TOPlist

Převodovky

Obecně i mimo OMSI

Re: Převodovky

Příspěvekod rpopo » 14 lis 2013 21:07

Na ZFke je jednička a dvojka rozdelena na 2, čiže je defakto z 4 stupňovej prevodovky 6 stupňova, ajkeď je len 4 stupňova. Tie staršie VOITHky sú naozaj schopné ťahať jedničku aj po 40km/h, u nas na B941E to nieje nič mimoriadne, ale taky čas len čakam že sa otoči motor okolo vlastne osi z tych otáčok. Ale napr. VOITHky na SU či na Tedomoch sú bezproblémové a jednička tam netrvá o nič dlhšie ako jednička napr. na IK 435, naviac tie novšie voithky ako som už spomínal sú v raketovom prevedení. Asi jediný problém mám so ZFkou a to ten že minimalne na našich 435kach a 741čkach začnu tie kratke kvalty hadzať s vozom keď pustiš plyn /hovorim o jedničke a dvojke/. Obe majú výhody aj nevýhody no ...

Naše krátke SORky čo majú v priebehu budúveho roka prísť majú mať ALLISONky, tak na tie som celkom zvedavý, vraj 6stupňové.
Obrázek
Uživatelský avatar
rpopo
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2641
Registrován: 23 říj 2011 20:36
Bydliště: Košice

Re: Převodovky

Příspěvekod Gryzly65 » 14 lis 2013 21:13

Sklbe to pri brzdeni tak, že ľudia padajú, obzvlášť pri použití retarderu. Skúsenosť z našich hrbacov.
Obrázek
Uživatelský avatar
Gryzly65
Vytrvalý člen
Vytrvalý člen
 
Příspěvky: 6163
Registrován: 12 dub 2011 21:36
Bydliště: Boratislava

Re: Převodovky

Příspěvekod Rohatej » 14 lis 2013 21:14

Na Allisonky jsem toho zatim moc dobrého neslyšel. Vlastní zkušenost nemám.
Uživatelský avatar
Rohatej
Vytrvalý člen
Vytrvalý člen
 
Příspěvky: 3889
Registrován: 11 dub 2011 22:08
Bydliště: Pardubice

Re: Převodovky

Příspěvekod Jazz » 14 lis 2013 21:39

Roháči, většina zdejších ani neví, že nějaký Allisony existujou. Protože tady jaksi panuje názor "ZF je ta úžasná, Voith je ten špatnej a nic jinýho neexistuje". Mě třeba na ZF sere, jak cukaj. A to kdekoliv... ať už v naší B741 nebo v pražských SORech...
Obrázek

Intel i5 4460 @ 3,2 GHz; ASUS TURBO-GTX960-OC-2GD5; 16GB RAM DDR3; Win 10

Nejezděte do Budějc! Jsou tu ne úplně inteligentní tvorové! Bohužel, nelimitovaná edice!
Uživatelský avatar
Jazz
Pokročilý člen
Pokročilý člen
 
Příspěvky: 1076
Registrován: 15 dub 2011 22:29
Bydliště: Praha

Re: Převodovky

Příspěvekod Dawe » 14 lis 2013 22:07

u ZF mě taky sere to cukání, ale furt lepší, než vibrace celého busu, jak je to u Voithek ;)
Obrázek
Uživatelský avatar
Dawe
Pokročilý člen
Pokročilý člen
 
Příspěvky: 768
Registrován: 20 led 2013 22:18
Bydliště: Fucking, Rakousko

Re: Převodovky

Příspěvekod Stone Cold » 14 lis 2013 22:09

já mám radši ZFku.Důvod? 1)ZF má lepší zvuk 2)u citybusu od kosaka se ZFkou to leti jako prase 3)nedela ten hnusny pazvuk
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Stone Cold
Člen
Člen
 
Příspěvky: 1203
Registrován: 14 srp 2013 13:51

Re: Převodovky

Příspěvekod Dawe » 14 lis 2013 22:13

a Allisonky maj 2 pražské SORy (3665, 6655) a nejsou zas tak špatné (něco mezi ZF a Voith) jen u BN 8.5 to hrozně vibruje :(
Obrázek
Uživatelský avatar
Dawe
Pokročilý člen
Pokročilý člen
 
Příspěvky: 768
Registrován: 20 led 2013 22:18
Bydliště: Fucking, Rakousko

Re: Převodovky

Příspěvekod rpopo » 14 lis 2013 22:17

Stonecold: Nekomentuj prevodovku ak nevieš o čom je reč, spravanie sa prevodovky či autobusu je v OMSI diametrálne odlišné od správania sa autobusu v reále, jediné čo z OMSI využiješ je asi to že získaš odhad /obrubniky/ a naučiš sa použivať späťaky, ale zatiaľ som sa asi nestretol s autobusom ktory by spravanim sa odpovedal realu. A ver mi že mať autobus v rukách vonku a mať ho v OMSI je veľký rozdiel.

A tiež neuzávam argumenty od ostatnych že ZF je lepšia lebo má dobry zvuk, je to proste blbosť posudzovať prevodovku podľa zvuku, ale aspoň vidno že poznáte autobus akurat tak z OMSI ...
Obrázek
Uživatelský avatar
rpopo
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2641
Registrován: 23 říj 2011 20:36
Bydliště: Košice

Re: Převodovky

Příspěvekod Gryzly65 » 14 lis 2013 22:19

Jazz, nehnevaj sa na mňa, ale mohol si si tu svoju klasiku uz odpustiť. Okrem toho, poznám aj vozy, kde zf nesklbe, bolo mi vysvetlene že za to sklbanie môže do veľkej miery olej v prevodovke, takže bohate stačí starostlivá údržba, aspoň pár spriatelenych dielenskych a voz tí fičí, jak keby zišiel z výrobnej linky.

Filip :nikdy som nepovedal že voith je vyslovene zlá, tvrdím len, že je pre mňa nezaujímavá (teda z môjho pohľadu horšia, nez zfka).
Obrázek
Uživatelský avatar
Gryzly65
Vytrvalý člen
Vytrvalý člen
 
Příspěvky: 6163
Registrován: 12 dub 2011 21:36
Bydliště: Boratislava

Re: Převodovky

Příspěvekod rpopo » 14 lis 2013 22:22

VOITHku treba nastaviť, stači pridať otačky na motore a vibrovať nebude :)

Gryzly: Tak napriklad v Budapeštianskych Ikarusoch 280 som ešte nevidel voz s ktorym by necukalo a tam maju vozy čo motoricky idu ako nove, lebo tam sa o vozy starajú. No my s cukaním problém nemáme, to som zažil len keď som pustil plyn na kratkej dvojke, vtedy to cukalo ale inak pri jemnom držani plynu sa to da ustražiť.

PS: Nikde som nepisal že si pisal že Voithka je zlá :)
Obrázek
Uživatelský avatar
rpopo
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2641
Registrován: 23 říj 2011 20:36
Bydliště: Košice

PředchozíDalší

Zpět na Volná diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků