TOPlist

DPP- cestování po Praze

Obecně i mimo OMSI

DPP- cestování po Praze

Příspěvekod Deiv » 29 srp 2013 18:12

Čaute,
Zítra se chystám do Prahy, a potřeboval bych se dostat z Lužin do Hostivic. Pojedu asi metrem na Zličín a pak busem. Jelikož tam DPP jezdí jen jednou za hodinu nezbývá mi asi nic jiného než jet s Kladňákama. Vzhledem k tomu že budu mít už jízdenku z metra, chci se zeptat jestli platí aj v busech ČSAD MHD Kladna (linky 306 a 336). Předpokládám že to jezdíjako příměsto :) Jo a ještě jestli je nějakej rozdíl mezi linkama 306 a 336 Díky ;)
"If it´s not Boeing, I´m not going!"
Uživatelský avatar
Deiv
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2880
Registrován: 13 dub 2011 16:25
Bydliště: Liberec

Re: DPP- cestování po Praze

Příspěvekod shitman » 29 srp 2013 19:08

Do Hostivic rozhodně ne, protože to je PID pásmo 2 a na ten neplatí lístky pro MHD (musel bysis koupit speciální lístek s rozšířenými pásmy), a to už tě vyjde levněji z Lužin dojet na Zličín na 30 minutový lístek a pak si u "kladeňáka" koupit lístek rovnou na kase ;) nebooooo to jde ještě jinak, dojet na Masaryčku a tamodtud jet vlakem S linky, ale opět platí, že musíš mít zvláštní lístek. :)
Obrázek
Obrázek PROTOŽE ZRZKY VLÁDNOU SVĚTU!!
Uživatelský avatar
shitman
Profík
Profík
 
Příspěvky: 12364
Registrován: 09 dub 2011 18:44
Bydliště: Kladno, to černé Kladno...

Re: DPP- cestování po Praze

Příspěvekod Tita » 29 srp 2013 19:37

Shitman radí hezky, ale blbě :)
Hostivice jsou pásmo 1, nikoliv 2. Když si spojení vyhledáš na idosu, tak ti to bude tvrdit, že cesta stojí 40 korun, což by tak bylo pokud by sis v metru v automatu rovnou koupil onen lístek za 40 korun, který platí až do prvního pásma. Výhodněji však vážně vyjde koupit si v metru lístek za 24,- (platí půl hodiny, a to až na konec pásma B /poslední pásmo v Praze/), který při nástupu do autobusu ukážeš řidiči a řekneš mu, že chceš k tomu ještě za 12,-. Celkem tě to tedy vyjde na 36,-, ale jen pokud nebudeš čekat na Zličíně tak dlouho, že by ti platnost toho lístku za 24,- skončila. V takovém případě je lepší si rovnou v metru koupit ten za 40,- :D Jinak rozdíl mezi 306 a 336 je v trase, kdy 306 ti udělá vyhlídkovou jízdu v okolí zličína, zatímco 336 staví prakticky až v Hostivicích :)

Snad ti to pomohlo a vyznáš se v tom, nějak jsem se rozepsal :D
Tita
Diskutující člen
Diskutující člen
 
Příspěvky: 210
Registrován: 01 črc 2011 22:11

Re: DPP- cestování po Praze

Příspěvekod Deiv » 29 srp 2013 19:49

Jojo už jsem v tom trochu víc :) Jen my vysvětli jestli je nutný řidiči ukázat ten lístek za 24,- (jestli se tím pak mění ta cena 12,-) Díky :)
Naposledy upravil Deiv dne 29 srp 2013 19:52, celkově upraveno 1
"If it´s not Boeing, I´m not going!"
Uživatelský avatar
Deiv
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2880
Registrován: 13 dub 2011 16:25
Bydliště: Liberec

Re: DPP- cestování po Praze

Příspěvekod shitman » 29 srp 2013 19:51

aha, tak to se omlouvám :) a to sem zrovna dneska přes Hostivice jako na potvoru jel..
Obrázek
Obrázek PROTOŽE ZRZKY VLÁDNOU SVĚTU!!
Uživatelský avatar
shitman
Profík
Profík
 
Příspěvky: 12364
Registrován: 09 dub 2011 18:44
Bydliště: Kladno, to černé Kladno...

Re: DPP- cestování po Praze

Příspěvekod martin8211 » 29 srp 2013 19:53

Ještě doplnění - linky 3xx jsou provozovány bez ohledu na dopravce v rámci integrace PID. To znamená, že u každého dopravce jsou naprosto stejné podmínky (každej má kasu a stejné ceny), je tedy jedno jestli jedeš ČSAD Kladno, DPP nebo Veolia (promiň Arriva)...
Čím víc dveří to má, tím je to lepší...
martin8211
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 483
Registrován: 11 dub 2011 21:50

Re: DPP- cestování po Praze

Příspěvekod Tita » 29 srp 2013 19:53

Je to nutný, protože ten lístek za 24,- platí v pásmech P, 0 a B. Ten lístek za 12,- ti platí jenom v pásmu 1. Když jedeš metrem, tak jsi v pásmu P, autobusová zastávka Zličín je v pásmu B a Hostivice jsou v pásmu 1. Takže abys pokryl všechny pásma, řidič musí vidět, že máš něco i na to B, ze kterého vyjíždíš, a pak ti může prodat tu za 12,- na pásmo 1 :)

Je v tom hrozný bordel, já vím :D
Tita
Diskutující člen
Diskutující člen
 
Příspěvky: 210
Registrován: 01 črc 2011 22:11

Re: DPP- cestování po Praze

Příspěvekod Tita » 29 srp 2013 19:54

shitman píše:aha, tak to se omlouvám :) a to sem zrovna dneska přes Hostivice jako na potvoru jel..

Stává se :) Každopádně posílat někoho z Luk do Hostivic přes Masaryčku je dost úlet :D
Tita
Diskutující člen
Diskutující člen
 
Příspěvky: 210
Registrován: 01 črc 2011 22:11

Re: DPP- cestování po Praze

Příspěvekod martin8211 » 29 srp 2013 20:00

Tak bordel to je neskutečný :D . Praha se počítá jako 4 tarifní pásma (2xP,0,B), do toho na území Prahy je něco B, něco zase 0. A k tomu ještě občas musíš zohlednit u železnice plnou/částečnou integraci, a do třetice - někde je i pásmo 6 a 7, ale to je jen západně od Prahy.

Zkrátka jsem rád, že mám Opencard nabitou na území Prahy, kde můžu využívat i vlaky S a R a to za Prahou řešit nemusím :lol:
Čím víc dveří to má, tím je to lepší...
martin8211
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 483
Registrován: 11 dub 2011 21:50

Re: DPP- cestování po Praze

Příspěvekod Deiv » 29 srp 2013 20:09

Tita píše:Je to nutný, protože ten lístek za 24,- platí v pásmech P, 0 a B. Ten lístek za 12,- ti platí jenom v pásmu 1. Když jedeš metrem, tak jsi v pásmu P, autobusová zastávka Zličín je v pásmu B a Hostivice jsou v pásmu 1. Takže abys pokryl všechny pásma, řidič musí vidět, že máš něco i na to B, ze kterého vyjíždíš, a pak ti může prodat tu za 12,- na pásmo 1 :)

Je v tom hrozný bordel, já vím :D

Aha, díky :) Takže když to nestihnu a ten lístek za 24,- mi propadne budu platit 18,- že ?
"If it´s not Boeing, I´m not going!"
Uživatelský avatar
Deiv
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2880
Registrován: 13 dub 2011 16:25
Bydliště: Liberec

Další

Zpět na Volná diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků