TOPlist

Teroristické útoky jako byznys?

Obecně i mimo OMSI

Bojíte se teroristických útoků v ČR/SR?

Ano
8
28%
Ne
14
48%
Je to pravděpodobný, ale já osobně nemám strach
7
24%
 
Celkem hlasů : 29

Teroristické útoky jako byznys?

Příspěvekod igisek » 24 črc 2016 10:55

Protože se nám to v poslední době rozjelo, je třeba tomu založit i určitý téma.
Co si o tom myslíte, já mám takovej pocit, že se z toho pomalu stává byznys. Vždyť vždycky kolem každého útoku je to celé dokola: Útok -> Všichni jsou šokování,zdrceni -> Všichni dokola omílají, jak se začne s terorismem bojovat -> Naši poslanci nás ujistí, že jsme naprosto v bezpečí -> Eiffelova věž se zahalí do barev země, kde se stal útok -> Všichni nás ujistí, to nemá s islámem nic společného, že se jedná o psychicky nemocného útočníka -> Vyhlášení stupně vyššího nebezpečí, při kterém se nic neděje -> Po týdnu se zas nic neděje -> Další útok -> Všichni jsou zdrceni,šokováni.....
Je to ten samý koloběh a je už celkem k smíchu. :lol:
Předevčírem při útoku umírali mladí lidi, vypadá to, že se rozjel kolotoč, který půjde již hodně těžko zastavit. A nejlepší na tom, že je to vše v podstatě jen fraška, která se točí kolem EU, na kterou má vliv USA (a její politika Clintonové), při níž "jen" umírají lidé. :oops: :roll:
Je nejlepší slavit narozky na pátek 13.,v roce 2013 :D
Stránka mého města https://www.facebook.com/dpmoravec?ref=hl
Uživatelský avatar
igisek
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1509
Registrován: 12 dub 2011 14:53
Bydliště: Brno-Řečkovice

Re: Teroristické útoky jako byznys?

Příspěvekod Rilian » 24 črc 2016 11:19

Určitě, za všechno můžou USA/Merkelová s EU/Kalousek (vyberte vhodnou variantu pro svět/Evropu/ČR). Tím, že se o tom tolik mluví, se děje přesně to, co teroristé chtějí. Mám pocit, že ten tvůj „koloběh“ jsem viděl kolovat po různých pochybných stránkách, které mají ve všem jasno.
Rilian
Moderátor a redaktor
Moderátor a redaktor
 
Příspěvky: 1241
Registrován: 27 dub 2011 16:28
Bydliště: Zeleneč

Re: Teroristické útoky jako byznys?

Příspěvekod Peterson » 24 črc 2016 12:06

Prišiel som s takou dosť hlúpou teóriou, ktorá ale má čosi do seba.

Vezmime si Paríž, zabudnime na redakciu, to s tým všetkým nemá nič spoločné. Paríž bol skvele organizovaný, dobre riadený, priamy útok IS - o tom niet pochýb. Vedeli čo robili.

Brusel, ten bol slabý, mnoho hluchých miest, napríklad prečo búchalo metro po deviatej ráno, veď vtedy špička končí, ten pravý bordel je od 8:00-8:15. Alebo letisko, krátko pred prázninami, ľudia majú vo zvyku ísť lietadlom na tie dva týždne, odlietajú na prvý deň. Veľa hluchých miest. Útok nebol priamo riadený IS, bol maximálne pod záštitou oddelenia v Belgicku - tu máte vybavenie, robte si čo chcete.

Teraz Nice - "rok" plánovania požičania si Renaultu a prejdenia ľudí. Ako, vysvetlite mi, čo tak dlho trvá na naplánovaní takej banality? Nafúknutie, prihlásenie IS po priveľmi dlhej dobe, podozrivo dlhej. Predpokladám, že sa správca stránky zobudil, pustil ranné správy a vyrobil článok. Priznanie si zásluh, žiadna spojitosť.

Vlakmajster bol úplne od veci, žiadna spojitosť, sympatizant, priznanie si zásluh.

Mníchov opäť to isté, len to spojenie s IS konečne nesedí aj ostatným ľuďom. Žiadna spojitosť, ani sympatizant, len priznané zásluhy.

Biznis to nie je, skôr si propaganda IS vydobila image "za všetko môžeme my" , pri tom to môže centrálne riadiť nejaký panáčik z Wyomingu. IS môže byť vlastne len malá skupina s kopou sympatizantov, ktorá robí špinavú robotu. Už je to v tom bode, kedy nikto nevie, že o čo vlastne ide. Že či si to tie krajiny nerobia samy. Alebo či IS nie je len nejaký neorganizovaný balast s rovnakým cieľom - zakázať holuby. Áno, aj to chcú. Vraj.

Už naozaj neviem.
Uživatelský avatar
Peterson
Vytrvalý člen
Vytrvalý člen
 
Příspěvky: 5385
Registrován: 08 led 2013 16:35

Re: Teroristické útoky jako byznys?

Příspěvekod igisek » 24 črc 2016 12:36

Mě spíš přijde, že ISIS je jen organizace, která je jen důsledkem zájmů USA, tedy jejich zájmů o ropu a tím svržením diktátorů těch zemí apod. To největší zlo není zde v EU ISIS, ale to zlo jsou právě ti uprchlíci, kteří se jako ISIS snaží chovat, stylem "Zabít co nejvíc obětí za cenu vlastního života".A politici to jinak neřeší, naopak jim tímto přístupem ještě podávaj ruku. Ten koloběh je vysledovaný, za poslední rok se stalo snad 5 takovýchto teroristických činů a postup je většinou takový, jak jsem popsal ten koloběh.
Co se týče ISIS,tak je fakt,že ta je schopná se přihlásit ke každýmu útoku, kde umírají lidi, i kdyby zabíjel třeba katolík, tam je to fakt spíš propaganda, aby se lidi co nejvíc báli.Ale my bychom se měli vzchopit a začít řešit to, co jsme si sem natahali, protože zavřít nad tím jen oči a mávnout nad tím rukou, je cesta do pekel.
Naštěstí se uprchlíkům v ČR nelíbí, takže tady se ani těch útoků nebojím, přestože ani to 100% vyloučený není. ;)
Je nejlepší slavit narozky na pátek 13.,v roce 2013 :D
Stránka mého města https://www.facebook.com/dpmoravec?ref=hl
Uživatelský avatar
igisek
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1509
Registrován: 12 dub 2011 14:53
Bydliště: Brno-Řečkovice

Re: Teroristické útoky jako byznys?

Příspěvekod Rilian » 24 črc 2016 13:05

Do tohoto příspěvku jsem si nebyl jistý, odkud vítr vane, ale teď už je to naprosto zřejmé. Hesla typu „největší zlo jsou uprchlíci“, „politici to nijak neřeší“ nebo „vezměme věci do vlastních rukou a odstraňme ty, co jsme si sem natahali“ jsou stokrát horší než samotní uprchlíci. Nechápu to zjednodušování a sklon k rychlým a „efektivním“ řešením. Zvlášť v naší zemi.
Rilian
Moderátor a redaktor
Moderátor a redaktor
 
Příspěvky: 1241
Registrován: 27 dub 2011 16:28
Bydliště: Zeleneč

Re: Teroristické útoky jako byznys?

Příspěvekod igisek » 24 črc 2016 13:51

Nikdo tady nenabádá k odstranění uprchlíků, jen k navrácení tam, kam patří a k výpomoci na ta místa, která jsou postižená a ne tady, u nás. Ale to, že se to nijak neřeší akorát přispívá k tomu, že těchto útoků bude přibývat. Největší zlo jsou však ti, kteří hlásají, abychom jim pomohli, nejlépe, abychom si je všechny natahali domů a živili je z vlastních peněz, však nějakej "psychicky nemocnej" se nám může nějakým útokem odvděčit. A to, že je tu máme, můžeme děkovat leda U-s-ákům, politologii Clintonové v zahraniční politice a těm, kteří to podporují, zvláště europoslancům v EU. Uprchlíci si berou příklad z ISIS, takže buďto jim budem do hlavy, zvláště těm mladým, tlouct, že Islám je zlo, nebo je většinu potřeba vyhostit. ;)
Takhle si z toho EU akorát dělá byznys, protože takhle to bude bývat každou chvíli a pak třeba začnou sázkové kanceláře vypisovat, kde nastane další útok. :lol:
Je nejlepší slavit narozky na pátek 13.,v roce 2013 :D
Stránka mého města https://www.facebook.com/dpmoravec?ref=hl
Uživatelský avatar
igisek
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1509
Registrován: 12 dub 2011 14:53
Bydliště: Brno-Řečkovice

Re: Teroristické útoky jako byznys?

Příspěvekod Rilian » 24 črc 2016 14:00

Souhlasím s jedinou věcí - a to, že je potřeba směřovat pomoc na ta místa, odkud pochází (a eliminovat tak důvody, proč migrují). Největší omyl tebe a tvých kolegů Konvičkovců, Okamurovců (nebo jak vás nazvat) je, že vaši názoroví oponenti chtějí uprchlíky přijímat nebo je sem snad lákat. To vůbec ne. Akorát se jim trochu příčí nechat lidi umírat, protože chtějí jít za lepším životem. Troufnout si říct, že jedině USA a EU mají podíl na tom, co se děje v Asii, je dost odvážné. Jistě mají svůj díl viny, ale jsou další faktory a viníci, nelze jednoznačně říct, že je to vina jen jich. Islám je zlo - a to prosím víš jak? Ty jsi ho snad studoval, znáš jeho dějiny a pravidla? Je to jedno z nejstarších náboženství a podobně jako za rouškou křesťanství se děla neskutečná zvěrstva, tak někteří zneužívají islám k páchání džihádu. To nepopírám. Jen říkám, že nelze opět vinit islám jako celek. No a poslední věc - koho je třeba vyhostit? Vždyť u nás nikdo není, což asi víš. Pak se tě tedy ptám, kde bereš všechny své negativní poznatky, které zde šíříš? Z osobních zkušeností? Nebo z Bloku proti islámu a dalších podobných?
Rilian
Moderátor a redaktor
Moderátor a redaktor
 
Příspěvky: 1241
Registrován: 27 dub 2011 16:28
Bydliště: Zeleneč

Re: Teroristické útoky jako byznys?

Příspěvekod Opavan99 » 24 črc 2016 14:15

Jenže tohle nejsou uprchlíci před válkou. Všechno to jsou migranti, kteří jedou za mamá Merkel, dostávájí luxusní dávky, nepracují, znásilňují (Silvestrovské slavnosti, No-Go zóny).... Stačí se podívat na fotky z táborů. Všichni mají iPhone nebo Samsung, chudinky. To, že útočí na hlídky v táborech, ničí ploty (prorážení žel.vagóny) je vrchol. Přece to jsou vdeční lidé, nechtějí být ve válce, ale jak nedostanou dávky, tak je zle.
Návod na podpis.: Potřebujete velké obrázky tak, aby se musely dlouho načítat. K tomu nějaký popis, třeba : Miluju tohle, tamto forever, přijďte se projet, prostě kravinu, která nikoho nezajímá. A ideálně tou nejsvětlejší barvou, ať to každý vidí. Hotovo.
Uživatelský avatar
Opavan99
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2105
Registrován: 07 srp 2013 14:02

Re: Teroristické útoky jako byznys?

Příspěvekod Rilian » 24 črc 2016 14:21

Máš pravdu, Sýrie je mírumilovná země plná klidných oblastí pro život s rodinou. :)
Rilian
Moderátor a redaktor
Moderátor a redaktor
 
Příspěvky: 1241
Registrován: 27 dub 2011 16:28
Bydliště: Zeleneč

Re: Teroristické útoky jako byznys?

Příspěvekod igisek » 24 črc 2016 14:29

Rilian...tak proč jim nepomůžou tam? Proč se je musí nechávat zachraňovat u nás? Proč to musí jít z našich peněz? Vždyť i seriózní zpravodajství píšou, že jich pracuje tak třetina, zbytek pobírá dávky.
A ano,v tom, že hlavně USA má podíl na tom, co se děje v západní Asii, protože "sundali" diktátory, který však přesto, že byli třeba tyranové, tak drželi všechno zlo, na svém území. Pak přijelo USA, které chce ropu, svrhne díky tomu diktátora, který by jim to jinak prodával za neskutečný pálky a nastává problém.
Dále tím Islámem myslím ten tkz."novodobý" Islám, kteří zrovna zneužívají džihádisté, přesto si troufám tvrdit, že i v minulosti muslimové věřící v Islám nebyli žádní beránci (stejně jako katolíci). Já osobně Islám nestuduji, můj bývalý spolužák ze školy však ano (z důvodu porozumění historie), takže nějaký malý přehled o tom mám.
Já neříkám, že zrovna u nás v ČR je třeba někoho vyhostit, ale jako celek v EU ze zemí, jako Francie, Německo...nemusí to být zrovna forma vyhoštění, ale opravdu tvrdě jim dostávat z hlavy to, čím se zrovna ISIS řídí, protože zrovna ta většina uprchlíků pochází ze zemí, které byly teď ovládány ISIS a tam se jim to vraždění vtloukávalo do hlavy.Osobní poznatky neberu z žádných bloků, ale ze situací, které se staly a ze kterých jsem si udělal osobně obrázek.
Je nejlepší slavit narozky na pátek 13.,v roce 2013 :D
Stránka mého města https://www.facebook.com/dpmoravec?ref=hl
Uživatelský avatar
igisek
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1509
Registrován: 12 dub 2011 14:53
Bydliště: Brno-Řečkovice

Další

Zpět na Volná diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků