živote som taky šprint na prvu možnu križovatku nedal ako dnes... Možno jedna z posledných fotiek trolejbusu v košických uliciach, na mieste, kde sa normálne nevyskytovali.
DSC08046aa.jpg
Obrázek
Uživatelský avatar
rpopo
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2641
Registrován: 23 říj 2011 20:36
Bydliště: Košice

Re: DPMK - Dopravný podnik mesta Košice

Příspěvekod vojtas » 17 lis 2016 21:26

Zaloba, vice komentovat netreba.
10 let...
Uživatelský avatar
vojtas
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1250
Registrován: 12 dub 2011 13:55
Bydliště: Ostrava

Re: DPMK - Dopravný podnik mesta Košice

Příspěvekod Deluxe700 » 17 lis 2016 22:54

Až mi prišlo ľúto toho trolejbusu v akom stave je a ako vyzerá. Najlepšie na tom všetkom je, že DPMK a mesto sa hrá, že sme ekologický a pritom likvidujeme jeden z najekologickejších a najspoľahlivejších dopravných prostriedkov ktorý zatiaľ existuje. Bohužiaľ, pokiaľ sa nevymenia ľudia na magistráte a v DPMK, nezmení sa nič a táto banda na čele s Rašim bude vládnuť v Košiciach ďalej... :?
==============
Deluxe700
==============
Môj kanál na YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCZoJ1h ... cmIqBvOG_g
Uživatelský avatar
Deluxe700
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 633
Registrován: 13 kvě 2014 15:39
Bydliště: Košice, Slovakia

Re: DPMK - Dopravný podnik mesta Košice

Příspěvekod rpopo » 17 lis 2016 22:59

Ono stav tych vozidiel sa nijak vyraznejšie navonok nezmenil, su v rovnakom stave v akom boli keď dojazdili, bol som pri poslednom parkovaní do haly, ešte bol príkaz zo všetkým prejsť cez umývarku. Problém je "vnútrajšok" vozidiel. Jednak je mnoho z nich odstrojených, teda asi všetky, baterky už nefunguju ani v jednom. Teraz budu hniť ešte na inom mieste a naviac vonku, som zvedavy dokedy... škoda je niektorych z nich, 5-6 vozidiel bolo v dobrom stave, pokojne mohli aspoň ako založaky behať. Doteraz boli aspoň v hale, okrem asi posledného mesiaca, dvoch.
Obrázek
Uživatelský avatar
rpopo
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2641
Registrován: 23 říj 2011 20:36
Bydliště: Košice

Re: DPMK - Dopravný podnik mesta Košice

Příspěvekod Bmpeer » 24 lis 2016 13:31

Dopravný podnik nedovolil odfotiť trolejbusy - http://kosice.korzar.sme.sk/c/20391737/dpmk-nedovolil-odfotit-trolejbusy.html
Kód: Vybrat vše
KOŠICE. Osud trolejbusov nie je časti Košičanov ľahostajný, aj keď už dva roky nevozia cestujúcich a stoja odstavené v garážach.

A hoci mesto aj Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) to neustále odmietajú otvorene verejnosti priznať, trolejbusová doprava v metropole východu minimálne na najbližšie roky definitívne skončila.
Zaujal ho transport trolejbusov

„Veľmi som túžil znovu uvidieť na našej ulici trolejbusy. Netušil som, že sa moje prianie splní tak ironicky kruto. Sedemnásteho (aké osudové) a devätnásteho novembra som ich uvidel! Ťahané veľkým servisným vozidlom DPMK odchádzali do neznáma. Ktovie, či oba transporty, ktoré som mal možnosť uvidieť, sa diali vo voľné dni (sviatočný štvrtok i voľná sobota) len preto, aby nezahusťovali dosť frekventovanú dopravu, alebo len aby ich čo najmenej ľudí videlo na tejto smutnej jazde,“ napísal nám Košičan P. H., ktorý si transport na Hlinkovej aj odfotil.

Ako sme sa dozvedeli neskôr, trolejbusy sa prevážali z areálu DPMK na Trolejbusovej na Bardejovskú.

Už dávnejšie sa šepká o predaji

„Končí sa vypratávanie areálu garáží vo VŠA, kde parkovali autobusy. Ešte v júli, keď sa o sťahovaní začalo hovoriť, na diskusných fórach o MHD sa objavili pochybnosti o tom, či presun autobusov z VŠA do garáže na Hornádsku nebude znamenať zámienku pre vyradenie trolejbusov, lebo tam budú zavadzať,“ obrátil sa na Korzár aj M. V.

Upozornil nás na informácie, že časť trolejbusov sa pre preplnený areál na Hornádskej a Trolejbusovej musela presťahovať do električkového depa na Bardejovskej.

Stoja tam vraj pod holým nebom od umyvárky až skoro po jedáleň, niektoré aj na trávniku.

Jeden z diskutujúcich na stránke imhd.sk načrtol aj možný scenár, že sa nechajú cez zimu postáť vonku, aby sa potom ľahšie prechádzalo k ďalšiemu kroku – ich predaju so zdôvodnením, že je nedostatok miesta.

DPMK: Vonku stáli aj na Trolejbusovej

Hovorkyňa DPMK Michaela Karaffová včera potvrdila, že trolejbusy sa na Bardejovskú naozaj sťahovali preto, lebo potrebujú uvoľniť areál na Hornádskej aj Trolejbusovej pre autobusy, ktoré sťahujú z VŠA.

„Na Bardejovskej máme dostatok miesta. Koľko z trolejbusov tam odstavíme, bude jasné po vyriešení všetkých kapacitných požiadaviek vozového parku autobusov. Presťahovaním sa nič nemení – aj na Trolejbusovej stála časť trolejbusov mimo haly a boli vystavené poveternostným vplyvom,“ zdôraznila Karaffová.

Koľko ich tam už doviezli, neuviedla.
Na otázku, prečo sa trolejbusy nepredajú už teraz, ak je to aj tak v pláne, ale nechajú sa cez zimu vonku, odpovedala:
„Momentálne hľadáme vhodný spôsob zhodnotenia majetku mesta Košice.“

Fotiť trolejbusy nedovolili

Vedenie DPMK nám napriek opakovanej žiadosti nedalo súhlas na vstup do areálu na Bardejovskej, aby sme si mohli trolejbusy odfotiť.

„Čo sa týka trolejbusov, nevidíme dôvod na ich fotografovanie – ide o vozidlá, ktorých fotografie máte v archíve,“ zdôvodnila to Karaffová.

Médiám pritom doteraz dopravný podnik bežne umožnil vstup do svojich areálov, aby si mohli urobiť zábery alebo snímky. Prečo to Korzáru nedovolia, vedenie podniku nevysvetlilo.

Stopercentným akcionárom DPMK je mesto Košice. Obrátili sme sa na magistrát, aby nám vstup do areálu na Bardejovskej zabezpečilo vedenie mesta.

„To, že je mesto Košice stopercentným akcionárom DPMK, nič nemení na veci, že je v kompetencii vedenia DPMK, či vyhovie alebo nie vašej požiadavke,“ reagoval šéf komunikačného referátu magistrátu Jozef Marko.
Plnička CNG už funguje

Z areálu VŠA sa musela pre chystanú výstavbu futbalového štadióna presťahovať na Hornádsku aj plnička na stlačený zemný plyn CNG, aby mohli naďalej jazdiť v MHD desiatky plynových autobusov. S jej využívaním sa začalo minulý týždeň.

„Plnička CNG je v skúšobnej prevádzke. Informácie o termíne, v ktorom bude prístupná verejnosti, vám podá prevádzkovateľ – spoločnosť SPP CNG“ uviedla hovorkyňa DPMK.

„Je prístupná aj verejnosti,“ dozvedeli sme sa od nášho čitateľa M. V., ktorý jej služby už využil.
https://www.flickr.com/bmpeer/ - fotogaléria (nielen) MHD
Intel Core i7-4710HQ 2,5 GHz, 8 GB RAM, 1000 GB HDD, Nvidia GeForce GTX 860M 4096 MB, Win 10
Nikon D5300 + 18-140mm f/3.5-5.6 ED VR
Uživatelský avatar
Bmpeer
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 605
Registrován: 31 bře 2013 14:06
Bydliště: České Budějovice & Ostrava & Košice

Re: DPMK - Dopravný podnik mesta Košice

Příspěvekod rpopo » 24 lis 2016 13:48

Už som vám hovoril, že DPMK je moja obľúbená firma ? :mrgreen: Tam majú jedno celé oddelenie určené primárne na vymýšľanie nezmyslov a najmä výhovoriek. Jediný rozumný dôvod, prečo im nenechali nafotografovať trolejbusy je skutočne ten, že náhodou by ich stav videl niekto kompetentný, a skutočne aj poloblbovi by došlo, že tieto vozy rozhodne nie sú v pojazdnom stave a tým pádom by bolo jasné, že ich prevádzka je iba administratívna.
Obrázek
Uživatelský avatar
rpopo
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2641
Registrován: 23 říj 2011 20:36
Bydliště: Košice

PředchozíDalší

Zpět na Volná diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků