TOPlist

Nová vozidla v Brně a přervanost busů v Brně

Obecně i mimo OMSI

Re: Nová vozidla v Brně a přervanost busů v Brně

Příspěvekod danutu » 30 dub 2018 19:58

No jo , ono to tam furt je :shock: :shock: tak to je ..... bez komentáře
Uživatelský avatar
danutu
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 616
Registrován: 07 zář 2011 20:42
Bydliště: Liberec

Re: Nová vozidla v Brně a přervanost busů v Brně

Příspěvekod igisek » 30 dub 2018 20:10

Napsal to tam Miky, což není žádný kindermafián a je to právě člověk, co shání sériózní informace, takže zas pochybuju, že by si ty informace cucal z prstu. Otázka je, pokud se spletl, tak nějak hodně divně, protože je to podaný celkem najisto, ta informace. Zkusím mu napsat SZ a zeptat se ho na to.
Dneska jsem tou novou SORkou jel a připadá mi, že celkově i motor je tam nějaký jiný, oproti předešlým SORkám, tak uvidíme, co kdyžtak odepíše.
Je nejlepší slavit narozky na pátek 13.,v roce 2013 :D
Stránka mého města https://www.facebook.com/dpmoravec?ref=hl
Uživatelský avatar
igisek
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1509
Registrován: 12 dub 2011 14:53
Bydliště: Brno-Řečkovice

Re: Nová vozidla v Brně a přervanost busů v Brně

Příspěvekod NettysFall » 30 dub 2018 22:36

Tak v Bratislavě je taky rozdíl mezi SORkama z roku 2015 a z roku 2017. Problém je v tom, že to má krapet jiný motor (respektive je to ten samý, jen trochu inovovaný). Převodovka je stejná.
Allons-y!
Uživatelský avatar
NettysFall
Sponzor
Sponzor
 
Příspěvky: 2864
Registrován: 30 čer 2013 16:31
Bydliště: Šalingrad

Re: Nová vozidla v Brně a přervanost busů v Brně

Příspěvekod WraithCZ » 01 kvě 2018 09:20

Tak tato divná aféra je konečně u konce. Problém byl v tom, že Miky do aktuality napsal neověřenou informaci, že tam je Voith, ale jakmile mu lidi začali psát, že to je blbost, tak až poté si začal ověřovat, co tam tedy skutečně je. No a zjistil, že ZF. V evidenci na BMHD jsou záznamy o převodovce Voith již smazané. Třikrát hurá. :D :)
WraithCZ
Sponzor
Sponzor
 
Příspěvky: 876
Registrován: 26 črc 2011 09:03

Re: Nová vozidla v Brně a přervanost busů v Brně

Příspěvekod igisek » 01 kvě 2018 09:40

Třikrát hurá bude, až přestaneš tak blbě někoho takhle osočovat. Miky tu informaci měl prý od jednoho z vedoucích mechaniků a ten to spletl s jinými novými vozy. A když mu začali lidé psát, tak tuto informaci prověřoval nadále (a to podle jeho slov už teď pár dní zpět) a zjistil, že se jeho zdroj spletl. Nic víc, nic míň. Jen vy z toho tady děláte, jako kdyby to byla nejdůležitější informace na světě a z Mikyho někteří vola. ;) A to, že jeho aktuality jsou sériózní, na tom nic nemění ani tato chybka.
Je nejlepší slavit narozky na pátek 13.,v roce 2013 :D
Stránka mého města https://www.facebook.com/dpmoravec?ref=hl
Uživatelský avatar
igisek
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1509
Registrován: 12 dub 2011 14:53
Bydliště: Brno-Řečkovice

Re: Nová vozidla v Brně a přervanost busů v Brně

Příspěvekod WraithCZ » 01 kvě 2018 09:59

Dobře, já ti to brát nebudu, nicméně jsem viděl Mikyho vyjádření a zarazila mě tam ještě jedna věc:

"Já jsem měl z několika stran informaci, že ty letošní mají opravdu převodovku Voith (i když to zní naprosto nepravděpodobně, SOR to nikdy s Voithem nedodával atd.). Ještě to ověřuju a jakmile budu chytřejší, uvedu to na pravou míru i v aktualitě. Faktem ovšem zůstává, že pokud to má ZF, je to určitě jiná převodovka, než na starších vozech."
...že pokud to má ZF, je to určitě jiná převodovka, než na starších vozech.

Což taky není pravda, jediný rozdíl v těch převodovkách u nejnovějších vozů je v tom, že jsou líp seřízený převody, a taky inovovanější motory. Ale ne úplně jiná převodovka. No uvidíme, nebudu to odsuzovat hned, třeba tam informací o úplně jiné převodovce nenapíše, pak by to bylo fajn. Tady je ta informace také vidět, na oficiálním létáku od SORu, kde je uveden pouze jeden typ převodovky: https://www.sor.cz/wp-content/uploads/2017/09/2016-SOR-NBG-12_18-CZ.pdf.
WraithCZ
Sponzor
Sponzor
 
Příspěvky: 876
Registrován: 26 črc 2011 09:03

Re: Nová vozidla v Brně a přervanost busů v Brně

Příspěvekod igisek » 01 kvě 2018 10:11

To bych se mohl na patřičných místech zkusit zeptat taky, pravdou je, že SOR chtěl v Brně to VŘ opravdu vyhrát, tak jestli tam nedělal nějaké kompromisy mezi tím, co nabízí a tím, co "požadovalo" DP. :)
Každopádně, jízdní vlastnosti těchto vozů se změnili k lepšímu tak nebo onak, a je jedno, jestli za to může převodovka, lepší motor nebo další vylepšení, pro zlepšení vlastnosti jízdy.
Je nejlepší slavit narozky na pátek 13.,v roce 2013 :D
Stránka mého města https://www.facebook.com/dpmoravec?ref=hl
Uživatelský avatar
igisek
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1509
Registrován: 12 dub 2011 14:53
Bydliště: Brno-Řečkovice

Re: Nová vozidla v Brně a přervanost busů v Brně

Příspěvekod SORkař CZ » 01 kvě 2018 12:46

Mě se to už od samého začátku zdálo nějaký divný, tak hlavně, že to už je konečně vyřešené, tři krát hurá. :D
Fiktvní CZ mapa: hotová na 45 %
SORkař CZ
Pokročilý člen
Pokročilý člen
 
Příspěvky: 770
Registrován: 27 zář 2017 21:14
Bydliště: Neřeš to...

Re: Nová vozidla v Brně a přervanost busů v Brně

Příspěvekod henko151 » 01 kvě 2018 15:12

Neviem ako u vás, ale E5 u nás mali ZFky ktoré mali ten charakteristické zvuky (ZF Ecomat). A s príchodom E6 SOR začal montovať ZF Ecolife, ktorý už nevydáva tie zvuky a znie asi ako ZF v CapaCity (teda neznie). Preto si myslím že môže prísť k omylu, aj keď Ecolife narozdiel od Voithu častejšie radí, kedže má až 6 stupňov zatiaľ čo Voithtka iba 4 (+ má ešte ten charakteristický retarder)
Uživatelský avatar
henko151
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1464
Registrován: 11 srp 2012 18:05
Bydliště: Nitra milá Nitra na peniaze chytrá

Re: Nová vozidla v Brně a přervanost busů v Brně

Příspěvekod danutu » 01 kvě 2018 15:32

jenže v Brně mají jenom E6ky ....
Uživatelský avatar
danutu
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 616
Registrován: 07 zář 2011 20:42
Bydliště: Liberec

PředchozíDalší

Zpět na Volná diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků