TOPlist

Teroristické útoky jako byznys?

Obecně i mimo OMSI

Bojíte se teroristických útoků v ČR/SR?

Ano
8
28%
Ne
14
48%
Je to pravděpodobný, ale já osobně nemám strach
7
24%
 
Celkem hlasů : 29

Re: Teroristické útoky jako byznys?

Příspěvekod wooderCZ » 24 črc 2016 18:14

Rilian píše:Je to jedno z nejstarších náboženství a podobně jako za rouškou křesťanství se děla neskutečná zvěrstva, tak někteří zneužívají islám k páchání džihádu. To nepopírám. Jen říkám, že nelze opět vinit islám jako celek.


Jen vám do toho trochu vstoupím, než mě zase jedna strana nazve xenofobem a rasistou a druhá ovcí, jak se to tak obyčejně dělá. Dost mě štve, že pokaždé, když se opřu do Islámu (což v tomto případě jsem já nebyl, ale stalo se to), tak začne někdo argumentovat křesťanstvím, jako bych ho snad obhajoval. Podle mne je špatné každé náboženství pro svou zneužitelnost. Navíc ve jménu křesťanství se největší zlo dělo ve středověku. Máme teď středověk?
Obrázek
Uživatelský avatar
wooderCZ
Zasloužilý tvůrce addonů
Zasloužilý tvůrce addonů
 
Příspěvky: 4014
Registrován: 17 zář 2011 22:02
Bydliště: Opava

Re: Teroristické útoky jako byznys?

Příspěvekod Peterson » 24 črc 2016 18:19

Súdiac podľa veľkých rozdielov medzi metropolitnými oblasťami a vidiekom v moslimských štátoch, tak áno, oni majú stredovek. Teda mali, teraz majú kultúrny šok.
Uživatelský avatar
Peterson
Vytrvalý člen
Vytrvalý člen
 
Příspěvky: 5385
Registrován: 08 led 2013 16:35

Re: Teroristické útoky jako byznys?

Příspěvekod Rilian » 24 črc 2016 18:31

Ani já nejsem vyznavač nějakého náboženství a myslím si, že nemají žádná opodstatnění, nicméně plně respektuju, pokud někdo má nějakou víru a v něco věří. Asi se úplně nedá srovnávat naše a jejich kultura, islám je asi o 6 století mladší. Náboženství se dá ale zneužít kdykoliv a kdekoliv, však v minulém století byla řada případů náboženských fanatiků v západním světě, kteří dokázali přesvědčit skupinu lidí, aby je následovali (někdy až za hrob).
Rilian
Moderátor a redaktor
Moderátor a redaktor
 
Příspěvky: 1241
Registrován: 27 dub 2011 16:28
Bydliště: Zeleneč

Re: Teroristické útoky jako byznys?

Příspěvekod wooderCZ » 24 črc 2016 18:45

Dobře, ale pleteš dvě věci dohromady, náboženství a víru. Víra je skoro až intimní věc každého z nás. Taky nejsem ateista, jen holt nepotřebuju žádného čičmundu ani žádnou knížku, aby mi říkali v co a jak mám věřit. V tom je největší zlo náboženství. Jestliže je pak v Koránu něco ambivalentního, co se dá pochopit i jako pokyn k džihádu, tak už je to prostě špatné.
Obrázek
Uživatelský avatar
wooderCZ
Zasloužilý tvůrce addonů
Zasloužilý tvůrce addonů
 
Příspěvky: 4014
Registrován: 17 zář 2011 22:02
Bydliště: Opava

Re: Teroristické útoky jako byznys?

Příspěvekod Rilian » 24 črc 2016 18:51

Nepletu, jen jsem nevěděl, jak napsat, že někdo má/věří v nějaké náboženství. :D Nevím, co se dělá s náboženstvím. Uctívá se, vyznává se?
Rilian
Moderátor a redaktor
Moderátor a redaktor
 
Příspěvky: 1241
Registrován: 27 dub 2011 16:28
Bydliště: Zeleneč

Re: Teroristické útoky jako byznys?

Příspěvekod wooderCZ » 24 črc 2016 18:56

Tak to už je potom o definici pojmu náboženství. Já neberu soukromou víru jako náboženství. Mám stanovený nějaký žebříček hodnot, podle kterým jednám a kterým věřím. Až teprve v momentě, kdybych toto někomu vnucoval, mohl bych o své víře začít mluvit jako o náboženství.
Obrázek
Uživatelský avatar
wooderCZ
Zasloužilý tvůrce addonů
Zasloužilý tvůrce addonů
 
Příspěvky: 4014
Registrován: 17 zář 2011 22:02
Bydliště: Opava

Re: Teroristické útoky jako byznys?

Příspěvekod Opavan99 » 24 črc 2016 21:13

Tož tu máš ty ze Sýrie. Vděční za každou pomoc, zuboženi válkou.....
http://zpravy.idnes.cz/nemecko-zadatel- ... anicni_ane
Návod na podpis.: Potřebujete velké obrázky tak, aby se musely dlouho načítat. K tomu nějaký popis, třeba : Miluju tohle, tamto forever, přijďte se projet, prostě kravinu, která nikoho nezajímá. A ideálně tou nejsvětlejší barvou, ať to každý vidí. Hotovo.
Uživatelský avatar
Opavan99
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2105
Registrován: 07 srp 2013 14:02

Re: Teroristické útoky jako byznys?

Příspěvekod wooderCZ » 25 črc 2016 06:24

A kolik těch azylantů v Německu je? Je-li to jeden z milionů, holt je to risk, ale furt je tam ten zbytek. Nejsem proti přijímání uprchlíků, ale nesmí to jít cestou povinných kvót. Chápu, že ti lidé jdou za lepším a bezpečnějším životem, nicméně to nesmí znamenat, že to pak změní život k horšímu těm, kteří žijí v cílových zemích.
Obrázek
Uživatelský avatar
wooderCZ
Zasloužilý tvůrce addonů
Zasloužilý tvůrce addonů
 
Příspěvky: 4014
Registrován: 17 zář 2011 22:02
Bydliště: Opava

Re: Teroristické útoky jako byznys?

Příspěvekod Lamat » 25 črc 2016 08:14

Ďalší z Nemecka http://www.cas.sk/clanok/428640/v-ansba ... o-vybuchu/ Odpálil sa 27 ročný Sýrčan na festivale v Ansbachu. Nemal vstupenku a nepustili ho dnu, čiže sa mu podarilo zraniť len 12 ľudí. Nikto neprišiel o život, len sám útočník.
Lamat
Rozkoukaný člen
Rozkoukaný člen
 
Příspěvky: 87
Registrován: 15 zář 2013 16:28

Re: Teroristické útoky jako byznys?

Příspěvekod wooderCZ » 25 črc 2016 08:26

Tak dva
Obrázek
Uživatelský avatar
wooderCZ
Zasloužilý tvůrce addonů
Zasloužilý tvůrce addonů
 
Příspěvky: 4014
Registrován: 17 zář 2011 22:02
Bydliště: Opava

PředchozíDalší

Zpět na Volná diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků

cron