TOPlist

DP Praha | Autobusy, linky, změny, novinky a diskuze okolo

Obecně i mimo OMSI

Re: DP Praha | Autobusy, linky, změny, novinky a diskuze oko

Příspěvekod -tomas001- » 31 říj 2016 21:25

Tak tohle nám bude teďka jezdit v Praze. :)
Obrázek
Obrázek
Renault Citybus 12M 2070.205
ev. č. 3270
AKA 82-31
9.8.2000 - 17.4.2019
Uživatelský avatar
-tomas001-
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 678
Registrován: 22 úno 2015 20:34
Bydliště: Praha

Re: DP Praha | Autobusy, linky, změny, novinky a diskuze oko

Příspěvekod Tomikovec » 31 říj 2016 21:31

Hmmm... Mohl dojet o měsíc dřív... :D
Do Prahy se teď nedostanu :(
Image
Uživatelský avatar
Tomikovec
Pokročilý člen
Pokročilý člen
 
Příspěvky: 745
Registrován: 31 bře 2016 19:12
Bydliště: Šalingrad / Hodonín

Re: DP Praha | Autobusy, linky, změny, novinky a diskuze oko

Příspěvekod Vojta12 » 31 říj 2016 21:38

Snad se neusadí... Nevim, mě se prostě tříčlánkový busy nelíběj :?
Uživatelský avatar
Vojta12
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 417
Registrován: 27 lis 2015 20:51
Bydliště: sídliště

Re: DP Praha | Autobusy, linky, změny, novinky a diskuze oko

Příspěvekod Peterson » 31 říj 2016 21:50

Mňa by len zaujímalo kde je motor, VanHool má takú úchylku dávať motor do zadnej časti predného článku, zadok je potom ľahučký a na kolesách z Felicie (keď ide 50 a narazí na dieru, tak vlečka strašidelne lieta), zadok je aretačný. Teraz si vezmite, že budete mať ľahké články 2, teda ten v strede bude mať poriadnu nosnú nápravu, ale lietať to bude určite. A sedieť jediný vzadu v prázdnom autobuse, to budú modriny.
Uživatelský avatar
Peterson
Vytrvalý člen
Vytrvalý člen
 
Příspěvky: 5385
Registrován: 08 led 2013 16:35

Re: DP Praha | Autobusy, linky, změny, novinky a diskuze oko

Příspěvekod vojtas » 31 říj 2016 22:23

No podle fotky to vypadá, že to má motor opravdu jenom v předním článku.
10 let...
Uživatelský avatar
vojtas
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1250
Registrován: 12 dub 2011 13:55
Bydliště: Ostrava

Re: DP Praha | Autobusy, linky, změny, novinky a diskuze oko

Příspěvekod igisek » 31 říj 2016 22:24

Dívám se, hodně užitečnej bus. Škoda, že třeba u nás v Brně ho v životě neuvidím, na takové linky 44/84 a 60/61 by se u nás hodil jako vyšitý. Tak si je tam v Praze užijte a podělte se se zážitky. :)
Je nejlepší slavit narozky na pátek 13.,v roce 2013 :D
Stránka mého města https://www.facebook.com/dpmoravec?ref=hl
Uživatelský avatar
igisek
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1509
Registrován: 12 dub 2011 14:53
Bydliště: Brno-Řečkovice

Re: DP Praha | Autobusy, linky, změny, novinky a diskuze oko

Příspěvekod TheBill » 31 říj 2016 23:14

Dneska to byla krása. Linka 146 pořadí 1 (jiné pořadí není) STRATOS LF 38 tak v 7:40 normálně odstartovala ze z.Spojovací. Dojela těsně před konečnou před semafor a tam mu to buď chcíplo či nehoda tak něco.
Potom jdu z domu na bus na z.Na Lukách kde má být v 7:26 tak si dávám pěkně na čas a najednou vypisuje zpoždění +2 minuty, +4 minuty a potom +12 minut. Řikám si LOL to si děláš kretény né? :D
Cca ve 7:36 vidím SOR CN 8.5, tak řikám si že celkem na pána vyměnil autobus, stihl natankovat a odjel :D Potom vidím na Spojovací tedy před konečnou stojí před semaforem autobus STRATOS otevřené dveře, bez řidiče a bez žádnýho z DPP nebo odkuď. :D

Co na to řikáte? :D Ani jednou jsem tedy neviděl aby řidič stihl vyměnit autobus za 40 minut :D
ObrázekObrázek
TheBill
Rozkoukaný člen
Rozkoukaný člen
 
Příspěvky: 76
Registrován: 15 zář 2015 16:25

Re: DP Praha | Autobusy, linky, změny, novinky a diskuze oko

Příspěvekod shitman » 01 lis 2016 16:35

nevím tedy jak to myslíš, ale doba výměny busu 40 minut mi přijde jako celkem standardní věc, kor když si vezmeme, kolik má aboutme busů, lidí, a kde má umístěné garáže.. (jasně, šlo by to i rychleji, ale komu by se chtělo, žejo)

jinak tu postnu ještě pár "novinek" z pražského provozu
- v neděli skončil testovací provoz cylobusů na 147, podle řidičů i DP se osvědčily, takže napřesrok vyjedou znovu (koho by to zajímalo, tak se držáky na kola ze sorek normálně odmontují a busy budou jezdit i přes zimu)
- v neděli také skončila dvouvíkendová výluka metra C v už celkem standardním úseku Muzeum - Kačerov. další výluky se ale dočkáme už brzy, a to sice na lince B v úseku ČSM - ČM v neděli 13. 11.
- co o víkendu vyjelo letos naposledy byl i Cyklohráček na své trase Pha MasN - Slaný (Zlonice). svojí letošní sezónu zakončil ve velkém stylu s výlukou na trati, kde zaskakovaly historické autobusy (foto zde).
- v neposlední řadě také o víkendu skončila letní sezóna přívozů, což znamená, že se linkami P3, P5, P6 a P7 svezeme opět až na jaře. v provozu zůstávají přívozy P1 a P2.
- a na závěr (s dostatečným předstihem) unikla informace o tom, že se podrobí generální opravě stanice metra Jinonice. přípravné práce začaly už v pondělí, nicméně plnou opravou projde stanice v období od 2.1.2017 do 2.8.2017, kdy bude uzavřena a vlaky jí budou jen projíždět.
Obrázek
Obrázek PROTOŽE ZRZKY VLÁDNOU SVĚTU!!
Uživatelský avatar
shitman
Profík
Profík
 
Příspěvky: 12364
Registrován: 09 dub 2011 18:44
Bydliště: Kladno, to černé Kladno...

Re: DP Praha | Autobusy, linky, změny, novinky a diskuze oko

Příspěvekod DIMI » 01 lis 2016 16:43

Tomu říkám report. :D
DIMI
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4355
Registrován: 06 bře 2011 18:23
Bydliště: Praha

Re: DP Praha | Autobusy, linky, změny, novinky a diskuze oko

Příspěvekod shitman » 02 lis 2016 01:08

to víš, když jsem tu zahlédl report o vanhoolu, tak jsem si řekl, že tu toho za posledních pár týdnů docela dost chybí a spíchnul jsem rychle z hlavy, co jsem si pamatoval načteného z fb. :) jinak jsem se dnes po jinonicách trochu motal se zrcadlovkou, při bližším pohledu je jasně poznat, že ta stanice rekonstrukci zoufale potřebuje. ovšem při bližším pohledu na mnoho dalších stanic metra určitě není jediná...
každopádně, fotky nahraju, trochu protřídím a pak nacpu do fotografií prostředků spolu s pár fotkami z bratislavy, kde jsem byl včera. :) a rovnou možná i s pár fotkami z minulých týdnů, však jsem sem hrozně dlouho nic nedával.
Obrázek
Obrázek PROTOŽE ZRZKY VLÁDNOU SVĚTU!!
Uživatelský avatar
shitman
Profík
Profík
 
Příspěvky: 12364
Registrován: 09 dub 2011 18:44
Bydliště: Kladno, to černé Kladno...

PředchozíDalší

Zpět na Volná diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron