TOPlist

OpenRails

Obecně i mimo OMSI

Re: OpenRails

Příspěvekod SOR CN 10,5 » 06 čer 2018 21:19

Stojíme v Žiline :)
Obrázek
Uživatelský avatar
SOR CN 10,5
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1496
Registrován: 19 kvě 2015 20:24

Re: OpenRails

Příspěvekod SOR CN 10,5 » 18 čer 2018 21:03

IC 510 :) na čele s krásnou gorilou
Košice
Obrázek
Obrázek
prelietajúc cez Krompachy
Obrázek
prelietajúc cez Spišskú Nová Ves
Obrázek
Smižany :)
Obrázek
Uživatelský avatar
SOR CN 10,5
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1496
Registrován: 19 kvě 2015 20:24

Re: OpenRails

Příspěvekod Martin_S » 18 čer 2018 22:04

Proboha, lidi, zkuste si někdy stáhnout a zahrát aktivity. Je tam ten okolní provoz a občas i zpestření ve formě přejezdu na nesprávnou kolej nebo nějakého odklonu kvůli mimořádnosti, ale hlavně tam není tak mrtvo a nejste na celé trati sami, i ty obrázky to oživí. Ovšem pokud nechcete být svázaní nějakými časy či striktně dodržovat nutný postup, tak to respektuji :)
Uživatelský avatar
Martin_S
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 463
Registrován: 18 dub 2016 13:58
Bydliště: !!!

Re: OpenRails

Příspěvekod rpopo » 19 čer 2018 12:05

Martin_S: Fajn, pošlem Ti trainset a nič Ti nebráni mi urobiť aktivity na mieru s mojím trainsetom. Rozmanitosť vozového parku a prakticky absencia jednotného trainsetu (v minulosti sme mali TBP) pre bežných hráčov prakticky znemožňuje tieto aktivity hrať. Okrem toho, aktivity ktoré nie sú stavané na OR pomerne často blbnú, a staré aktivity z maďarskej trate ALFOLD na OR sú síce zaujímavé a s jednotným trainsetom, ale keď som po lokálke musel tlačiť pred sebou motorový vozeň, lebo ostal zaseknutý medzi dvoma návestidlami, tak bol to dostatočný varovný signál, že od aktivít pre MSTS v OR ruky preč. Nuž a Aktivity pre OR síce sú ale s tak rozmanitým trainsetom, že by som to všetko musel zháňať týždeň. Tak že si raz do mesiaca zahrám osobák z Košíc do Popradu alebo rýchlik zo Žiliny do Košíc, mi bohato stačí voľná jazda a zošiťák pred sebou. :) Všetko má svoje pre a proti.
Obrázek
Uživatelský avatar
rpopo
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2641
Registrován: 23 říj 2011 20:36
Bydliště: Košice

Re: OpenRails

Příspěvekod Martin_S » 19 čer 2018 20:19

Fajn, pošlem Ti trainset a nič Ti nebráni mi urobiť aktivity na mieru s mojím trainsetom.
Beru Tě za slovo. Aktivity tvořit umím a nejsem nováček (samozřejmě se najde spousta zkušenějších). Absence jednotného trainsetu je skutečně problém, TBP existuje, ale od ob svého vzniku se hodně rozrostl a nikdo vlastně nevím, co v něm je a není. Ale pokud stahuješ a hraješ aktivity např. jen od jednoho autora, tak zjistíš, že každý autor má víceméně svůj trainset. Ano, aktivity pro MSTS nemusí úplně vždy fungovat v OR a naopak, ale dnes se dají vytvořit aktivity např. pouze pro OR, což je fajn, protože tam, kde v MSTS končíš, v OR teprve začínáš a platí to i s návěstidly, která v OR fungují úplně jinak (problém je, když v MSTS fungují, v OR ne - prakticky se nedá zjistit, co a kde je za problém).
Uživatelský avatar
Martin_S
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 463
Registrován: 18 dub 2016 13:58
Bydliště: !!!

Re: OpenRails

Příspěvekod rpopo » 19 čer 2018 22:42

Ja som osobne skúšal cez editor len pridať Paths ale nič viac som neskúšal. Mňa na jazdení aktivít veľmi odrádza ten nejednotný trainset. Prial by som do OR podobnú možnosť ako má railworks vo Freemode alebo QD, kde ti jazdia AI súpravy. Hoci som našiel v novších verziách OR možnosť "Open in activity mode" či ako sa to volá, ale v princípe mi to nič nezmenilo. Faktom je, že použiteľných aktivít pre slovenskú stranu trate 321, ktorá sa týka "môjho" vozebného ramena nie je. Ale ako vravím, mne to v princípe nevadí...

No čo sa návestidiel týka tak tu toho veľa neviem. Ale aj vo voľnej jazde to hádže nezmyselné výstrahy prípadne návesti stoj. Novšie aktivity z maďarského Alfoldu fungujú v OR bez problémov, cca od r. 2013.
Obrázek
Uživatelský avatar
rpopo
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2641
Registrován: 23 říj 2011 20:36
Bydliště: Košice

Re: OpenRails

Příspěvekod Martin_S » 20 čer 2018 08:07

Ono je problém i v tom, že OR sice obsahuje ActivityEditor, ale nikdo neví, jak se s ním pracuje a většina tvůrců má za to, že vlastně ani nefunguje. Proto i aktivity pro OR tvoří stále v MSTS editoru, ale funkčnost v OR a v MSTS je ovlivněná právě tím odlišným fungováním návěstidel a nedá se zjistit jinak, než testem aktivity.
Uživatelský avatar
Martin_S
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 463
Registrován: 18 dub 2016 13:58
Bydliště: !!!

Re: OpenRails

Příspěvekod rpopo » 29 čer 2018 20:21

Môj dnešný R607 Andreashop.sk :) So Zmrdom sme si celkom rozumeli, a v cieľovej stanici zastavili na sekundu presne. :)

Odjazd zo Žiliny, odkiaľ som vlak viezol.
RunActivity 2018-06-29 14-33-34-866.jpg


Frčiac zastávkou Podtureň, za Liptovským Mikulášom.
RunActivity 2018-06-29 15-45-11-245.jpg


Klesanie z Lúčivnej do Svitu. Za Svitom 120tka až do Popradu :)
RunActivity 2018-06-29 16-14-49-663.jpg


Po zastavení v Kysaku pokračujeme do cieľovej stanice Košice, na fotografii úsekom Trebejov - Kostoľany nad Hornádom.
RunActivity 2018-06-29 17-37-22-183.jpg


Vlak presný ako švajčiarske hodinky po zastavení v cieľovej stanici Košice.
RunActivity 2018-06-29 17-45-55-710.jpg


A keby si to niekto chcel pozrieť celé, môže tak učiniť tu.
phpBB [video]


Musím uznať, že súprava šestovkového rýchlika zmrda poriadne potrápila, ale celkom som si tú mašinu obľúbil za túto jazdu. :)
Obrázek
Uživatelský avatar
rpopo
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2641
Registrován: 23 říj 2011 20:36
Bydliště: Košice

Re: OpenRails

Příspěvekod fixative » 07 zář 2018 22:21

Ahojte, mám jeden problém. MSTS v OR mi funguje celkom dobre (rozumej spustím väčšinu aktivít na Trati 321,
a všetky aktivity pre ŽSR 191-193), chýbajúce lokomotívy, poprípade aj vagóny si viem vymeniť v activity convector...
ale blbnú mi aktivity ktoré majú niečo spoločné s trasou ktorá smeruje či už z Čiech na slovensko,
alebo zo slovenska do Čiech.
Proste ak dám tu základnú aktivitu na 321, myslím že je to osobák zo Žiliny do Zwardońa,
tak to spadne a vypíše to hlášku ktorá znie nejako takto "broken path" alebo niečo také.
Dosť ma to štve lebo mám plno aktivít zo smeru Žilina na Prahu. Ostatné trasy a aktivity fungujú.
Napríklad osobák (pantograf) z Košíc do Spišskej Novej Vsi sa krásne načíta a všetko funguje.
To isté Bad Schandau - Praha.

Ešte jeden postreh. Niekoľko stránok naspäť som si prečítal že ľudom "sekajú" vlaky na trati,
proste sa divne pohybujú ako kotúč na ľade.
Tiež som mal podobný problém, najprv som si myslel že je to problém FPS ale hra mi beží konštantne na 30FPS.
Experimentom pokus-omyl som zistil že niečo bolo pok**vené v samotnej zložke kde je nainštalované OR.
Pomohlo kompletné zmazanie OR a následná nová inštalácia. Mám tušáka že za tým bol ten tsection, či ako sa to volá...

A ja som si myslel že ked nadobro opustím Trainz, tak sa skončia moje problémy... kedysi som hľadal .cdp súbory po celej galaxii a teraz riešim chybové hlášky :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
fixative
Nový člen
Nový člen
 
Příspěvky: 3
Registrován: 07 zář 2018 21:59
Bydliště: Žilina-Košice-Humenné

Re: OpenRails

Příspěvekod rpopo » 17 říj 2018 22:20

Môj dnešný Os 7826 z Košíc do Popradu - Tatier, s mojou najobľúbenejšou mašinkou. :) Skúšal som najmä nastavenie bŕzd a vzduchového systému súpravy, ktorý som skúšobne nastavoval podľa videí z reálnej mašiny, a pokusne som zostavil aj hlásič. :mrgreen:
RunActivity 2018-10-17 17-54-13-323.jpg

RunActivity 2018-10-17 18-00-11-920.jpg


Video, časom ho YT snáď dá v plnej kvalite...
phpBB [video]
Obrázek
Uživatelský avatar
rpopo
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2641
Registrován: 23 říj 2011 20:36
Bydliště: Košice

PředchozíDalší

Zpět na Volná diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků