TOPlist

DPB-Dopravný Podnik Bratislava

Obecně i mimo OMSI

Re: DPB-Dopravný Podnik Bratislava

Příspěvekod danutu » 10 zář 2017 16:53

Všechno když se vyrobí je rozvrzané a i ty vozy co nejsou tak nejde posuzovat vůz 2 dny po zařazení , ještě fungují tzv. dětské nemoce. Napíšeš s X chybama ale sám jsi mi tam vytyčil jednu. Vzhledem k tomu že jste oba z podobného regionu a vidno si myslíte že když 3ČSAD nakoupil SORky za směšnou cenu a podle toho jsou spolehlivé tak to hned znamená že DPB udělal totéž ... :)
Uživatelský avatar
danutu
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 616
Registrován: 07 zář 2011 20:42
Bydliště: Liberec

Re: DPB-Dopravný Podnik Bratislava

Příspěvekod Peterson » 10 zář 2017 17:06

No ale DPB má "šťastie" na poruchové kusy, tie nové trolejbusy boli plné porúch, ktoré ale opravili dosť rýchlo. Košice myslím nič také nemali, BB funguje furt, aj keď v menších počtoch.
Uživatelský avatar
Peterson
Vytrvalý člen
Vytrvalý člen
 
Příspěvky: 5385
Registrován: 08 led 2013 16:35

Re: DPB-Dopravný Podnik Bratislava

Příspěvekod danutu » 10 zář 2017 17:24

Peterson: Čímž si dokázal mojí pointu , nejde říct SORky jsou mr**y , protože určité vady apod. se vyskytují nejen série od série ale dokonce vůz od vozu ... a hlavní faktor je město ve kterém jezdí, každé je jiné , v každém to funguje jinak a každé má různé profily svých tras. Někde jsou SORy nejlepším řešením někde nejhorším ale to samozřejmě platí pro všechny značky. :)
Uživatelský avatar
danutu
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 616
Registrován: 07 zář 2011 20:42
Bydliště: Liberec

Re: DPB-Dopravný Podnik Bratislava

Příspěvekod fanda124 » 10 zář 2017 17:44

A proto je nejlepší se vykašlat na Sorky z JZD a koupit pořádné Německé vozy MAN Lion's City Hybrid !
ImageImage
Uživatelský avatar
fanda124
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1282
Registrován: 14 črc 2012 17:57
Bydliště: Doma kde jinde ?

Re: DPB-Dopravný Podnik Bratislava

Příspěvekod Peterson » 10 zář 2017 17:55

danutu píše:Peterson: Čímž si dokázal mojí pointu , nejde říct SORky jsou mr**y , protože určité vady apod. se vyskytují nejen série od série ale dokonce vůz od vozu ... a hlavní faktor je město ve kterém jezdí, každé je jiné , v každém to funguje jinak a každé má různé profily svých tras. Někde jsou SORy nejlepším řešením někde nejhorším ale to samozřejmě platí pro všechny značky. :)


Takže kvalita vozidla zdá sa záleží na tom, či mal zmenu Zbyněk alebo Pepan. To ti povie o kvalite výrobku veľmi veľa.

Ak sa nájde defektný výrobok z nejakej série, tak ok, vyrobilo sa ich 1000 naraz. Ale ak je defektný každý druhý, alebo celá séria, lebo mala inú výbavu (čo žiaľbohu, že chvalabohu, že žiaľbohu dáva zmysel v hroznom slova zmysle), čo si mám myslieť o výrobcovi, ktorý pri výrobe nedokáže spracovať jednu novú vec.
Uživatelský avatar
Peterson
Vytrvalý člen
Vytrvalý člen
 
Příspěvky: 5385
Registrován: 08 led 2013 16:35

Re: DPB-Dopravný Podnik Bratislava

Příspěvekod vojtas » 10 zář 2017 18:00

Mhdfm je (jak vyplyva z jmena) z Frydku-Mistku, zatimco ja jsem z Ostravy, takze SORkami pravidelne nejezdim. Beru to proste podle Prahy, kde jsem tak 4x do roka a hlavne porovnavam SOR se Solarisem, kde mi u novych CNG Solarisu neprislo, ze by byly rozvrzane (jel jsem s nim 1. den pravidelneho provozu, najeto nejakych 400km)
10 let...
Uživatelský avatar
vojtas
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1250
Registrován: 12 dub 2011 13:55
Bydliště: Ostrava

Re: DPB-Dopravný Podnik Bratislava

Příspěvekod mhdfm » 10 zář 2017 18:10

Nenapsal jsem ani slovo ó spolehlivosti, SORky u 3CSAD jsou shit.
Uživatelský avatar
mhdfm
Vytrvalý člen
Vytrvalý člen
 
Příspěvky: 5756
Registrován: 09 pro 2012 08:09

Re: DPB-Dopravný Podnik Bratislava

Příspěvekod danutu » 10 zář 2017 18:11

vojtas: To je mi jasné proto píšu že jste ze stejného regionu (Moravskoslezsko) ... ; Praha je debata sama pro sebe , DPP debata další. Ale určitě si myslím že NB do Prahy nepatří. K těm Solarisům ... logicky to vrzat nebude když je interiér z jiného materiálu. :) . Ještě se ale musím vrátit k začátku kdy jsem si myslel že oba dva hodnotíte dle 3ČSAĎáckých BNG/CNG , BN vs NB je jako nebe a dudy potažmo jako Urbanway a Crossway ... i u BN/NB i u U-Way/C-Way mám pocit že tyto vozy dělají 4 výrobci. V C-Way a BN se interiér (jako u Solarisů) ani nehne , zatímco u U-Wayů (potažmo spíše u Citelisů) a NBček to bývají symfonie plastů. :) ale jak jsem psal minule , to je prostě vůz od vozu. (A to že DPP má ty NBčka teda hodně špatný, ale ne od výrobce jako spíš poznamenané Prahou) :) Zdá se mi ale zajímavé že i u Iveca i u SORu jsou plastohravé plněnízkopodlažní typy (UW , NB) zatímco Low-Entry vozy (BN , CW) jsou v tomto ohledu v pořádku. :) Stejně ale nemá cenu to takhle hodnotit protože se určitě najdou rozvrzané BN (/C-Waye) a naprosto tiché NB (/U-Waye)

edit: mhdfm: s tím nemohu nic víc než souhlasit , ta série pro 3ČSAD je jednoznačně nejhorší co kdy SOR vyrobil a dost možná i vyrobí
Uživatelský avatar
danutu
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 616
Registrován: 07 zář 2011 20:42
Bydliště: Liberec

Re: DPB-Dopravný Podnik Bratislava

Příspěvekod Martin_S » 10 zář 2017 18:21

vojtas: to jsme asi z jiné Ostravy. Já jel CNG 18-kou v druhý den provozu a měl jsem pocit, že stropní dekly mi spadnou na hlavu a přizabijou mě, kloub taky neskutečně vrzal. Na jednu stranu nesnáším Solarisy, protože neznám kus, na kterém by mi něco nevadilo (2. generace se nedá vyvětrat, 3.generace má tvrdou jízdu, CNG rozvrzané atd.) a mnohem víc bych si přál ony SORy, na druhou stranu, když už o nich všichni (kromě těch bratislavských) tak strašně mluví... ...při troše štěstí to nové výběrko na 40 kusů vyhraje MAN nebo Mercedes :lol:
Uživatelský avatar
Martin_S
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 463
Registrován: 18 dub 2016 13:58
Bydliště: !!!

Re: DPB-Dopravný Podnik Bratislava

Příspěvekod danutu » 10 zář 2017 18:31

Martin_S: Na 18M (7863) jezdí jeden můj kamarád a říkal že ničím horším nejezdil , jednou za 2 měsíce se to odstavuje na zlomení točny ... nicméně jak říkám , nejde říct chci tohle nebo tamto. V místě kde jsi tím jel to mohlo sice fungovat ale jinde nemusí. Mi třeba máme 2010kové NBG12 a nikdo si je nemůže vynachválit, když se podíváme do Brna ... tak radno nekomenovat , ti sice mají novější ale i tak , Tábor má stejný rok výroby jako mi a taky jim to nejezdí moc dobře ... :) :) to se fakt nedá předem určit.
Uživatelský avatar
danutu
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 616
Registrován: 07 zář 2011 20:42
Bydliště: Liberec

PředchozíDalší

Zpět na Volná diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků