TOPlist

Budapešť

Obecně i mimo OMSI

Re: Budapešť

Příspěvekod rpopo » 03 úno 2018 10:30

Niekto ešte niekedy na jeseň tvrdil, že stretnúť Ikarus v uliciach Budapešti je už pomerne vzácnosť. Nuž, včera sa mi podarilo odfotiť asi veľmi vzácne stretnutie. Je mi fakt až na neuverenie, že ešte aj v roku 2018 si môže v Budapešti človek urobiť takúto fotku vozidiel, na pravidelných linkách. 3x 280, 2x260
5x200_ors_vezer_teref.jpg

O niečo horšie sú na tom Ikarusy rady 400. Ikarus 415 včera nejazdil žiaden, 435tiek jazdilo o niečo viac. Každopádne, tých posledných pár kúskov je na celú Budapešť žalostne málo, a o to som bol radšej, že sa včera podarilo odfotiť aspoň jedno stretnutie. :)
2x435_Ujpalotaf.jpg

Keby ste mali nejaké otázky tak sem s nimi, Budapešť je v týchto dňoch pre šotoušov vďaka výluke metra skoro ako Mekka pre moslimov. :mrgreen:
Obrázek
rpopo
Stálý člen
Stálý člen

Příspěvekod henko151 » 05 úno 2018 22:46

Bol som asi pred mesiacom, a musím uznať že našťastie sa tam veľa nezmenilo od leta. (Chodievam tam často kedže to mám zarohom (bližšie ako napr ZA)) Ikarusov je dosť či už 260/280 aj 435 a dokonca som mal šťastie aj na 405 na 27. No čo ma viac mrzí je málo starých súprav na M3. V lete keď ešte Pandy jazdili iba 2-3 bola chytiť Pandu rararita teraz som rád že chytím 81-71 nie to ešte Evečko. Ale tak možno niektorými nedáte za pravdu ale podľa mňa aj po vyradení ikarusov (ktoré hádam tak skoro nepríde) bude Budapešť ako zaujímavý MHD systém s pestrým vozovým parkom.
henko151
Stálý člen
Stálý člen

Příspěvekod rpopo » 06 úno 2018 12:00

Z dostupných informácií viem len toľko, že 81-71 je posledných 5 súprav, či ich treba alebo nie posúdiť neviem, v čase keď sme dorazili, teda v sedle, jazdila jedna súprava 81-71, všetko ostatné boli pandy. Samozrejme sme si ju počkali, a akurát vtedy zaťahovala do vozovne jedna panda a namiesto nej vyšla 81-71. V poobednej špičke som 81-71 narátal 4 súpravy. Hovorilo sa ale, že niektoré vozy už boli pripravené na reko, odstavené v šturci, ale poruchovosť pánd spôsobila, že jednu či dve súpravy ešte vzkriesili. My sme mali šťastie na jednu z nich, všadeprítomný zápach vazelíny, okna kompletne popísané, a na mnohých miestach odtrhnutá podlahová krytina, tomu iba nasvedčovala, že tie vozy dali dokopy za par hodin a na kolene, aby to bolo ako tak jazdyschopné. Vzduchové hadice tá súprava mala také, že kompresor sa za celú jazdu podarilo vypnúť asi na dve stanice. :mrgreen: Ev3 už oficiálne dojazdili v novembri, ale nedostatok vozov občas spôsobí, že jedna vyjde vonku, naposledy tak bolo v piatok pred dvoma týždňami, ale údajne to bolo fakt naposledy. Je podľa mňa škoda, že sa namiesto tých Ev3 nepustili do premávky Ev/A z trasy M2, ktoré boli dostatočne humanizované a celkom aj oku ladné. Nuž, škoda...

A čo sa autobusov týka, keby nebola výluka metra, tak minimálne 435ky už vonku neuvidíme a 280tky si myslím, že by jazdilo fakt posledných pár kúskov. Ale nakoľko je na M3 výluka a všetky dobré vozy stiahli tam, tak v lokalitách, kde turistov zase až toľko nie je, je možné sa dosýta vyvoziť s Ikarusmi. Inak súhlasím s názorom, že Budapešť bude zaujímavá proste vždy. Tamojší dopravný systém ma nesmierne fascinuje a pre mňa osobne je snáď najlepší, aký poznám. A je až zarážajúce, že ajkeď niektorým linkám chýba logická podstata, jazdia na nich plné kĺbaky.
Obrázek
rpopo
Stálý člen
Stálý člen

Příspěvekod Kubasek12 » 07 úno 2018 21:22

Co jsem se ale doslechl, tak Ev3 (ta poslední) se má zrenovovat a bude historická pro nějaký projekt či co.
Obrázek
Kubasek12
Pokročilý člen
Pokročilý člen

Příspěvekod rpopo » 07 úno 2018 21:35

A nemáš náhodou informáciu, kam sa podeli všetky staré vozy z M2 ? Všetko skončilo v šrote či ako ?
Obrázek
rpopo
Stálý člen
Stálý člen

Příspěvekod Kubasek12 » 09 úno 2018 01:41

Já myslím, že asi jo. :(
Obrázek
Kubasek12
Pokročilý člen
Pokročilý člen

Předchozí