TOPlist

MSTS -> Trainz

Obecně i mimo OMSI

MSTS -> Trainz

Příspěvekod Sotous26 » 16 říj 2016 16:54

Ahojky, nevíte někdo, jak převést objekt z MSTS do Trainzu? Díky za odpovědi :)
Je mi uplne jedno, co si o mne kdo mysli. Hlavni je, ze z toho maji radost.
Uživatelský avatar
Sotous26
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 535
Registrován: 02 bře 2016 20:13
Bydliště: Pardubice

Re: MSTS -> Trainz

Příspěvekod honzyf04 » 22 říj 2016 18:46

Čistě teoretcky: Pravděpodobně. Obě hry mohou použít stejný modelovací program (tedy alespoň pokud si pamatuji dobře, v Gmaxu se dá modelovat i do MSTS), ale soubory .s, co MSTS používá, a soubory (bůhvíco používá Trainz, skládku souborů mám na ext. HDD, ale nesáhl jsem na tohle asi 5 let) se dají z Gmaxu jenom exportovat (uložit do formátu, co lze použít s programem xy), ne importovat. Asi by šlo zkonvertovat soubory .s do více "univerzálního" formátu (řekněme .3DS) a přeuložit to do koncovky bůhvíjaké, pak by ale ztratily jednotlivé ketegorie v tom modelu (pantografy, podvozky apod.), což znamená, že rozdělit podvozky a pantografy buď nelze, a nebo to je dost práce.
Navíc, k .s souboru jsou přiřazeny i animace, a nevím, jak by se daly z .s souboru "vytáhnout".

Moji teorii ale nemusíš brát úplně vážně; na jakýkoli modelovací program jsem nesáhl 6 let.

Ale zase, Hummusovi se jednou povedlo převést několik ČD elektrických lokomotiv a pár souprav od Starého a O. Jandy. Takže je to možné, ale dost práce tím bude. Ale Hummus k ním musel sehnat/udělat jiný podvozky a pantografy, tedy alespoň podle toho co jsem zpozoroval.
PC: AMD FX-8300 (8x3.3GHz), MSI GTX 650 OC 1GB, RAM 16 GB,Windows Vista, HDD Samsung 1,5 TB

Byl jsem rok a půl ve střílečkový rauši. Co se stalo?
Uživatelský avatar
honzyf04
Pokročilý člen
Pokročilý člen
 
Příspěvky: 879
Registrován: 22 dub 2011 16:22
Bydliště: Plzeň


Zpět na Volná diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků