TOPlist

ODPAD

Obecně i mimo OMSI

Re: ODPAD

Příspěvekod vojtas » 17 srp 2018 20:04

No, od I. po III. generaci je to opravdu skoro porad to same, ale IV. generace je natolik rozdilna, ze se s predchozimi modely neda srovnavat (design, konstrukce vozidla).
10 let...
Uživatelský avatar
vojtas
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1250
Registrován: 12 dub 2011 13:55
Bydliště: Ostrava

Re: ODPAD

Příspěvekod Martin_S » 17 srp 2018 20:08

Ještě jsem si v souvislosti s tímto vzpomněl na větu z jednoho seriálu: "Apple taky pořád jen mění velikosti a my je stejně pořád kupujem..." :)
Uživatelský avatar
Martin_S
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 463
Registrován: 18 dub 2016 13:58
Bydliště: !!!

Re: ODPAD

Příspěvekod rpopo » 17 srp 2018 22:49

Ak by som vzal prvú a druhú generáciu Solarisu a porovnal ich navzájom napríklad tie košické, tak zvonka sa tie vozy nelíšia temer vôbec, jediným rozdielom sú disky. Prvá generácia však nebola ešte tak prepchatá kdejakými riadiacimi jednotkami, bolo tam proste viac mechaniky, boli to viac menej také posledné staromódne autobusy. Všeobecne sa prvá generácia kazila menej než druhá. V interiéri boli podobné zmeny, ako u SORov €5 a €6, proste drobnosti, no v princípe išlo o to isté vozidlo, kvalitné vozidlo. Druhá generácia mala trošku inakšie riešenú kabínu vodiča (v Košiciach ešte odlišnú aj od jednotlivých dodaných sérií), ale v princípe oproti prvej generácii sa zmenili mechanizmy dverí, zmenili motory, a pod. Nešlo však o žiadne prevratné novinky. Tretia generácia priniesla odlišný vzhľad, ale podľa mňa aj veľký úpadok v kvalite vozidiel. Nech vezmem do úvahy nápravy, perovanie, tlmiče, trvácnosť, robustnosť, v ničom nebola tretia generácia lepšia od druhej, práve naopak. A s pribúdajúcimi rokmi to šlo len dole vodou. V Košiciach sme mali tri SU 18 tretej generácie, a to bola hotova pohroma, tie autobusy viac stáli než jazdili, a všetky tri sa nepodarilo prevádzkovať dlhšie než pár dní snáď nikdy. Trpelo to najrôznejšími poruchami, aj len obyčajné prejdenie cez dieru vedelo autobus dostať do nepojazdného stavu, autobusom praskali bloky motorov, poruchové boli diferenciály ...

Osobne som to dával za príčinu tomu, že preraziť v pomerne silnej konkurencii a cenovej vojne nie je jednoduché a niekde sa to prejaviť muselo. Osobne za najpodarenejšiu považujem druhú generáciu. Štvrtá generácia je zase niečo nové. Šiel som tým len raz, v Krakove, a veľký dojem to na mňa teda neurobilo, pripadalo mi to kvalitou asi ako desaťročný vymlátený Citelis, podvozok priam športovo tvrdý, no proste zle, nepáčilo sa mi to. Možno som mal šťastie na vadný kus, do Košíc nam prídu newUrbina 12, tak potom to zhodnotím lepšie, tu dostanú na frak viac než hocikde inde.
Obrázek
Uživatelský avatar
rpopo
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2641
Registrován: 23 říj 2011 20:36
Bydliště: Košice

Re: ODPAD

Příspěvekod Martin_S » 17 srp 2018 23:26

Pokud porovnám 2. a 3. generaci tady u nás, tak vozy 3.generace mají jednoznačně navrch a newUrbiny jsem byl při své první jízdě velmi okouzlený. Ale možná jsem jen zmanipulovaný tím, že "cokoliv je lepší, než plyňák" a 2.generace je jen víc roztřískaná po tom čase. Ale jednoznačně nejlepší vozy tady u nás jsou SU12 3. generace z roku 2007, ale potom přesně, jak říkáš, rok od roku s kvalitou dolů, ale vozy u nás stále ve velkých počtech jezdí a nepozoruju zdaleka tolik závad, jako u Citelisů, které - i když by některé turnusy měly mít paíprově stále jeden a ten samý vůz, tak Citelisy se tam po 3 dnech střídají kvůli závadám. A jak to bylo s poruchami u nás 10 roků zpátky, to se mě neptejte, z té doby snad kromě Karos 700 nemám žádné vzpomínky :) Ale co mě trochu znepokojilo, tak nakolik jsem byl newUrbinem očarován, jel jsem vozem, který byl v ten den poprvé v provozu, ale plasty už o sebe celkem slušně třískaly a máš pravdu, i ten podvozek byl tvrdší a při rychlostech nad 60 celý vůz nepříjemně rezonoval. Ale celý vůz krásně voněl a byla v něm klimazitace a první dojem byl dobrý, ale možná jsem byl asi jen trošku očarovaný tou novinkou.

Jinak jak jsem říkal, možná je to tou problematikou dané výrobní série, možná jste v Košicích měli něco trošku jiného.
Uživatelský avatar
Martin_S
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 463
Registrován: 18 dub 2016 13:58
Bydliště: !!!

Re: ODPAD

Příspěvekod vojtas » 18 srp 2018 07:30

Jel jsem s 7873 (IV. generace) v prvni den provozu a to byl docela des... Klepalo to, nefungoval tomu odbavovaci system a nakonec dojezdil na "praskle" celni sklo nad BUSE (nakonec to byla odloupla guma :D ).
Potom jsem s nim jel o tyden pozdeji, odbavovak funkcni a plasty neklepaly :o (jenom tomu nechutne vrzaly dvere, ale to je asi nejmensi problem...)
Jinak vcera jsem jel s 7868 a ta uz vubec nevrzala :D . Proste v prvni 2 az 3 dny provozu jsou ty klepajici plasty hruza a des a pak si to sedne... A s tou rychlosti nad 60km/h je to blbe, ale vem si, ze uplne stejne duni i predchozi CNG v rychlostech nad 70km/h.
10 let...
Uživatelský avatar
vojtas
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1250
Registrován: 12 dub 2011 13:55
Bydliště: Ostrava

Re: ODPAD

Příspěvekod Stone Cold » 19 srp 2018 23:49

Kluci, nevíte co je toto za typ volantu, který se nachází v některých citybusech? :)
NewVolant.JPG
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Stone Cold
Člen
Člen
 
Příspěvky: 1203
Registrován: 14 srp 2013 13:51

Re: ODPAD

Příspěvekod fanda124 » 19 srp 2018 23:55

Normální starej IVECO volant, akorát to má na sobě logo irise. Mají to v dodávkách, kamionech, no proste ve všem co bylo od roku 2000-2005
ImageImage
Uživatelský avatar
fanda124
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1282
Registrován: 14 črc 2012 17:57
Bydliště: Doma kde jinde ?

Re: ODPAD

Příspěvekod Stone Cold » 19 srp 2018 23:59

Děkuji :)
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Stone Cold
Člen
Člen
 
Příspěvky: 1203
Registrován: 14 srp 2013 13:51

Re: ODPAD

Příspěvekod martinczech » 20 srp 2018 11:21

Co to je za Ciťáka, ze nemá retardér?
Uživatelský avatar
martinczech
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 404
Registrován: 09 říj 2017 21:37
Bydliště: Doma!

Re: ODPAD

Příspěvekod SORkař CZ » 20 srp 2018 11:31

Ten jezdí někde ve Francií, že? :)
Fiktvní CZ mapa: hotová na 45 %
SORkař CZ
Pokročilý člen
Pokročilý člen
 
Příspěvky: 770
Registrován: 27 zář 2017 21:14
Bydliště: Neřeš to...

PředchozíDalší

Zpět na Volná diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků