TOPlist

MHD-Máte Hromadu Důvodů

Obecně i mimo OMSI

MHD-Máte Hromadu Důvodů

Příspěvekod SwixTV » 15 lis 2017 20:30

Ahoj, chci se vás zeptat, jaký máte na tuto "kampaň" názor? :)

Za mě je to kampaň úplně na ho*no :D

Důvody:
Nesnášejí kritiku
Snaží se vám vyvrátit pravdu
Bloknou si vás, aby jste je nemohli učit
Administrátoři vypatlaný jak obal od másla (kvalitní rekty já vím :D )

A našlo by se toho více..
Naposledy upravil wooderCZ dne 16 lis 2017 02:53, celkově upraveno 2
Důvod: K čemu to formátování?
Obrázek
Uživatelský avatar
SwixTV
Zabydlený člen
Zabydlený člen
 
Příspěvky: 151
Registrován: 13 črc 2017 11:16
Bydliště: ChánoF

Re: MHD-Máte Hromadu Důvodů

Příspěvekod Martin_S » 15 lis 2017 21:25

Je to celkem o ničem, tahle kampaň. Dokonce jsem na ni dělal parodii pro pobavení, ale neměl jsem vhodné fotky na některé ty hesla, tak jsem použil cizí a to bych nemohl uveřejnit :) Ale něco mám, a jestli se mi podaří něco vlastního vyfotit, tak to sem možná vyvěsím :D
Uživatelský avatar
Martin_S
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 463
Registrován: 18 dub 2016 13:58
Bydliště: !!!

Re: MHD-Máte Hromadu Důvodů

Příspěvekod SwixTV » 15 lis 2017 21:30

Martin_S píše:Dokonce jsem na ni dělal parodii pro pobavení

Jsem rád že nejsem sám co z nich má dá se říct prdel :D
Obrázek
Uživatelský avatar
SwixTV
Zabydlený člen
Zabydlený člen
 
Příspěvky: 151
Registrován: 13 črc 2017 11:16
Bydliště: ChánoF

Re: MHD-Máte Hromadu Důvodů

Příspěvekod dejvk » 15 lis 2017 23:58

Sice jsem tu kampaň neviděl (v Praze asi není?), ale to co popisuje Swix v prvním příspěvku mi připomíná záznam z nějaké konference, kde vystupovali správci PIDích sociálních sítí a komentovali kampaně k totálnímu překopání pražské dopravy v roce 2012 (tzv. Velká říjnová šotoropidí revoluce):

Obrázek

:D
(dneska je Martin Šubrt náměstek ROPID pro městskou dopravu)
Uživatelský avatar
dejvk
Pokročilý člen
Pokročilý člen
 
Příspěvky: 1088
Registrován: 10 pro 2011 20:51

Re: MHD-Máte Hromadu Důvodů

Příspěvekod Martin_S » 16 lis 2017 08:11

Bo je spolehliva.JPG


Až mi skončí ODISka, pojedu na jízdenku drahou jak cyp v čoudící Karose, tak možná bude další... :D

EDIT:
dejvk - No s takým kašparem na vedení, jak sa u vás v Praze říká, "potěš koště". :lol:
Uživatelský avatar
Martin_S
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 463
Registrován: 18 dub 2016 13:58
Bydliště: !!!

Re: MHD-Máte Hromadu Důvodů

Příspěvekod vojtas » 16 lis 2017 11:10

Protože auto se ti nikdy nemůže posr*t...
Kampaň dle mého dobrá, je to snad poprvé, co se DP spojily a začaly propagovat MHD.
10 let...
Uživatelský avatar
vojtas
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1250
Registrován: 12 dub 2011 13:55
Bydliště: Ostrava

Re: MHD-Máte Hromadu Důvodů

Příspěvekod Rilian » 16 lis 2017 12:05

Souhlasím s Vojtou, jsem rád, že existuje taková kampaň a je fajn, že funguje, protože se o MHD víc mluví. Každej autobus/vlak se někdy rozbije, to stejný s autem. Je jasný, že nepojedu ze Zelenče do Brandýsa busem, protože bych jel hodinu, ale po Praze si neumím představit jiný způsob cestování než MHD. Navíc skoro zadarmo.
Rilian
Moderátor a redaktor
Moderátor a redaktor
 
Příspěvky: 1241
Registrován: 27 dub 2011 16:28
Bydliště: Zeleneč

Re: MHD-Máte Hromadu Důvodů

Příspěvekod rpopo » 16 lis 2017 14:07

Reklamná kampaň na podporu MHD podľa mňa nemá význam. MHD má byť reklamou samej sebe, a až začne MHD poskytovať značné výhody oproti individualnej doprave, tak sa ľudia vrátia. Bez preferencie, BUS pruhov a garantovaných prestupov to nie je možné, a v menších prevádzach s hodinovými intervalmi medzi spojmi, neexistuje relevantný dôvod MHD pravidelne využívať. Ostatne, to je problém aj prímestských a medzimestských liniek, áno, chceš dostať ľudí z áut do autobusov, ale to sa ti len sotva podarí keď ti niekam ide autobus raz za štyri hodiny. Takéto kampane sú vyhadzovaním peňazí, skôr by som sa zameral na skupinu cestujúcich, ktorí ešte sú v pozícii "nemám inú možnosť, idem busom", a práve ich presvedčiť, že doprava nie je zase až taká zlá....

Posudzovať MHD podľa Prahy je irelevantné, vo veľkých mestách sa všade dopravíš skôr MHD, pretože metro. Ale neexistuje mesto bez metra alebo fakt funkčného systému preferovaných vozidiel, aby som sa dostal niekde skôr ako autom.
Obrázek
Uživatelský avatar
rpopo
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2641
Registrován: 23 říj 2011 20:36
Bydliště: Košice

Re: MHD-Máte Hromadu Důvodů

Příspěvekod Martin_S » 16 lis 2017 22:46

Osobně mi přijde, že MHD je důležitá a bez ní by město nad 30000 obyvatel nemohlo fungovat. Souhlasím s rpopem, že MHD musí dělat reklamu sobě samo, ta naše ostravská je na pováženou. Z jedné strany moderní MHD, relativně dobře fungující, z druhé strany katastrofa, hrůza, děs. Já teda osobně bohužel víc vidím (nebo chci vidět?) tu druhou stránku, a to každodenně. Utíkající přípoje (o 1-3 minuty), špína, smrad, nepohodlné sedačky (hlavně šedé plasty). Když chci jet od domu z Bělé na Svinovské nádraží, tramvají jedu 20 minut + 15 minut od tramvaje/k tramvaji. Autem jsem za 10-15 minut, tohle mě má přesvědčit, abych si válel šunky v tramvaji? Když zase jezdím třeba 59-kou, tak nikdy nevím, jestli přijede... ...někdy jo, někdy ne, někdy je tak zpožděná (rekord byl 49 minut, jel jsem předchozím spojem!), že jedu o 15 minut později 26-kou a stejně jsem rychleji. Chtěl bych MHD, na kterou se můžu spolehnout a která mě rychle dopraví kamkoli. Takty rozebírat nebudu, ty jsou samy o sobě katastrofa, a přitom aspoň o víkendu, kdy víc než polovina vozidel stojí, by stačilo přidat na každou linku o jeden spoj za hodinu navíc, vždyť to nikomu nic neudělá (kromě radosti pro cestující)! Ještě k tomu jízdné (ať už jízdenka na 10 minut nebo na 3 měsíce) mi přijde strašně předražené. Rok zpátky jsem platil za 90-denní papírovou jízdenku něco mezi 120-150 Kč. A dnes? 237 Kč (o stovku víc)! Kampaně mají lidi přilákat, ale tohle spíš funguje jako Biolit na komáry, takhle ne, soudruzi...
Uživatelský avatar
Martin_S
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 463
Registrován: 18 dub 2016 13:58
Bydliště: !!!

Re: MHD-Máte Hromadu Důvodů

Příspěvekod rpopo » 16 lis 2017 23:56

Inak na margo ceny MHD vs individualna doprava len toľko. Za študentský mesačník v Košiciach (10€) natankujem zhruba 8 litrov benzínu. Ak vlastním malé auto, viem ísť v meste za spotrebu okolo 5-6l/100km, počítam 6l, aby som nič nezvýhodnil. Cesta z miesta môjho bydliska na študentské parkovisko, je najkratšia 3,2km, denne teda 6,4km. Ak natankujem za hodnotu 10€, dostanem zhruba 8l benzínu. Pri spotrebe 6l/100km si jednoducho vypočítam, že na liter prejdem asi 16 kilometrov, teda za 8 litrov prejdem 128km. 6,4 km dlhú trasu môžem teda absolvovať presne 20 krát. Priemerný počet pracovných dní v mesiaci je 20. Teda, za rovnaký peniaz, za aký cestujem do školy celý mesiac, by som mohol do školy cestovať aj vlastným autom. V čase keď mi skončí študentská zľava a budem robiť niekde v podobnej vzdialenosti, a teda budem už platiť za cestovné 20€, tak natankujem za to 16L benzínu a to už vystačí na 256km pri rovnakej spotrebe. Celý tento prepočet je za predpokladu, že sa veziem v aute sám. Ak vezmem ešte môjho imaginárneho brata do školy, tak to sú len ďalšie ušetrené peniaze. Áno o auto sa treba starať a platiť poistku, takže tento prepočet je skreslený, ak sa to však vyráta na rodinu, tak skutočne nie je o čom.

A ak porovnám MHD vs Individuálnu z hľadiska cestovného času v rámci mesta Košice, bude veľmi vyrovnané. Do miest kam viem využiť električku sa dostanem rýchlejšie MHD, ALE to je iba čistým časom cestovania, nezaratávam do toho presuny z/na zastávku. Ak idem autobusom, tak stojím v rovnakej zápche ako stoja autá, pretože buspruhy máme len na zopár krátkych úsekoch, ktoré nič neušetria.

Potom tu máme komfort. V aute sa s nikým netlačím, nedýcham nikoho podpažie, nikto na mňa nevrieska ak si dovolím sadnúť si, mám tam čisto, odvezie ma z pred domu priamo pred môj cieľ, unesie nákup, a hlavne, nemešká a za žiadnych okolností sa nestane, žeby ma nemal kto odviezť. Treba ešte niečo na margo MHD vs individualna doprava ?

Ja sám som zastánca MHD, ale proste pokiaľ nebude MHD preferovaná vo veľkom a intervaly medzi spojmi minimálne tu v Košiciach aspoň polovičné, nemá význam akokoľvek polemizovať o tom, či MHD alebo auto. AUTO.

PS: auto nevlastním, je to len úvaha. :mrgreen:
Obrázek
Uživatelský avatar
rpopo
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2641
Registrován: 23 říj 2011 20:36
Bydliště: Košice

Další

Zpět na Volná diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 18 návštevníků