TOPlist

ODPAD

Obecně i mimo OMSI

Re: ODPAD

Příspěvekod Dominik736 » 30 kvě 2012 16:19

Sakra, nějak se mi to nepovedlo odeslat ..., tak znova, jop a je to tak trošku reakce na rogerera.

A jsem zase u toho KDYBY. Holt jsou lidé, kteří si v životě nic nekoupí (bavíme-li se o hudbě, filmu, software apod.), ikdyby měli dát symbolickou korunu. Tady jde hlavně o to, že vydavatelé chtějí někdy až nechutně moc (ano, jsem si vědom toho, že jsou lidé, interpreti, filmaři ..., jež do toho dali svoje peníze, svůj čas a tím pádem, si nějakou odměnu za to zaslouží, navíc pokud jde o něco kvalitního, tak dvojnásob). Hlavním problémem je, že se většinou do toho vloží společnosti, které s tvorbou nemají pranic společného a začnou si diktovat podmínky a hlavně ceny. A ve většině případů, tedy co jsem se už párkrát dočetl, tak samotný umělec, vývojář ... dostane z této částky jen zlomek a ten zbytek můžete všichni hádat kde skončí. A podle mě, tady je zakopaný onen pudl, tedy hamyžnost a nenasytnost jistých skupin lidí. No a takhle můžeme pokračovat až do skonání světa.
Metal se musí poslouchat kurva nahlas!!!
ObrázekObrázek
Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.
Uživatelský avatar
Dominik736
Sponzor
Sponzor
 
Příspěvky: 1065
Registrován: 25 čer 2011 22:25
Bydliště: Šenov

Re: ODPAD

Příspěvekod shitman » 30 kvě 2012 16:24

pořád to nějak nechápu. :) především tedy to o těch přenositelných mediích.. když si to vezmu polopatě tak hadr je taky přenositelné médium, z toho compu ho můžu v pohodě vyrvat a dát do jiného.. jak to tedy je ? smím si to stáhnout, ale nesmím si to nechat ?
Obrázek
Obrázek PROTOŽE ZRZKY VLÁDNOU SVĚTU!!
Uživatelský avatar
shitman
Profík
Profík
 
Příspěvky: 12364
Registrován: 09 dub 2011 18:44
Bydliště: Kladno, to černé Kladno...

Re: ODPAD

Příspěvekod rogerer » 30 kvě 2012 16:25

myslim ze kdyby prisli na to ze mas na svym HDD hafo nelegalniho SW a hudby a filmů tak budeš mít prostě problem a rozhodně tě neomluví to, že si to stáhl a nevěděl....
Uživatelský avatar
rogerer
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2212
Registrován: 22 črc 2011 11:11

Re: ODPAD

Příspěvekod Dom » 30 kvě 2012 16:27

Prostě dle nějakých právních keců " Smíš to stáhnout pro vlastní potřebu". Smíš to používat, ale nesmíš to šířit. Prostě si stahuj co chceš, ale nikomu to neposílej, nevypaluj ani mu to nedávej na flash disku a ni žádném jiném disku. :D

Edit: Rogerere:
1) jak na to přijdou?
2) jak zjistí legalitu?
Uživatelský avatar
Dom
Pokročilý člen
Pokročilý člen
 
Příspěvky: 787
Registrován: 01 čer 2011 13:52
Bydliště: Liberec

Re: ODPAD

Příspěvekod DIMI » 30 kvě 2012 16:33

Všechno je to jedna velká otázka... Já nejsem ani na jedné straně, z důvodu, že pirátsví je klasikcá zlodějina (co si nemůžu dovolit prostě nemám), na druhou stranu mě sere šikana a zaostalost vydavatelů... Ne, nechci si kupovat filmy na DVD, chci si ho koupit na nějakým Steamu, mít ho tam do konce života kdekolikv kdykoliv, chci si to vypalovat jak se mi zlíbí, chci to pouštět rodině a ne se osírat s nějakou reklamou... Když si za film zaplatím v Kině, nevidím důvod si znovu kupovat DVD, a další tyhle ideologické nesmysly...

Na druhou stranu, zeptejme se sami sebe... Kdybychom měli možnost jet all inclusive na 14 dní do Egypta letecky zadarmo anonymně prakticky bez rizika postihu, anebo si zaplatit 15 000, co potom.. :) Se SW je to naprosto to samí.
DIMI
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4355
Registrován: 06 bře 2011 18:23
Bydliště: Praha

Re: ODPAD

Příspěvekod shitman » 30 kvě 2012 16:36

za 15k do egypta ? more dej sem !

\\\ aha.. tys to myslel jinak.. :)
Obrázek
Obrázek PROTOŽE ZRZKY VLÁDNOU SVĚTU!!
Uživatelský avatar
shitman
Profík
Profík
 
Příspěvky: 12364
Registrován: 09 dub 2011 18:44
Bydliště: Kladno, to černé Kladno...

Re: ODPAD

Příspěvekod Pall » 30 kvě 2012 16:39

Na druhou stranu pokud mě tu SCS mává před očima že je to sim a není, tak je to na druhou stranu lživá reklama... I když nekalou cestou, tak si to zkusím... Což teď není případ SCS... Tá demoverze nabízí co je SCS SCSem, ale pravda než všecko nastaví v menu, kontolery apod, tak mě to zbyde na 5 minut jízdy... Třeba tam kde vychcánci serou na demoverze, vyrendrujou videa a screeny bych to nehodnotil vůbec za krádeŽ... Je to fifty fifty... Výrobce lže a zkusím šlohnutím... Je to rovina... Takže odsud po sem... jinak to krádež je...
Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Pall
Vytrvalý člen
Vytrvalý člen
 
Příspěvky: 3230
Registrován: 06 dub 2011 19:46
Bydliště: LOS BRNOS! Samosprávou pasované na Vznešené Království Velkomoravské Říše

Re: ODPAD

Příspěvekod Dom » 30 kvě 2012 17:54

No Palle, ale zase jsme u problém definic a pojmů. Ty to jako sim nebereš, ale on to v podstatě je simulátor. Snaží se o realitu a snaží se simulovat skutečnost. Kdybychom byli šťouralové jako ty, tak nenajdeš simulátor, ve své podstatě můžeš tvrdit, že OMSI taky není simulátor. Byť je to dobré jak chce stále by tam každý našel nějakou věc, která nesouvisí s reálem. Takže oni to vlastně mohou vydávat za sim, dokud nebude sim definován jak moc blízké realitě to musí být.
Uživatelský avatar
Dom
Pokročilý člen
Pokročilý člen
 
Příspěvky: 787
Registrován: 01 čer 2011 13:52
Bydliště: Liberec

Re: ODPAD

Příspěvekod Pall » 30 kvě 2012 18:01

Prosímtě nech to být:) Bavil sem se o něčem jiném... Třeba pro mě a mě podobným je to lživá reklama a podvádění spotřebitele... A že simy nebudou??? No aspoň nebudem ztrácet čas se o něco zajímat co sim není... Bych uštřil time... Já sice SCS znám tak vím, ale někdo nemusí... K věci... Ono to bylo spíš myšleno jako příklad proč něco "stáhnout"
Tak si vem za své třeba tu demoverzi... Jako ochutnávka by měla být standartem... Je to něco jak koupit maso které si nepotěžkáš nevidíš... Kupovat si zelenou rok starou zdechlinu taky nebudeš že?:)
Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Pall
Vytrvalý člen
Vytrvalý člen
 
Příspěvky: 3230
Registrován: 06 dub 2011 19:46
Bydliště: LOS BRNOS! Samosprávou pasované na Vznešené Království Velkomoravské Říše

Re: ODPAD

Příspěvekod Dom » 30 kvě 2012 18:05

No dobře, ale tak cenu tej Scania,... taky nevdím nic extra těžkého odhaduji maximálně 300kč. A když si to tak nebo tak vemeš, je to demoverze pro ETS2 která bude kolem +600kč.

A ruku na srdce, jak marněji dokážeme utratit 300kč.

Hold jednou vynecháš hampejz. :D
Uživatelský avatar
Dom
Pokročilý člen
Pokročilý člen
 
Příspěvky: 787
Registrován: 01 čer 2011 13:52
Bydliště: Liberec

PředchozíDalší

Zpět na Volná diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků