TOPlist

iDosys

Obecně i mimo OMSI

Re: iDosys

Příspěvekod shitman » 29 čer 2017 16:17

SORGI píše:Snažím se rozvíjet herní komunitu OMSI, stejně jako vy, ale snažím se neomezovat lidi hraním mé verze virtuální firmy.

koho jmenovitě, prosím, omezujeme tím, že na vlastní náklady, zodpovědnost a s využitím vlastního volného času provozujeme VDP? ten, kdo u nás chce hrát, a být omezený našimi pravidly, může. ten, kdo nechce, může jít k vám. jsem si zcela jistý, že vaše pravidla také něco "zakazují", tedy jinak řečeno omezují hráče, kteří u vás chtějí hrát. nebo snad máte dovoleno upravovat profily a falšovat prodeje jízdenek? :)

SORGI píše:Do soukromé zprávy pro FB stránku VDP jsem psal něco, abych nepřišel o kontakt s vdp.4fan.cz. Jsou tam fajn lidi.

jsem rád, že to tak cítíš. FB stránku VDP spravuju já, a na naši poslední konverzaci si velmi dobře vzpomínám. ty si také jistě vzpomínáš, z jakého důvodu jsme ti BAN dali, a z jakého stejného důvodu podobný osud čekal i ostatní, kteří byli ve vývoji iDosysu začleněni, a který se poté ukázal jako pravdivý (tedy kopírování obsahu z našeho webu, viz předchozí zpráva od luky.pata), který jste milostivě odstranili až potom, co jsme na to upozornili. opět zde říkám, že tohle je věc základní lidské cti, kterou správci vašeho systému zřejmě zcela postrádají.

SORGI píše:Nikdo nikoho nenutí iDosys používat, stejně tak to nikomu nikdo nezakazuje. To je rozdílem mezi vdp a iDosys. Váš systém není špatný, jen potřebuje upgrade...velký upgrade. Stejně tak i iDosys potřebuje neustále vylepšovat.

ten rozdíl v tom nějak nevidím - jak jsem již říkal, BAN dostali pouze ti uživatelé, u kterých se prokazatelně zjistilo, že se na vývoji systému podíleli, a to z důvodu obrany proti možnému plagiátorství duševního vlastnictví. můžeš si všimnout, že nikdo z lidí, kteří jsou na iDosys opravdu registrovaní (teď nemířím na falešné seznamy zaměstnanců ve firmách, ale na skutečný seznam uživatelů) nemají v systému VDP BAN za přechod ke konkurenčnímu systému. nikdy jsme také nikde netvrdili, že je náš systém dokonalý. ani zdaleka není a neexistuje nikdo, kdo by to věděl lépe, než my. celá tahle debata je vyvolána tvojí větou (v citaci níže), která nás po pohledu na tvé dílo upřímně rozesmála. neříkám, že nemáš vykročeno špatným směrem, jen si myslím (a zbytek AT VDP stojí za mnou), že tu děláš až moc velké vlny na to, v jakém stavu tvůj systém v současnosti je. ;)

SORGI píše:Mezi kopií a inspirací je velký rozdíl, a věř mi, že by se VDP vážně melo inspirovat. :D



mimochodem, stále čekám na tvojí odpověď ohledně rozdávání BANů na VDP z nelibosti. opět tady narážíme na věc osobní cti - když už něco kváknu, tak mám připravené argumenty či důkazy, kterými to podložím. křičet do větru umí každý blbec.
Obrázek
Obrázek PROTOŽE ZRZKY VLÁDNOU SVĚTU!!
Uživatelský avatar
shitman
Profík
Profík
 
Příspěvky: 12364
Registrován: 09 dub 2011 18:44
Bydliště: Kladno, to černé Kladno...

Re: iDosys

Příspěvekod SORGI » 29 čer 2017 18:16

...

woodere. Máš pravdu, měl jsem to napsat jinak.
Naposledy upravil SORGI dne 10 říj 2023 09:41, celkově upraveno 1
Procesor: Intel Pentium 2,6 Ghz x2 Grafika: Intel HD Graphics RAM: 4GB Systém: Windows 10 Toť geniální sestava, kde i na Grundorfu to někdy vyženu na 15 FPS
SORGI
Objevující člen
Objevující člen
 
Příspěvky: 37
Registrován: 01 črc 2015 17:25

Re: iDosys

Příspěvekod Peterson » 29 čer 2017 20:25

Tu nejde o to, že by sa na modifikovaný obsah nevzťahovali práva, pre mňa za mňa to rob ako kórejec, čo ma do toho. Z toho, čo som pochopil, a čo som sa dočítal je tu iný problém, ktorý tak okato prehliadaš - každá tvoja zmena systému bola urobená až na pokyn, až keď si bol upozornený na to, že hopla, kradneš, "inšpiruješ sa". A tento prístup akcie-reakcie ti len zráža kredit, integritu si si domrdal už na začiatku. Kto ti bude veriť? Nikto. Určite nie ja.

Nemám tu síce nejaké silné slovo, a ani môj shitposting už nie je čo býval, ale nezabudni, že na tomto fóre nie sú len pravidelní užívatelia, ale je tu aj mnoho anonymov, ktorí googlujú a snažia sa vyriešiť nejaký ten problém. A predstav si, že niekto (nech je to akokoľvek naivná predstava) bude hľadať práve tvoj program, a samozrejme mu Google vyhodí práve toto vlákno na fóre, ktoré má silnú premávku, a prečíta si práve tieto príspevky. Čo si má taký človek myslieť?

Svoj program si poslal na pohrebisko už keď si napísal prvé dva príspevky. Potom si si začal kopať hrob, ale dostal si to až do rozmerov mauzólea. Síce tam bude tvoje meno, ale epitaf nebude práve najpozitívnejší.
Uživatelský avatar
Peterson
Vytrvalý člen
Vytrvalý člen
 
Příspěvky: 5385
Registrován: 08 led 2013 16:35

Re: iDosys

Příspěvekod M4tess » 29 čer 2017 20:28

Fresh vzhled to má, ale hrozně nepřehledné a až moc "fresh".. Ale veřím, že to se zlepší :)
ObrázekKarosa B732 DPMB repainty ke stažení v mém topicu. :)
Jelcz M081MB DPMB repaint ke stažení v mém topicu. :)
Pack DPMB repaintů na B961E můžete stahovat v mém topicu. :)
Uživatelský avatar
M4tess
Diskutující člen
Diskutující člen
 
Příspěvky: 363
Registrován: 07 říj 2014 20:00

Re: iDosys

Příspěvekod dejvk » 29 čer 2017 21:22

SORGI píše:Chápu, že kopírování obsahu vašeho webu to můžete považovat jako urážku, avšak pokud změním více než 50% mám dojem, že se na obsah již nevstahují autorská práva.


Bulšit.

AutZ § 29
(1) Výjimky a omezení práva autorského lze uplatnit pouze ve zvláštních případech stanovených v tomto zákoně a pouze tehdy, pokud takové užití díla není v rozporu s běžným způsobem užití díla a ani jím nejsou nepřiměřeně dotčeny oprávněné zájmy autora.

AutZ § 31
(1) Do práva autorského nezasahuje ten, kdo
a) užije v odůvodněné míře výňatky ze zveřejněných děl jiných autorů ve svém díle,
b) užije výňatky z díla nebo drobná celá díla pro účely (…) vědecké či odborné tvorby a takové užití bude v souladu s poctivými zvyklostmi a v rozsahu vyžadovaném konkrétním účelem, (…);
vždy je však nutno uvést, je-li to možné, jméno autora, nejde-li o dílo anonymní, nebo jméno osoby, pod jejímž jménem se dílo uvádí na veřejnost, a dále název díla a pramen.
(2) Do práva autorského nezasahuje ani ten, kdo výňatky z díla nebo drobná celá díla citovaná podle odstavce 1 písm. a) nebo b) dále užije; ustanovení odstavce 1 části věty za středníkem platí obdobně.


Buď máš od VDP na zkopírování celých stránek textů licenci, nebo jsi bez korektních citací prostě zloděj.

Můžeme prosím přeskočit teď ty dvě stránky zbytečného breku a přejít rovnou k té části "Když jste na mě teda tak zlí, tak já vám nic vyvíjet nebudu!!"?
Uživatelský avatar
dejvk
Pokročilý člen
Pokročilý člen
 
Příspěvky: 1088
Registrován: 10 pro 2011 20:51

Re: iDosys

Příspěvekod Kritik » 29 čer 2017 22:48

Teda borci! :lol:
Dostali jste mě všichni :lol:. Nechápu vaše žabomyší války.
- VDP za svých zlatých let bylo úžasné! Jenže prostě spoustě lidem nevyhovoval systém. Chtělo to změnu. O tu změnu se postaral "iDosys".
Na VDP mi vadili třeba tyto věci...čas...1měsíc=1 rok...peníze...vše bylo drahé/nereálné...nepohodlný systém hlášení nehod...a další.

K těm "BANům". Bratr si založil účet na vdp asi tak 3 měsíce po mě na stejném PC, na stejné IP. Nedostal BAN??

Přijde mne, že sposta lidí (nebo co to tady vlastně jste), nechce jen přivítat novinku :/ proč?

Tvůrce Idosysu je sice velký podivín (už jen podle první zprávy) kterou teda naprosto nechápu, ale snaží se. To bohužel u VDP snaha nějak zůstala stát :/ což mě jako jejich fanouška mrzí ale když už, tak aspoň iDosys. A místo házení hnoje jednomu ogarovi na hlavu ho zkuste podpořit. Jestli je opravdu pravda to, že na tom dělá od začátku sám, tak tím víc ho budu podporovat ;)
Předtím jsem podporoval VDP, teď iDosys a později budu podporovat zase něco lepšího :)

Neukamenujte mě za můj názor a mějte na srdci, že pokrok, nezastavíš :geek:
Pěkný večer pánové :lol:
Kritik
Nový člen
Nový člen
 
Příspěvky: 1
Registrován: 29 čer 2017 22:22

Re: iDosys

Příspěvekod shitman » 30 čer 2017 02:01

díky dejvkovi, že tak krásně sepsal autorství, já po tom výblitku o změně 50% původní práce musel jít na vzduch a přesvědčit se, že letadla pořád létají po obloze, lidé chodí po zemi a voda teče shora dolů.
nicméně se s dovolením ještě dovyjádřím ke zbytku sorgiho příspěvku - ve výsledku tedy nemá v ruce žádný důkaz ani argument, čím by svoje tvrzení podpořil, čímž dokazuje, že tu mezi lidmi veřejně šíří pomluvy o našem systému a uráží tím naše dobré jméno. což je něco, za co bychom ho mohli v klidu žalovat, kdybychom na to měli peníze (a nebyli líní chodit k soudu kvůli takovéhle prkotině). vzhledem k jeho pouhému mlácení prázdné slámy tedy toto téma ze svojí strany uzavírám.

Kritik píše:K těm "BANům". Bratr si založil účet na vdp asi tak 3 měsíce po mě na stejném PC, na stejné IP. Nedostal BAN??

co se týče tohoto, v pravidlech máme jasně uvedeno, že multiaccounting nepodporujeme. pokud tedy byl založen účet s podobným nickem, podobným registračním emailem a ze stejné či podobné IP adresy, je dost možné, že to vzbudilo naši pozornost. nicméně pokud dostal tvůj bratr BAN za multiaccounting a domnívá se, že se prohřešku nedopustil, má vždy možnost on (či ty prostřednictvím svého účtu na VDP) nás kontaktovat - buď prostřednictvím e-mailu, tady na foru nebo přes zprávy na FB profilu VDP, a my se pokusíme jho žádost vyřešit. nikoho s nickem Kritik bohužel v systému neevidujeme, takže k tomuto teď nemůžu poskytnout víc informací.
Obrázek
Obrázek PROTOŽE ZRZKY VLÁDNOU SVĚTU!!
Uživatelský avatar
shitman
Profík
Profík
 
Příspěvky: 12364
Registrován: 09 dub 2011 18:44
Bydliště: Kladno, to černé Kladno...

Re: iDosys

Příspěvekod pospa.jos » 30 čer 2017 17:56

Idosys je lepší. Narozdíl od zastaralého VDP nejede na free hostingu od Endory, má lepší design a tak dále a tak dále - jen si to prostě nechcete přiznat. ;) Místo toho tu řešíte takový kraviny. Pro žádnou firmu nejezdím, ale už z pohledu nějakého amatéra - určitě by si vybral službu, co má lepší webovky. :) Autorům přeji hodně štěstí s rozjížděním projektu a hodně spokojených userů :).
Můj PC:
Grafika: MSI R9 270X|Procák: AMD A10-5800K|Mainboard: MSI FM2-A55M-E33|SSD: Samsung 850 EVO 120GB
HDD: WD Green Series|RAM: 8GB
OS: WIN 10
Koukněte se do mé sekce--> VIDEA


Prodávám hudbu na AudioJungli! Více na http://bit.ly/MujProfil ;)
Uživatelský avatar
pospa.jos
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1520
Registrován: 19 bře 2012 15:38

Re: iDosys

Příspěvekod shitman » 30 čer 2017 18:21

pospa.jos píše:Idosys je lepší. Narozdíl od zastaralého VDP nejede na free hostingu od Endory, má lepší design a tak dále a tak dále - jen si to prostě nechcete přiznat. ;)

tohle mi přijde dost nefér a útočné, takže se k tomu vyjádřím také - jako koncovému uživateli ti může být prakticky úplně jedno, na jakém hostingu server běží, ale když už o tohle máš takový zájem, my nejsme na free programu endory, ale platíme za program Plus z toho důvodu, aby se vám, uživatelům, nezobrazovaly na stránce reklamy. důvod, proč jsme tolik závislí na endoře je ten, že máme stránky velmi úzce provázané s jejich databázovým systémem, a přechod na nový systém by byl v současnosti prakticky nemožný, proto až do konce životnosti VDP pro OMSI zůstaneme na endoře.
design je subjektivní věc, v tomhle bodě s tebou tedy nesouhlasím. pokud mají naši uživatelé výtky k designu stránek, mají možnost nám kdykoliv svoje názory sdělit několika způsoby (což všichni vědí) a my se zařídíme ke spokojenosti většiny. navíc si dovolím rýpnout, že náš design je alespoň funkční a klikání na odkazy nepřeposílá náhodně na neexistující stránky či stránky, které nefungují správně (ano, chápu, že iDosys ještě není oficiálně spuštěn, a svůj názor na toto rád zítra přehodnotím, dostanu-li k tomu důvod).
a znovu zde opakuji (a napíšu to velkými písmeny, aby sis toho všiml konečně i ty) - VDP NENÍ DOKONALÝ SYSTÉM, NIKDY JSME TO NETVRDILI A NIKDY TO TVRDIT NEBUDEME. pokud najdeš opak, tedy tvrzení, že VDP je dokonalé od kohokoliv z našeho současného AT, velmi rád se ti veřejně omluvím.
chápejte, že osobně proti iDosysu nic nemám. v některém z předchozích příspěvků jsem to také zmínil. kdybych měl, musel bych úplně stejně argumentovat i ve vláknu s AOD, což je pro nás svým způsobem také konkurence. dělám to? ne. v tomhle vlákně a těchto příspěvcích se snažím jenom hájit dobrou pověst našeho systému, kterou se zde místní buřič sorgi opakovaně pokouší poškodit. kdyby na svých stránkách donedávna neměl části obsahu ukradené z VDP a nešířil zde pomluvy o našem systému, neměl bych vůbec důvod se do takovýchto debat pouštět.
Obrázek
Obrázek PROTOŽE ZRZKY VLÁDNOU SVĚTU!!
Uživatelský avatar
shitman
Profík
Profík
 
Příspěvky: 12364
Registrován: 09 dub 2011 18:44
Bydliště: Kladno, to černé Kladno...

Re: iDosys

Příspěvekod wooderCZ » 30 čer 2017 19:29

pospa.jos píše:Pro žádnou firmu nejezdím, ale už z pohledu nějakého amatéra - určitě by si vybral službu, co má lepší webovky. :)


No a třeba já už bych idosys nepoužíval, protože po tom co tady SORGI předvedl na úplném začátku, když lhal o tom, kdo je vývojář, mě už naplňuje nedůvěrou ve vedení toho systému. Nicméně taky přeju autorům úspěchy v pokračování.
Obrázek
Uživatelský avatar
wooderCZ
Zasloužilý tvůrce addonů
Zasloužilý tvůrce addonů
 
Příspěvky: 4014
Registrován: 17 zář 2011 22:02
Bydliště: Opava

PředchozíDalší

Zpět na Volná diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků