TOPlist

Štětín - zelená vlna

Máte nebo jste nalezli nějaké zajímavé video? Podělte se o to s ostatními.

Štětín - zelená vlna

Příspěvekod TomsonTom » 20 kvě 2012 14:45

Nevím, kolik z vás to ví, ale ve Štětíně na lince 82 se můžete setkat s docela fajnovou věcí - zelenou vlnou. Nemluvím teď o tom pořadu v rádiu, ale o synchronizovanejch semaforech, který přepínají zelenou postupně, po řadě. Setkat se s tím můžete v reálu třeba v Praze. Využít se potom dá nejenom zelená vlna, ale třeba i "žlutá vlna", kdy několik semaforů za sebou projedete na žlutou (v Evropský ulici v Praze takhle můžete projet až 27 semaforů, aniž byste dali nohu z plynu :lol: ), což už ale samozřejmě hraničí s legálností, protože na žlutou se správně projíždět může jen ve specifických případech.

Mnohem efektnější je ale "červeno-žlutá vlna", kdy se zařazujete do prázdných pruhů (funguje to samozřejmě jen, když je nějaký pruh úplně volný) a semafory projíždíte těsně na zelenou, zatímco ostatní se teprve rozjíždí. V Praze je to ale trošku riskantní, protože spousta lidí považuje prvních několik vteřin červené za "ještě to stihneš", takže by to mohlo mít katastrofální následky v případě, kdy vy sice už jedete na zelenou, ale nějakej blbec vám to zkříží na červenou. A další problém je, že některý křižovatky maj nedostatečně dlouhej vyklizovací čas, takže jakmile řidičům křižujícím vaši cestu blikne červená, vy už máte zelenou, a srazíte se potom s těma, který to ještě projeli na žlutou. :D

Ve Štětíně je to ale vymakaný a já toho samozřejmě patřičně využívám. :lol:
http://youtu.be/q2qcfYYDS8I?hd=1
http://youtu.be/q2qcfYYDS8I (horší kvalita, semafory jsou sotva vidět)
Obrázek
Uživatelský avatar
TomsonTom
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1297
Registrován: 12 dub 2011 18:27
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Štětín - zelená vlna

Příspěvekod rodney » 20 kvě 2012 15:50

ale aspon to tu niekto načrtol, mne sa to tiež velmi páči , som si to všmimol asi na tretí den ako som skúšal tú 82 a na niekolkom kole som to odkukal, že aha zelená vlnka ... je to milé že to tak vymysleli .... náhoda to nebude, pretože je to relatívne spolahlive
Obrázek Obrázek
rodney
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 654
Registrován: 12 kvě 2011 20:08

Re: Štětín - zelená vlna

Příspěvekod johnny6329 » 20 kvě 2012 18:34

koukal jsem jenom na to 1. video a musim rict docela dobre tam mas nakou luxus krafiku chvili jsem premýšlel že to vypada jak kdybys to jel v realu a ne v omsi :-D
johnny6329
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 538
Registrován: 25 dub 2011 19:29

Re: Štětín - zelená vlna

Příspěvekod TomsonTom » 20 kvě 2012 21:14

To dělá ta komprese videa. Když zhoršíš kvalitu, tak to potom vypadá jako video z reálu. :lol: I ty kapky na předním skle vypadají na videu mnohem realističtěji než při hraní. To je to kouzlo OMSI. :lol:
Obrázek
Uživatelský avatar
TomsonTom
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1297
Registrován: 12 dub 2011 18:27
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Štětín - zelená vlna

Příspěvekod DIMI » 20 kvě 2012 21:47

Mě spíš zaráží FPS se zapnutými odlesky při dešti... :-) Zajímavý a závidění hodný.
DIMI
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4355
Registrován: 06 bře 2011 18:23
Bydliště: Praha

Re: Štětín - zelená vlna

Příspěvekod Vitas » 30 čer 2012 20:40

Jestli mam bejt uprimnej tak jsem cekal neco vic nez tyhle dva semafory na "Jane z neceho na C". :D Neco podobnyho je na Bandursikego smerem na Pasterskou. Kdyz se vyjede z Bandurskiego tak ze se na krizovatce doleva pred Pasterskou akorat projede na zacatek zeleny a na Pastersky nenastupujou davy ale treba 1-2 lidi, tak se krasne stihne zelena na odbocce na Komuny Paryiskej.
Vitas
Pokročilý člen
Pokročilý člen
 
Příspěvky: 935
Registrován: 11 dub 2011 23:16
Bydliště: Pardubice


Zpět na Videa

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků