TOPlist

Jak na hodnocení?

Jak na hodnocení?

Příspěvekod DIMI » 28 čer 2011 13:32

Celý tento systém hodnocení addonů je založený na systému hráči - hráčům. Kdokoliv chce tak může napsat svou mini-recenzi, např. na mapu, kterou právě dohrál. Právě prostřednitvím tohoto fora můžete dalším hráčům addon doporučit, anebo je od jeho stahování důsledně varovat.

Jak vypadá správné hodnocení:

Krátce v několika větách, v maximálně objektivní míře, vystihnout všechny největší klady a zápory. Pokud se necítíte na psaný text, můžete také využít formu + a - .

Jako poslední připojujete vaše procentuální hodnocení.

Co všechno hodnotit na mapě:

Tak především váš pocit z hraní, jak na vás mapa celkově působí a jak vás baví. Důležité aspekty jsou: funkčnost (IBIS, jízdní řády, AI doprava, atd.), velikost, propracovanost, promyšlenost (logické umístění objektů, silnic), originalita, umístění zastávek (blízko, daleko), jak se mapa hraje, a všechny další rysy, o kterých si myslíte, že by o nich měli ostatní
hráči vědět.

DŮLEŽITÉ:
Procentuelní hodnocení by mělo být asi takové (je důležité se těchto hodnot orientačně držet):

100 - 90 % --> téměř dokonalá, velice propracovaná mapa, po fuknční stránce funguje vše na jedničku (IBIS, jízdní řády, AI), obsahuje vlastní objekty, nejsou v ní prakticky žádné chyby, je velice zábavná a pestrá, jen tak se neomrzí, atd. (na úrovni originální mapy Berlin Spandau)

50 % po funkční stránce funguje vše jak má (IBIS, jízdní řády, AI), ale mapě chybý originalita, je vidět, že ji autor tvořil jak ho napadlo, bez nějakého nápadu (tuhle cesta, tamhle dům), není pestrá, obsahuje jen několik typů silnic a křižovatek, jízda po ní je stereotypní a za chvíli přestane bavit, přesto má ale něco do sebe, co by se mohlo některým lidem líbit

0 - 10 % mapa obsahuje chyby v IBISU, JŘ, AI, popř. je vůbec nemá, není na ní nic zajímavého, jízda po ní je hotové utrpení... Kdo takovou mapu dojede na konec a zpět, zasloužil by si státní ocenění

Když zakládáte nové téma (hodnotíte nový addon), dole pod přípsěvkem je možnost ankety, tak ji nezapomeňte připojit. Dodržujte stejný systém, jaký je u ostatních hodnocení (100 - 90 % ; 90 - 80 % ; 80 - 70 %, atd.).

Ukázkové hodnocení smyšlené mapy:

Na první pohled se mapa Městečko jeví poměrně zajímavě. Autobusové nádraží, plno chodců na chodníku, zajímavé objekty v okolí a park. Nastavil jsem IBIS, vybral jsem si jednu ze 3 linek a vyrazil... Po chvíli mi ale došlo, že to zas taková sláva nebude... Celou dobu pouze jeden typ silnice, domy nesmyslně poházené všude po okolí, sem tam strom. Ale zas tak mi to nevadilo, zastávky byly od sebe celkem rozumně... Co mě ale zklamalo bylo město, do kterého jsem po chvíli dojel... Všechny křižovatky byly stejné, každých 50 metrů semafor, každá druhá křižovatka zacpaná... Nějak jsem to objel po chodnících, ale nervy na to dojet ji až do konce, jsem teda neměl. Zkusil jsem teda jinou linku, ale to bylo úplně to samí, jen přijela do města z jiné strany... Hrůza a děs, nedá se to hrát.

+ autobusové nádraží
+ 3 linky, IBIS, JŽ funguje, celkem hustá doprava AI autobusů
+ celkem hezky vypadající město
+ v mapě jsou použity nějaké nové objekty
- jen jeden typ silnice
- průjezd městem je nemožný
- každých 50 metrů ve městě semafory, ještě ke všemu s intervalem asi minuta a půl
- každá druhá křiovatka zacpaná
- nic nového

30 %
DIMI
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4355
Registrován: 06 bře 2011 18:23
Bydliště: Praha

Zpět na JAK TO FUNGUJE? JAK SPRÁVNĚ HODNOTIT?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník