TOPlist

ODPAD

Obecně i mimo OMSI

Re: ODPAD

Příspěvekod rpopo » 06 kvě 2018 18:07

Vojtas: Ono to praskanie rámu nie je také ako bolo napríklad u Karosy keď bol autobus na odpis. V Košiciach Citelisy naprávajú, narovnávajú, a asi prišli nato ako to vyriešiť, lebo už fakt dlho som nezaznamenal, aby niektorý z Citelisov bol opätovne polámaný... Na praskanie rámu má u Citelisu vplyv aj mnoho iných faktorov ako jeho nedostatočné dimenzovanie vzhľadom na hmotnosť vozidla, zlé odpruženie/tlmenie.... Problémom takého umiestnenia motora je jeho chladenie, to spôsobuje fakt obrovské ťažkosti. Problém je, že keď sa pustí ventilátor tak fúka vzduch zvonku na motor, ale už nikto nemyslel nato, kadiaľ ten vzduch pôjde von. Malo sa to urobiť celé opačne, a celý motor urobiť naopak. Lebo keby sa momentálne mal ten problém riešiť, tak sa urobí do krytu motora z praveho boku mriežka a vzduch by mal kadiaľ ísť von, problém je, že pravdepodobne by to spôsobilo popáleniny všetkým, čo by stáli pri zastávke ak sa bus rozbieha. Motor tam zaberá oveľa menej miesta ako napríklad v SORke alebo hociktorom inom autobuse. Jediný problém je zadné okno. Dnes to však už problém byť nemusí, keď vieme urobiť kamery o rozmeroch mince. Ja to celkom schvaľujem.

Máte niekto skúsenosti s tým, že do Citelisov fúka ? Aj pri zatvorených oknách a 70tke na tachometri je v buse prievan ako sviňa a nepomáha na to nič, ani keĎ sme celý predok vypchali silikónom, oblepili páskou a utesnili dvere aj dekle od prednej masky. Máte podobné problémy aj v iných mestách ? Už mám podozrenie, že to fúka od podlahy, neviem už fakt prísť na miesto, odkiaľ nám do busu tak fúka. Keď je vonku 30 stupňov tak fajn ale v zime pri minusovych teplotach keď mi za službu zamrzol ešte aj horúci čaj z domu, to už bolo fakt priveľa. Už som rozmýšľal že budem pri jazde po výpadovke rozprašovať po buse múku aby som videl pohyb vzduchu :mrgreen: V Košiciach sa to deje na celej sérii z r 2010, montované boli zlatými talianskymi ručičkami a prejavuje sa to asi posledné dva roky. Teda zhruba odkedy talianske lepidlo povolilo.

Pre mňa je však ale voľba jasná, ak SOR alebo Iveco, beriem SOR.
Obrázek
Uživatelský avatar
rpopo
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2641
Registrován: 23 říj 2011 20:36
Bydliště: Košice

Re: ODPAD

Příspěvekod MarekZ » 06 kvě 2018 22:09

henko151 píše:Hlavne Citelisy a Urbany sa po roku uplne rozpadaju, hrkajú...

Si si istý, že až po roku? Tie malé zmrdy, čo nedávno došli do BA sa stihli začať rozpadávať ešte pred zaradením do premávky čo som počul. :) O tom, ako vyzerali po pár kilometroch radšej hovoriť nebudem. 7 rokov staré NB sú na tom 100x lepšie.
Uživatelský avatar
MarekZ
Zasloužilý tvůrce addonů
Zasloužilý tvůrce addonů
 
Příspěvky: 1977
Registrován: 03 lis 2011 18:21
Bydliště: Bratislava

Re: ODPAD

Příspěvekod fanda124 » 06 kvě 2018 22:21

Toto mě pobavilo! :lol: :lol:

phpBB [video]
ImageImage
Uživatelský avatar
fanda124
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1282
Registrován: 14 črc 2012 17:57
Bydliště: Doma kde jinde ?

Re: ODPAD

Příspěvekod Peterson » 07 kvě 2018 12:31

MarekZ píše:
henko151 píše:Hlavne Citelisy a Urbany sa po roku uplne rozpadaju, hrkajú...

Si si istý, že až po roku? Tie malé zmrdy, čo nedávno došli do BA sa stihli začať rozpadávať ešte pred zaradením do premávky čo som počul. :) O tom, ako vyzerali po pár kilometroch radšej hovoriť nebudem. 7 rokov staré NB sú na tom 100x lepšie.


Na 139 sa objavil jeden, klíma fungovala super, bzučiak nebolo počuť, a sedačky sú tam super. Keď sa trepem 50 do práce, oveľa radšej sedím v Urbane, aj keď substrát je sprostý a tie okná otvorí tak či tak. Len tá prevodovka je naozaj hlúpa.

Na Urbany sa nesťažujem. Za mňa super. SOR je už iná rozprávka, v nich vzduch neprúdi, len sa kumuluje. V nich sa nepohybuje, v nich sa vyhýba ostatným. Katastrofálne zle vyriešený interiér, kde ak si človek sadne a niekto je v uličke, tak musí vystúpiť kvôli nemu polovica autobusu. Pridaj si ešte kufríkárov vo štvrtok večer a v piatok okolo obeda. Zvukovú kulisu zabezpečuje pískajúca klimatizácia (ak sa vodič ulakomí ju zapnúť) a samozrejme trieskajúce plechy nad dverami s rozbitými svetlami.

Škoda len, že je tých Mercedesov tak málo.

A tie Karosy by už mohli konečne zmiznúť z povrchu zemského, v nich sa naozaj necítim bezpečne.
Uživatelský avatar
Peterson
Vytrvalý člen
Vytrvalý člen
 
Příspěvky: 5385
Registrován: 08 led 2013 16:35

Re: ODPAD

Příspěvekod Ikarus_435 » 07 kvě 2018 13:18

Peterson s tými Urbanmi a SORkami s tebou súhlasim, pohodlnejšie sa mi sedí v Urbane ako v SORke, ale prezmenu nesúhlasim s tými Karosami. V Karose sa cítim lepšie než v SORke, keď sú otvorené okná prúdi tam veľa vzduchu a hlavne je tam viacej miesta než v SORke. Podla mna by Karosy ešte mali jazdiť
Môj Setup|Procesor: Intel Core i7 4790S 3,2GHz|Grafika: Nvidia Geforce GTX 745 4GB|RAM: 16GB|HDD: 2,5TB|Monitor: 18,5" ASUS VS197DE
Obrázek
Uživatelský avatar
Ikarus_435
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1350
Registrován: 03 dub 2013 18:29
Bydliště: Bratislava - Slovakia

Re: ODPAD

Příspěvekod martinczech » 07 kvě 2018 13:21

To je ale v každým autobusu, že musí vystoupit půlka busu, protože neprojdu uličkou, když tam někdo stojí... (furt zlatá SORka např. Od Ciťáku II. , tam musí vystoupt 3/4 busu) .No a když se bojíš jezdit Karosama, tak s nima nejezdi ;)
Uživatelský avatar
martinczech
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 404
Registrován: 09 říj 2017 21:37
Bydliště: Doma!

Re: ODPAD

Příspěvekod MokrýPapuč » 07 kvě 2018 14:03

Martine.. to je rada nad zlato tohle. Ono se někdy karosám vyhnout nejde.
Urban je podle mě lepší. Scania Citywide je nejlepší.
I crashed my car into a bridge, I don't care.
Uživatelský avatar
MokrýPapuč
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 538
Registrován: 21 bře 2015 19:40
Bydliště: Ráj Seter 315

Re: ODPAD

Příspěvekod Peterson » 07 kvě 2018 14:11

V každom? Wrong. Ulička má byť dosť široká na to, aby keď sa jedna osoba uhne, tak druhá prejde. Citaro to zvláda bez akýchkoľvek problémov. Dokáže narvať 3 sedadlá ku kĺbu, a stále má uličku širšiu než SOR, ktorý tam dá sedadlá 2, navyše na schodík, aby až tak nezavadzali.

Karosu si nevyberiem, idem tým, čo príde ako prvé, a keďže máme opäť výluku, odniekiaľ musia zobrať náhrady, tak ich dali študentom. Nie je tam bezpečne už len preto, lebo steny sú široké sťaby môj palec, niet sa kde poriadne chytiť, a áno, je tam síce dosť miesta, avšak to je vďaka mrňavým laviciam, ktoré sú upevnené skôr silou vôle. Ale aspoň sa na nich dobre sedí aj s peňaženkou v zadnom vrecku, len keby nemykalo stenami pri každom výmole, a len keby nemusel ten autobus spomaliť na polovicu pri ľahkom dáždiku.

Okrem toho, že pri státí v kĺbe som skoro vyletel do vzduchu a smrádek bol naozaj fenomenálny, akoby si ňuchal Podravku a plyn zároveň. Majú svoj vek, sú nebezpečné, nastupovanie do nich je biedne, a v špičke mnohokrát stojíš vo dverách, ktoré na mieste držia hádam magnetky na chladničku. Not cool.
Uživatelský avatar
Peterson
Vytrvalý člen
Vytrvalý člen
 
Příspěvky: 5385
Registrován: 08 led 2013 16:35

Re: ODPAD

Příspěvekod pepdol_cz » 10 kvě 2018 18:50

Uživatelský avatar
pepdol_cz
Vytrvalý člen
Vytrvalý člen
 
Příspěvky: 4643
Registrován: 20 pro 2011 12:23
Bydliště: Most

Re: ODPAD

Příspěvekod martasknol4 » 10 kvě 2018 22:00

Hádejte, kdo je autorem textu...
Bez názvu.png
Bez názvu.png (3.48 KiB) Zobrazeno 808 krát

Mě jako němčináře to dost bolí :|
martasknol4
Pokročilý člen
Pokročilý člen
 
Příspěvky: 786
Registrován: 17 srp 2016 11:37

PředchozíDalší

Zpět na Volná diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků