TOPlist

Fotografování.

Obecně i mimo OMSI

Re: Fotografování.

Příspěvekod shitman » 29 srp 2016 17:13

upřímně opavane, bohužel. mobily nejsou na noční fotky nikdy dobrá věc, a tyto fotky od tebe potvrzují toto pravidlo. něco na kvalitě asi ubral i google, ale ani to už to bohužel nezachrání.

daweovo fotky nejsou zlé, koukám se zaměřuješ na makro a krajiny, což je dobře, protože na tom se dá nafotit spousta hezkých záběrů, nicméně na té první fotce mi příjde, jako byses nedokázal rozhodnout, jestli to vzít spíš na makro nebo krajinu celkově, a to mi na ní příjde rušivé. druhá fotka bez výhrad (možná bych kompozičně popřemýšlel o trochu jinak situovaném levém okraji fotky), a třetí mi příjde dosti zkažená aparátem (chápu že přepal v pozadí byl zřejmě účelem fotografie, ale tohle je až příliš). taky mi trochu vadí barvy a vyvážení jasu na fotografii obecně. něco by s tím možná šlo udělat úpravou, ale hlavním bodem zlomu tady je také aparát. :)

nějak mi příjde, že jsem jediný, kdo vám tu do toho kecá... snad se tu z toho nestane moje soukromá škola focení, tak dobrý zase nejsem. :D jsem si přitom jistý, že pár dalších členů fora jsou také dobří fotografové...
Obrázek
Obrázek PROTOŽE ZRZKY VLÁDNOU SVĚTU!!
Uživatelský avatar
shitman
Profík
Profík
 
Příspěvky: 12364
Registrován: 09 dub 2011 18:44
Bydliště: Kladno, to černé Kladno...

Re: Fotografování.

Příspěvekod Opavan99 » 29 srp 2016 17:54

Tak ono to na displeji foťáku nevypadalo tak špatně. :D Jinak jo, to uznávám. Mobily se na focení v noci nehodí, tady bych řekl, že ty fotky vyložené kazí jen mobil.
Návod na podpis.: Potřebujete velké obrázky tak, aby se musely dlouho načítat. K tomu nějaký popis, třeba : Miluju tohle, tamto forever, přijďte se projet, prostě kravinu, která nikoho nezajímá. A ideálně tou nejsvětlejší barvou, ať to každý vidí. Hotovo.
Uživatelský avatar
Opavan99
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2105
Registrován: 07 srp 2013 14:02

Re: Fotografování.

Příspěvekod Dawe » 31 srp 2016 00:09

Tu 3 fotku jsem zmrvil hlavně nepovedenou úpravou, kde jsem to trochu (vím, nechutně) přehnal s jasem :D.
Originál Ukaž
Obrázek

tady je to na můj vkus až moc tmavé...
Obrázek
Uživatelský avatar
Dawe
Pokročilý člen
Pokročilý člen
 
Příspěvky: 768
Registrován: 20 led 2013 22:18
Bydliště: Fucking, Rakousko

Re: Fotografování.

Příspěvekod igisek » 31 srp 2016 15:21

Když už tady to téma je a rád fotím (už asi skoro 13 let), tak také něco přihodím. A přitom trošku ochladím zdejší atmosféru zimními fotky. :)
Přílohy
snih7.jpg
snih4.jpg
Je nejlepší slavit narozky na pátek 13.,v roce 2013 :D
Stránka mého města https://www.facebook.com/dpmoravec?ref=hl
Uživatelský avatar
igisek
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1509
Registrován: 12 dub 2011 14:53
Bydliště: Brno-Řečkovice

Re: Fotografování.

Příspěvekod fanda124 » 02 zář 2016 22:14

Přidám svoje dnešní zakázkové focení :)

Obrázek
ImageImage
Uživatelský avatar
fanda124
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1282
Registrován: 14 črc 2012 17:57
Bydliště: Doma kde jinde ?

Re: Fotografování.

Příspěvekod Opavan99 » 29 zář 2016 21:47

Smazáno
Naposledy upravil Opavan99 dne 15 bře 2024 19:33, celkově upraveno 3
Návod na podpis.: Potřebujete velké obrázky tak, aby se musely dlouho načítat. K tomu nějaký popis, třeba : Miluju tohle, tamto forever, přijďte se projet, prostě kravinu, která nikoho nezajímá. A ideálně tou nejsvětlejší barvou, ať to každý vidí. Hotovo.
Uživatelský avatar
Opavan99
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2105
Registrován: 07 srp 2013 14:02

Re: Fotografování.

Příspěvekod fanda124 » 30 zář 2016 13:27

Já vždy ohulím ISO na maximum a přiblížím si nějakou hvězdu a poté manuální ostřím (POZOR LEPŠÍ JE MÍT VYPLOU STABILIZACI) pak ISO snížím cca na 3200 a udělám foto na cca 1/15 a to by mělo stačit :) Poté ještě fotky upravuju proto je fotím ve formátu RAW (CR2) :) Ale lepší by bylo třeba baterkou zasvítit na nějaký objekt a podle toho to zaostřit. Dále potom je nejlepší fotit dálkovou spouští :) Na Megapixel.cz si jí můžeš koupit za 400-500 nějakou tu základní :) Nebo pokud máš lepší foťák jako já který disponuje WiFi tak si na něj napojíš telefon a vlastně si uděláš dálkovou spoušť z telefonu :)
ImageImage
Uživatelský avatar
fanda124
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1282
Registrován: 14 črc 2012 17:57
Bydliště: Doma kde jinde ?

Re: Fotografování.

Příspěvekod fanda124 » 01 říj 2016 12:43

Jinak ve Středu když padla mlha vyšel jsem samosebou ven a vzniklo toto :)

PS : Až když mlha spadla mi došlo že jsem si měl přiclonit :lol:

ISO 250
1/4000
f/3.5
18mm

Poté doupraveno v PS CC :)
Obrázek
ImageImage
Uživatelský avatar
fanda124
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1282
Registrován: 14 črc 2012 17:57
Bydliště: Doma kde jinde ?

Re: Fotografování.

Příspěvekod shitman » 02 říj 2016 17:06

ale tak dá se to. :) atmoška v tom je pěkná, kompozičně ani posteditem není moc co vytknout, max bych příště šel trochu výš, aby byl ten strom nalevo celý, ale už je to detail. :)
Obrázek
Obrázek PROTOŽE ZRZKY VLÁDNOU SVĚTU!!
Uživatelský avatar
shitman
Profík
Profík
 
Příspěvky: 12364
Registrován: 09 dub 2011 18:44
Bydliště: Kladno, to černé Kladno...

Re: Fotografování.

Příspěvekod igisek » 27 říj 2016 22:09

Dneska jsem přidám možná kontroverzní fotky. Fotit se má pro radost a přestože se budou zdát mnohem sytější než je normál, mě se ty fotky líbí. Vyřazuje z nich totiž podzimní krása, která kolikrát zaostává za pojmem "podzimní ponurost". A já se z toho snažil tu krásu tohoto období vytáhnout tak, že jsem dal právě na barevnost tohoto období.
brzy přidám i zbytek fotek, ty jsou upraveny ještě více. ;)
Přílohy
podzim7.JPG
podzim9.JPG
sytý podzim.JPG
podzim6.JPG
podzim5.JPG
Je nejlepší slavit narozky na pátek 13.,v roce 2013 :D
Stránka mého města https://www.facebook.com/dpmoravec?ref=hl
Uživatelský avatar
igisek
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1509
Registrován: 12 dub 2011 14:53
Bydliště: Brno-Řečkovice

PředchozíDalší

Zpět na Volná diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků