TOPlist

Tajomné chodby metra

Obecně i mimo OMSI

Re: Tajomné chodby metra

Příspěvekod Najlvin » 11 zář 2013 16:20

Však se není co divit - podle dostupných informací je to strategicky důležité místo - bezpočnostní centrála. Proto je to i z bezpečnostního hlediska důkladně chráněno. Jestli jsem to totiž dobře pochopil, tak pokud by došlo k nějakému vojenskému konfliktu v Praze, nedej bože k jadernému útoku, tak právě odtud by nejspíše bylo řízeno uzavření celého metra tak, aby plnilo účel protijaderného krytu, a zároveň by zde byl nejspíše velín celého zařízení. Samozřejmě se tu odtud nejspíše řídí všechny tlakové uzávěry ve stanicích a v tunelech metra, a to i pro případ vniknutí vody do podzemí.

Každému je jasné, že kdyby mělo dojít k uzavření a utěsnění celého metra a jeho udržení v chodu, ať už v případě nějaké katastrofy či jaderného výbuchu, tak celý kryt (myšlena uzavřená část metra), musí mít někde nějaký centrální velín. A ten je podle mě právě tady. S největší pravděpodobností i proto, že kousek vedle je úřad vlády, takže to asi může sloužit i jako kryt pro naše politiky, aby nám odsud v případě nouze mohli vládnout dál :D
Uživatelský avatar
Najlvin
Diskutující člen
Diskutující člen
 
Příspěvky: 228
Registrován: 29 čer 2011 16:29

Re: Tajomné chodby metra

Příspěvekod martin8211 » 11 zář 2013 16:28

Tak propojené s metrem A - Malostranská to je určitě, protože teď se v té stanici Klárov nachází TC (myslím že 1?). Někde jsem i viděl plány, jak to je propojené přesně s A. Podle mě se to stavělo jako vládní kryt, s určením jako prostý kryt pro vládu, ale zároveň si na tom zkoušeli "jak se staví metro". Nezapomínejte, že to bylo stavěno v dobách největší studené války v 50.letech. Dokonce o tom polemizuje i Pavel Fojtík ve své knize Fakta a legendy o pražské dopravě - ....faktem je, že se čas od času objevily bedničky s municí s nápisem Metro Praha".... .
Ale přesně takovéhle věci mě zajímají. Stejně, jako bych se jel podívat do Pripjatě, ikdyž něco podobného máme i v ČR https://maps.google.cz/maps/myplaces?hl ... 73,,0,7.69
Čím víc dveří to má, tím je to lepší...
martin8211
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 483
Registrován: 11 dub 2011 21:50

Re: Tajomné chodby metra

Příspěvekod bosko1984 » 12 zář 2013 01:13

Četl jsem od Dmitriho Gluchovského metro 2035 a metro 2033 byly tam zmínky o metru 2 a vstupu do D6 kde Arťom hledal tento vstup :)

A filmy o metru v Moskvě jsou třeba Pod Moskvou
Za Stalinovy éry bylo v Moskvě vybudováno přísně tajné „Metro 2“ pro usnadnění činnosti a pohybu vysoce postavených členů a agentů KGB. Jde o systém podzemních chodeb, údajně ještě rozsáhlejších než moskevské metro. Antropolog Sergej (Rade Serbedzija), zabývající se jeho výzkumem, záhadně zmizel. Owen (Vincent Gallo) vede záchranný tým a objevuje děsivou síť jeskyní a katakomb, skrývajících ještě děsivější pověsti o démonických bytostech žijících v podzemí města. Tým musí vyslechnout ty, se kterými se Sergej naposledy setkal - zoufalé existence, jež si vybraly život pod městem a jejich vůdce Andreje

Nebo metro 2013
Katastrofický film sa odohráva v útrobách moskovského metra. Systém podzemnej dráhy je na pokraji kolapsu kvôli úniku vody z rieky Moskva. Voda zapĺňa čoraz viac tunelov a po krátkom čase spôsobuje globálne ohrozenie. Keďže tunely sa nachádzajú pod skoro celým mestom, v prípade, že ich nápor vody zavalí, hrozí masívny zosuv pôdy a zrútenie budov, ktoré stoja na povrchu.

Nebo knihy od Sergeje Lukjaněnka a Vladimira Vasiljeva ;)
AMD FX-4300 black edition GIGABYTE 970A-DS3P Ram 8 gb ASUS STRIX GTX950 DC2OC 2GD5 Gaming 2G Western Digital 1TB Logitech G25 Windows 8 64bit
Obrázek
Obrázek
:D Omsi-der Omnibug simulator :D
Uživatelský avatar
bosko1984
Vytrvalý člen
Vytrvalý člen
 
Příspěvky: 4707
Registrován: 11 dub 2011 23:13
Bydliště: Český Brod

Re: Tajomné chodby metra

Příspěvekod shitman » 12 zář 2013 16:21

Metro (Metro 2013) jsme tu už řešili. Pod Moskvou jsem neviděl, ale podle recenzí (jedná se o mysteriózní horror z produkce USA / GB / Španělsko) to není nic moc.. upřímně mě to ani nějak neláká.
Obrázek
Obrázek PROTOŽE ZRZKY VLÁDNOU SVĚTU!!
Uživatelský avatar
shitman
Profík
Profík
 
Příspěvky: 12364
Registrován: 09 dub 2011 18:44
Bydliště: Kladno, to černé Kladno...

Re: Tajomné chodby metra

Příspěvekod Tomko00 » 12 zář 2013 16:37

No, ja nech hľadám ako hľadám, tak Metro 2013 neviem nikde nájsť na stiahnutie. :) Nevie o tom niekto niečo bližšie? :)
Tomko00
Veterán
Veterán
 
Příspěvky: 8865
Registrován: 22 dub 2011 19:08
Bydliště: Košice

Re: Tajomné chodby metra

Příspěvekod Najlvin » 14 zář 2013 01:27

Ještě jednou se vrátím k těm hrám. Jak jsme se tu bavili o Stalin Subway a You Are Empty, tak to druhé jsem teda konečně rozehrál. A musím uznat, že minimálně po grafické stránce je to o dost lepší než Stalin Subway. Má to takovou, téměř stalkerovsky detailní grafiku, jen chybí ostřejší textury a nějaké to vyhlazování. Vypadá to ale pořád pěkně. Do metra jsem se sice zatím nedostal, ale jen pro ilustraci dva screenshoty z náměstí s trolejbusy. Na těhle hrách z východu se mi fakt líbí ten smysl pro detail - i když je ta hra jinak naprosté béčko a hratelnost je hodně průměrná, vizuální zpracování postapokaliptického SSSR má prostě svoje kouzlo. Jináč ani ten příběh není úplně nejhorší.

Takže jestli nad tím někdo váhal, nebojte se a zkuste to. Začátek je trošku zvláštní a nepřátele - no ti jsou fakt hodně netradiční. Ale pak se to celkem rozhýbe a místy to má i slušnou atmosféru. Jen od toho nesmíte čekat žádné zázraky. Pořád je to jen budget - ale docela zajímavý. Až se dostanu do metra, pokud se tam dostanu, tak sem přihodím možná další screeny ;-)

yae1.jpg

yae2.jpg
Uživatelský avatar
Najlvin
Diskutující člen
Diskutující člen
 
Příspěvky: 228
Registrován: 29 čer 2011 16:29

Re: Tajomné chodby metra

Příspěvekod Jazz » 14 zář 2013 02:26

Ta 9Tr je fakt hodně pěkně udělaná. Rozhodně líp než ten konvert 14Tr do OMSI...
Obrázek

Intel i5 4460 @ 3,2 GHz; ASUS TURBO-GTX960-OC-2GD5; 16GB RAM DDR3; Win 10

Nejezděte do Budějc! Jsou tu ne úplně inteligentní tvorové! Bohužel, nelimitovaná edice!
Uživatelský avatar
Jazz
Pokročilý člen
Pokročilý člen
 
Příspěvky: 1076
Registrován: 15 dub 2011 22:29
Bydliště: Praha

Re: Tajomné chodby metra

Příspěvekod Tomko00 » 14 zář 2013 09:06

Popravde ma You Are empty vôbec nenadchlo. Dole sa dostanete až v približne v polovici hry, a aj to na nie veľmi dlhú misiu. Trolejbusy sú popravde len v misiách 6 a 9, a metro len v misii 10. Taktiež sa tam objaví aj električka, ale len v misii 14, tam sa bude musieť stlačiť páčka v kabíne. A aby som nezabudol, to metro je nejak podivne spracované.

Keby som mal porovnať You Are empty a stalin subway, tak pre mňa by bol favorit jasný. :) Stalin subway má omnoho lepšie spracovanie podzemia, a navyše sú tam aj realistickejší nepriatelia.
Tomko00
Veterán
Veterán
 
Příspěvky: 8865
Registrován: 22 dub 2011 19:08
Bydliště: Košice

Re: Tajomné chodby metra

Příspěvekod Najlvin » 14 zář 2013 15:15

Máš pravdu, že co se týče metra, vypadá Stalin Subway asi líp. Ale You Are Empty začíná mít docela hodně zajímavou atmosféru. Začátek byl fakt trochu WTF, ale jak se člověk dostane do města, stává se to čím dál zajímavější - hlavni díky skvělé grafice. Teď jsem prošel to kino a konečně pochopil, co za experiment se tak hrozně zvrtl. Docela zajímavý a celkem uvěřitelný nápad ti soudrtuzi měli. Jo, ten příběh tady fakt není úplně nejhorší. Teď jsem skončil ve vstupu do metra, tak uvidíme, jak to půjde dál. každopádně mě to baví čím dál víc :-)
Uživatelský avatar
Najlvin
Diskutující člen
Diskutující člen
 
Příspěvky: 228
Registrován: 29 čer 2011 16:29

Re: Tajomné chodby metra

Příspěvekod Jaškin » 14 zář 2013 15:18

Zkusil bych si to zahrát :) dá se to někde stáhnout prosím ?? Snažil jsem se na jedné konkrétní stránce, ale tam mi to nějak nefachalo :) nebo to máš originál hru ?? :)
"Money can buy many things, even power..."
Jaškin
Vytrvalý člen
Vytrvalý člen
 
Příspěvky: 4739
Registrován: 08 bře 2013 13:02
Bydliště: In da pub

PředchozíDalší

Zpět na Volná diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků