TOPlist

DPMK - Dopravný podnik mesta Košice

Obecně i mimo OMSI

Re: DPMK - Dopravný podnik mesta Košice

Příspěvekod mrkvakj » 03 črc 2016 17:17

Ohladom BA:

Ked Eurovia nevie stavat trat s 2 rozchodmi nech sa do sutazi nehlasi (sama priznala chybu za neznalost)

Nemoze za to zlievaren ale projektant ktory pouzil take riesenie povrchu.

Zberac sa zlomil z dovodu ze tam je jednoduche zavesenie, nie povodne zamyslana retazovka. Cize sa zberac kludne mohol zlomit aj na T6 ci T3, co sa u nas za posledny pol rok stalo mozno aj 4 razy.

Pekny den ;)

Edit: ako ty vies, ze za aky cas sa to da postavit? A okrem toho petrzalku mala Eurovia podbitu uz na jesen, teda na pripadne dorabky bolo casu dost.

A okrem toho, ked Eurovia videla tu dokumentaciu tak museli vediet ze je tam vacsie riziko a ine riesenie je potrebne, tak sa mali bud neprihlasovat alebo ozvat ze treba zmenit projekt.
Naposledy upravil mrkvakj dne 03 črc 2016 17:23, celkově upraveno 1
Ako môže byť totalita demokratická, tak môže byť demokracia totalitná.
mrkvakj
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 553
Registrován: 24 říj 2014 17:45
Bydliště: Preßburg

Re: DPMK - Dopravný podnik mesta Košice

Příspěvekod Apache2015 » 03 črc 2016 17:21

A aké mal použiť? keď tam je volný priestor? mali tam vysypať 500 ton štrku aby to eŠte viac doblbli alebo vyliať beton aby to tak vibrovalo tam že do pol roka rozpraskane? nemali ťahať trate takto.. mali ťahať trate po cestach, popri nich aby ich držalo vo svojej forme aspon dačo
Ryzen 5 3600, 16GB Predator 3200MHz a RTX 2060.
Uživatelský avatar
Apache2015
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1689
Registrován: 18 bře 2015 19:07
Bydliště: Slovensko

Re: DPMK - Dopravný podnik mesta Košice

Příspěvekod Deluxe700 » 03 črc 2016 17:24

Pokiaľ viem, dvojitý rozchod je tam kvôli eurofondom. Keby ho nedali, nedostali by ich. Čo sa týka koľají, na jednej strane to je chyba aj zlievarne aj Eurovie. Pokiaľ som dobre čítal, Eurovia ešte nikdy dvojitý rozchod nerobila ale i cez to sa pustili do toho... keby odstúpili alebo by sa neprihlásili do VO, urobila by to iná lepšia firma ktorá má už s tým skúsenosti (ale keďže sme na Slovensku, tak sa ani nečudujem že to tak nebolo. Veď, treba sa aj nakradnúť a nabaliť si vrecká všade, kde sa len dá). O tom, že sa tam Škodovke zlomil zberač je úplne téma od veci, keďže sa bavíme o výluke a Eurovii. Ohľadom Košíc, kde si napísal zopár bodov sa vyjadrím stroho. V 1. bode si úplne mimo, 2. bod... pokiaľ ťa to nezaujíma ok, každého vec. Pokiaľ viem, cez leto sa s koľajnicami deje len to, že sa rozširuje ich rozchod a predlžujú sa ale sa neroztápajú (ak sa mýlim, môžete ma opraviť). V 3. bode... to, že to dodnes drží je len otázkou času. A k tomu, robili len pár križovatiek kde sa nedá nič pokaziť (i keď dá sa o tom polemizovať). Toľko odo mňa. Podľa mňa si si ten článok ani neprečítal a súdil si len podľa obrázkov. Každopádne, pre mňa je aj Dúha aj Eurovia tá sáma neschopná firma.
==============
Deluxe700
==============
Môj kanál na YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCZoJ1h ... cmIqBvOG_g
Uživatelský avatar
Deluxe700
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 633
Registrován: 13 kvě 2014 15:39
Bydliště: Košice, Slovakia

Re: DPMK - Dopravný podnik mesta Košice

Příspěvekod Peterson » 03 črc 2016 17:26

Tu sa stretli stavbári zase...
Uživatelský avatar
Peterson
Vytrvalý člen
Vytrvalý člen
 
Příspěvky: 5385
Registrován: 08 led 2013 16:35

Re: DPMK - Dopravný podnik mesta Košice

Příspěvekod Apache2015 » 03 črc 2016 17:31

Deluxe: prečo som v 1. bode mimo? (KE) máme tu snáď električky/vozidlá ktoré potrebujú iný rozchod? načo tu budeme davať 2 rozchody , keď ten 2. by nebol ani používaný. Háá?

S tým topením máš pravdu, netopí sa to aź tak, ale tým že je to rozhorúčene, ku tomu je to železo, tak to slnko to nahreje potom na tie 50-60°C, a keď potom prejde dajaka X podvozková Škodovka v rychlosti XX, tak to tým trením v zákrute natolko zohreje že kvoli "nepevnému" boku od koľaje sa to deformuje, kiež by tie Koľaje robili komunisti :mrgreen:
Ryzen 5 3600, 16GB Predator 3200MHz a RTX 2060.
Uživatelský avatar
Apache2015
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1689
Registrován: 18 bře 2015 19:07
Bydliště: Slovensko

Re: DPMK - Dopravný podnik mesta Košice

Příspěvekod Deluxe700 » 03 črc 2016 17:44

V prvom bode si preto mimo, pretože ten link a príklad na kvalitu Eurovei mal byť len ILUSTRAČNÝ. Malo to len ukázať, čo by sa MOHLO stať v Košiciach. To, že to berieš tak, že ten rozchod bude dvojitý aj v Košiciach je nepochopenie z tvojej strany. Každopádne si myslím, že ďalšie príspevky k tejto téme sú už asi zbytočné. Každí má svoju pravdu a svoje názory ;)
==============
Deluxe700
==============
Môj kanál na YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCZoJ1h ... cmIqBvOG_g
Uživatelský avatar
Deluxe700
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 633
Registrován: 13 kvě 2014 15:39
Bydliště: Košice, Slovakia

Re: DPMK - Dopravný podnik mesta Košice

Příspěvekod rpopo » 03 črc 2016 17:44

Ja fakt nemam chuť to čitať, pravdou je, že reko v KE, čo robila Eurovia, sa urobila kvalitnejšie, a €via aj uviedla okolie do pôvodného stavu, reko ciest a chodníkov. Dúha to nespravila. A Apačku tebe som už sto krat vravel že nemudruj furt ale radšej ticho seď a čítaj lebo trepeš jeden nezmysel za druhým. To, že v BA maju s traťou take problemy ake maju nema nič dočinenia s tym, že je dvojrozchodna trať. Je použita nespravna technika osadenia koľajníc, o ktorej som ešte nikdy predtým nepočul. Po slovensky povedane vraj tam "zabudli" nechať medzi nimi medzery, aby sa mali kam rozťahovať. A mimochodom, ani by si neveril, aka slaba sila stači na poškodenie zberača, stačil by aj holub sediaci na troleji. Košice potrebuju reko trati ako soľ, minule sa opravili tie useky ktore robiť netrebalo, len pre zaujimavosť rychlosť na vyhybkach pod mostom VSS je 5km/h. Načo sa urobila v BA dvojrozchodna trať netušim, jedine čo ma napada, žeby to časom chceli napojiť na železničnu sieť, tam by s 1000mm nepochodili. A mimochodom inak, trenie v zakrute (po slovensky je to obluk) nie je nič strašne, mohol by si vedieť že dnes sa davaju do oblukov maznice aby sa tomu predišlo, hoci to je skôr zo zvukovych dôvodov. Koľaj sa vplyvom tepla nadvihne/skriví sama, tento fyzikalny jav sa vola tepelna rozťažnosť telies, a je to uplne bežne. Pokiaľ sa nechaju dostatočne medzery medzi koľajnicami tak by to nemal byť problém, svojim spôsobom to s vyrobcom koľajnic ani zhotoviteľom stavby nema nič, na vine je skôr projektant resp. stavebny dozor a tí, čo robili pripomienky.
Obrázek
Uživatelský avatar
rpopo
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2641
Registrován: 23 říj 2011 20:36
Bydliště: Košice

Re: DPMK - Dopravný podnik mesta Košice

Příspěvekod Pivec » 25 črc 2016 20:44

Tak ako minule aj tentokrát si pripomeňme vozy DPMK, ktoré už došli svoju poslednú cestu a vidíme ich naposledy. Videospomienka na 6289, 3212, 6508, 6509 a hlavne 5005.
phpBB [video]
Pochopil som, že aj pochopiteľné sa dá nepochopiť.
It's my life, It's now or never, I ain't gonna live forever, I just want to live while I'm alive!
Diesel Power 2.5 TDI V6 Fuck you Greta Diesel Nation
NO SMOKE NO FUN
Uživatelský avatar
Pivec
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1275
Registrován: 08 úno 2015 15:59
Bydliště: Slovensko, VÝCHOD - Eperjes, Preszów, Preschau, Preschau Wirf die Gläser an die Wand...

Re: DPMK - Dopravný podnik mesta Košice

Příspěvekod Pivec » 08 srp 2016 21:33

Už zase.
phpBB [video]
Pochopil som, že aj pochopiteľné sa dá nepochopiť.
It's my life, It's now or never, I ain't gonna live forever, I just want to live while I'm alive!
Diesel Power 2.5 TDI V6 Fuck you Greta Diesel Nation
NO SMOKE NO FUN
Uživatelský avatar
Pivec
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1275
Registrován: 08 úno 2015 15:59
Bydliště: Slovensko, VÝCHOD - Eperjes, Preszów, Preschau, Preschau Wirf die Gläser an die Wand...

Re: DPMK - Dopravný podnik mesta Košice

Příspěvekod rpopo » 27 zář 2016 19:58

Všetkým pozostalým košickým trolejbusom prajeme všetko najlepšie k ich dnešným, nedožitým, 23tím narodeninám. :(
23rokovTDof.jpg
Obrázek
Uživatelský avatar
rpopo
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2641
Registrován: 23 říj 2011 20:36
Bydliště: Košice

PředchozíDalší

Zpět na Volná diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků

cron