TOPlist

Řidič MHD

Obecně i mimo OMSI

Řidič MHD

Příspěvekod Solarisek » 01 kvě 2017 21:29

Zdravím, chci se zeptat, zda-li se v dnešní době vyplatí jít dělat řidiče autobusu? Momentálně budu maturovat, ale v oboru pokračovat nechci a mám zájem o práci řidiče MHD. Četl jsem všude možně, že platy řidičů se zvyšují kvůli nedostatku této profese, zaplatí vám klidně i řidičák skupiny D. ;)
Myslíte, že má tato profese smysl? Všichni mě od toho odhánějí a říkají, že je to nejhorší profese, ale mě by to bavilo, za volantem autobusu jsem už seděl a řidičáku se nebojím, práce s lidmi by mě bavila a jezdit také. ;)
Myslím, že ohledně platu to také není špatné, brát 23 tisíc čistého není vůbec špatné! ;)
Uživatelský avatar
Solarisek
Diskutující člen
Diskutující člen
 
Příspěvky: 331
Registrován: 08 pro 2015 16:50
Bydliště: Olomouc

Re: Řidič MHD

Příspěvekod vojtas » 01 kvě 2017 21:38

Nevim, pokud mas moznost pokracovat a dokazes se ucit, pokracuj dale ve skole. Ano, tech 23k cisteho je fajn, ale ve vetsine podniku je treba 20% prescas. A dalsi vec je take to, jestli udelas psychotesty. A nejhorsi je zodpovednost ridice, jakmile je cestujici z duvodu urazu v MHD na nemocenske dele jak 3 dny, tak ma ridic radny pruser a muzou ho i zavrit...
10 let...
Uživatelský avatar
vojtas
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1250
Registrován: 12 dub 2011 13:55
Bydliště: Ostrava

Re: Řidič MHD

Příspěvekod igisek » 01 kvě 2017 21:47

Vše záleží na tom, jestli projdeš psychotesty. Je to něco jako maturita na řidičák, jenom s tím, že kolikrát je takřka nemožné je udělat.
Je nejlepší slavit narozky na pátek 13.,v roce 2013 :D
Stránka mého města https://www.facebook.com/dpmoravec?ref=hl
Uživatelský avatar
igisek
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1509
Registrován: 12 dub 2011 14:53
Bydliště: Brno-Řečkovice

Re: Řidič MHD

Příspěvekod cmlc » 02 kvě 2017 20:28

vojtas píše:A nejhorsi je zodpovednost ridice, jakmile je cestujici z duvodu urazu v MHD na nemocenske dele jak 3 dny, tak ma ridic radny pruser a muzou ho i zavrit...

Co to je za moudro ? Pád cestujícího je pochopitelně nepříjemná záležitost, která se musí řešit jako mimořádnost. Že jsou řidiči MHD stále jednou nohou v kriminále a několikrát za směnu i oběma je bohužel fakt, ale takto to zobecnit je velmi zkreslené.
Obrázek
Uživatelský avatar
cmlc
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 440
Registrován: 25 úno 2013 21:36
Bydliště: Kladno

Re: Řidič MHD

Příspěvekod Peterson » 02 kvě 2017 21:24

Tákže, ak by sa ti páčilo brať 23k za mesiac celý život, be my guest. Ak by sa ti páčilo niečo dosiahnuť a na (predčasnom?) dôchodku si len usrkovať z kakaa v Alpách v zime a v lete v letnom dome niekde na Baleárach siestovať (rozumej jebať mladé dovolenkárky), tak sa na teba aspoň nebudú pozerať ako na zlyhanie. Sort of.

Ak by som si mal vybrať medzi tým, že mi niekto nadáva keď som za volantom autobusu, alebo keď mi niekto nahlas nadáva, keď nasadám do svojho nového Volva za 80 000€, vybral by som si to druhé, lebo viem, že na konci dňa si sadnem do kresla pri krbe a nalejem si niečo dobré, zatiaľ čo si ten nadávajúci môže škrabať riť v smradľavej krčme pri teplom Braníkovi, spolu s Jančim a Karčim zo zmeny.
Uživatelský avatar
Peterson
Vytrvalý člen
Vytrvalý člen
 
Příspěvky: 5385
Registrován: 08 led 2013 16:35

Re: Řidič MHD

Příspěvekod Rohatej » 03 kvě 2017 18:31

No hele, v DP máme už docela dost málo lidí, momentálně to pro mne znamená prakticky do práce a z práce, dovolená nějak neexistuje, zálohy se proměňují i o víkendu a 23 čistého to taky není.
Už na mne padly myšlenky, že bych se na to vykašlal, ale nějak nevim, co bych chtěl dělat. Tohle jsem chtěl vždycky. Průser je raz dva, životospráva nula, času mimo práci na zájmy spíš nic. Když už, člověk je rád, že si odpočine. I když někdy nemám na ty lidi náladu, blbečky si v rámci možností povodim, stejně mne ta práce jako baví. Chybělo by mi to. Hlavně ježdění jako.

Záleží na každým, jak moc ho to bude bavit. Věděl jsem do čeho jdu, přesto je ta realita opravdu drsná.
Uživatelský avatar
Rohatej
Vytrvalý člen
Vytrvalý člen
 
Příspěvky: 3889
Registrován: 11 dub 2011 22:08
Bydliště: Pardubice

Re: Řidič MHD

Příspěvekod OndraH » 04 kvě 2017 19:57

V DPP je 23 čistého i bez přesčasů, ale klidně můžeš dělat něco jinýho a s busem jezdit jen brigádně pro zábavu... práce je dost :)
Uživatelský avatar
OndraH
Rozkoukaný člen
Rozkoukaný člen
 
Příspěvky: 77
Registrován: 25 zář 2012 21:51
Bydliště: Praha Řepy


Zpět na Volná diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků

cron