TOPlist

ODPAD

Obecně i mimo OMSI

Re: ODPAD

Příspěvekod rpopo » 19 srp 2017 21:44

Na ruskej TestMap či ako sa to volalo, sa to dá, napríklad v driftovacej trati. V Štetíne oproti zastávke Pasterska smer Kormoranow, je za križovatkou take parkovisko, v pozadi s peknym vyhľadom na kostol. Tam sa tiež vojde pár autobusov. :)
Obrázek
Uživatelský avatar
rpopo
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2641
Registrován: 23 říj 2011 20:36
Bydliště: Košice

Re: ODPAD

Příspěvekod -tomas001- » 19 srp 2017 22:11

Pár tipů z českých map :) :
- Praha - obratiště Bavorská nebo Velká Ohrada nebo na odstavné ploše Pro-Bo busu
- Ústí - obratiště Ryjice nebo zastávka Ryjice, sanatorium
- Vsetín - garáže ČSAD ve Vsetíně, zastávka Seninka, Hořansko nebo Bratřejov ObÚ
- Velké Opatovice - zastávka Borotín, Knínice ObÚ nebo Knínice, žel. přejezd
- Dolní Kounice - nádraží v Moravských Bránicích nebo u hradu v Dolních Kounicích
Obrázek
Renault Citybus 12M 2070.205
ev. č. 3270
AKA 82-31
9.8.2000 - 17.4.2019
Uživatelský avatar
-tomas001-
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 678
Registrován: 22 úno 2015 20:34
Bydliště: Praha

Re: ODPAD

Příspěvekod rpopo » 20 srp 2017 13:30

Už nejakú dobu sa pohrávam s touto myšlienkou... Čo by ste povedali, keby sa dal nejaký oficiálny návrh na obnovenie Virtuálnych Dopravných Podnikov OMSI fóra ? Ale trochu inak. Nič proti terajšiemu systému dopravných podnikov, má to však jednu ... trhlinu, a to je, že sa to príliš hrá na reálnosť a obmedzuje potenciálnych hráčov. Chcel by som, aby sa tento nový projekt skôr podobal na staré časy Virtualbusu, keď sme mali virtuálne dopravné podniky práve v ňom. Nikoho nemusí trápiť úrad, predajca vozidiel, zbieranie profilov, zamestnávanie vodičov či nejaký ekonomický systém. Predpokladám, že len veľmi málo z vás si pamätá, aké to bolo vo virtualbuse. Bolo to o fantázii. A bolo iba na majiteľovi spoločnosti, ako veľmi reálne sa chcel hrať, akú reálnu firmu chcel mať. Boli DP, ktoré si za týždeň nakúpili 50 autobusov a zabezpečovali dopravu v kraji, potom boli podniky ako ten môj, ktoré mali plnú prdel cestovných poriadkov, schém, mapiek, oznamov a služieb v počítači, kdejaké marketingové aktivity, sem tam nejaké sme vozidlá kúpili, jazdili sme po meste, časom v okrese, v kraji, až sme sa dostali na medzinárodnú scénu. Pravidelne sa písali do vlákna novinky z podniku, ak niekto predával autobus tak napísal inzerát, rovnako pri kúpe. Seriózne jednanie. Tak nejako by som si to predstavoval aj teraz. Samozrejme, nejaké základné pravidlá by sa stanovili ohľadom organizácie firmy, ale iba také "jednoduché", aké boli voľakedy. Podnik si mohol založiť úplne každý. Čo nato poviete ? Bol by som ochotný na to fórum pripraviť a svoju "firmu" vzorovo predstaviť ako prvú, ale na myšlienku chcem mať prv podporu od vás, aby malo význam to riešiť na vyššej úrovni. :)
Obrázek
Uživatelský avatar
rpopo
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2641
Registrován: 23 říj 2011 20:36
Bydliště: Košice

Re: ODPAD

Příspěvekod Apache2015 » 20 srp 2017 13:34

Súhlasím, ak to bude schválene, ako prvý sa hlásim na nábor vodičov do podnikov.
Ryzen 5 3600, 16GB Predator 3200MHz a RTX 2060.
Uživatelský avatar
Apache2015
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1689
Registrován: 18 bře 2015 19:07
Bydliště: Slovensko

Re: ODPAD

Příspěvekod -tomas001- » 20 srp 2017 13:56

Dobrý nápad. :)
Obrázek
Renault Citybus 12M 2070.205
ev. č. 3270
AKA 82-31
9.8.2000 - 17.4.2019
Uživatelský avatar
-tomas001-
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 678
Registrován: 22 úno 2015 20:34
Bydliště: Praha

Re: ODPAD

Příspěvekod danutu » 20 srp 2017 14:00

Rpopo: Tohle ale zažilo a zažívá i OMSI akorát jen na Facebooku , ne tady. Sám jsem jeden takový podnik měl (Trilex Přerov a.s.). Jehož částečnou reinkarnaci mám v plánu :)
Uživatelský avatar
danutu
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 616
Registrován: 07 zář 2011 20:42
Bydliště: Liberec

Re: ODPAD

Příspěvekod Martin_S » 20 srp 2017 14:53

Ahoj, Virtualbus jsem nezažil a úplně jsem nepobral to, co jsi vysvětlil, nicméně na první pohled to vypadá velmi dobře a šel bych do toho. :)
Uživatelský avatar
Martin_S
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 463
Registrován: 18 dub 2016 13:58
Bydliště: !!!

Re: ODPAD

Příspěvekod rpopo » 20 srp 2017 15:49

Systém vDP vo Virtualbuse spočíval v tom, že spoločnosť si mohol založiť ktokoľvek a jediné pravidlo, ktoré platilo bolo, že musel mať platnú licenciu pre linku. Tú dostal na základe predloženia podkladov, ako CP, počet vozidiel a tak. Ale nikoho netrápilo, odkiaľ si vozidlá vzal, odkiaľ a koľko mal vodičov, akú výzdobu mal v autobuse, ani koľko vozidiel mal. Reálnosť toho spočívala vo vašej fantázii. Keď si chcel, mohol si sa hrať na reálny podnik, a mať vytvorené úradné dokumenty, stazky, schémy, zmluvy a tak ďalej, ako to chodí v reále. Našli sa ale samozrejme aj takí, ktorých jedinou prioritou bolo založiť si vDP a silou mocou hneď zo začiatku robiť dopravu v nejakom veľkomeste. Len sotva môže nový podnik v reáli začať s 200 fungel novými autobusmi. Bolo to založené viac menej na voľnej fantázii. Ja by som túto možnosť uvítal, terajší systém vDP vôbec nemyslí na poskytovateľov zájazdovej dopravy, cestovné kancelárie, ale rovnako je aj nevýhodné jazdiť linky s málo zastávkami a mnoho kilometrami. Toto vo virtualbuse nikto neriešil, financii si mal, koľko si si len vymyslel. Ak si sa chcel hrať reálne, bolo to iba a len na Tebe. Nikto tam do ničoho "z vonku" nezasahoval. Je to veľmi zjednodušený ale použivateľský príjemný systém. Výhodou toho je, že môžete si svojvoľne upraviť mapu, postaviť depo, vozovňu, dielne, zmeniť či urobiť si vlastné trasy liniek /na takúto robotu sa bude hodiť funkcia dispečéra :D/, to bude všetko len na vás, tak ako to bolo vo virtualbuse. :) Ja by som to mimoriadne uvítal, aj preto, že svoju spoločnosť mám viac menej urobenú.
Obrázek
Uživatelský avatar
rpopo
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2641
Registrován: 23 říj 2011 20:36
Bydliště: Košice

Re: ODPAD

Příspěvekod danutu » 20 srp 2017 16:36

Rpopo: To jsme dva :D

Výstřižek.PNG
Uživatelský avatar
danutu
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 616
Registrován: 07 zář 2011 20:42
Bydliště: Liberec

Re: ODPAD

Příspěvekod Bmpeer » 20 srp 2017 17:12

Mňa síce už prestalo baviť platiť hosting pre web, ale tak občas som ešte na facebooku aktívny.. :) https://www.facebook.com/vsdsinfo/
https://www.flickr.com/bmpeer/ - fotogaléria (nielen) MHD
Intel Core i7-4710HQ 2,5 GHz, 8 GB RAM, 1000 GB HDD, Nvidia GeForce GTX 860M 4096 MB, Win 10
Nikon D5300 + 18-140mm f/3.5-5.6 ED VR
Uživatelský avatar
Bmpeer
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 605
Registrován: 31 bře 2013 14:06
Bydliště: České Budějovice & Ostrava & Košice

PředchozíDalší

Zpět na Volná diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron