TOPlist

Irisbus Citelis 12M (Diesel & CNG)

Hodnocení?

100%-80%
9
11%
79%-60%
6
7%
59%-40%
5
6%
39%-20%
6
7%
19%-0%
56
68%
 
Celkem hlasů : 82

Irisbus Citelis 12M (Diesel & CNG)

Příspěvekod shitman » 28 říj 2013 20:01

když práce na B7,5 padly kvůli nedostatku podkladů, zajímalo by mě, kde autor sháněl podklady na tohle. nejsem si jistý jestli tuhle recenzi dokážu sepsat, protože by mi musely téct z prstů hovna, abych dokázal vyjádřit moje znechucení.

ale pojďme popořadě. readme k autobusu je sice pěkné, ale část s popisem přístrojové desky je zoufale nepřehledná, protože musím pořád překlikávat z jedné strany na pátou. nakonec jsem to vzdal a spoléhal jsem se na své zkušenosti s palubkou z opravdových citelisů. ukázalo se, že jsou zřejmě mylné.

pokud jsou scripty na "velmi dobré úrovni", jak se chvástá sám autor, jak je potom možné, že i se zapnutým SECU mi řve bzučák na dveřích, AV tlačítko má jen dvě polohy namísto tří (a tedy jen dvě funkce, které jsou víceméně k ničemu), dveřmi jde manipulovat za jízdy atd.? Jakto, že manuální plošinu mohu otevřít jen se zataženou zast. brzdou? Jak vlastně funguje použitý MYPOL, kam se musí zadávat linka ve formátu jen LLL místo dosavadního LLLLL? K čemu to? Čím se vlsatně přepínají zastávky? Zjistil jsem, že po stisknutí tlačítka s nulou se zastávka po nějakých deseti vteřinách přehodí, a i když stisknutí klávesy Q (posunutí zastávky) udělá zvuk tlačítka, nic se tím nestane. Proč klávesové zkratky na dveře nejsou stejné jako u předchozích busů, ale autor nás absolutně zbytečně nutí lézt do nastavení a půl hodiny hledat nové klávesové zkratky, abychom si je pak přiřadili ke stejným klávesám jako na ostatních autobusech, protože na tomhle nic nedělají.?

Větu
Dalibor píše:zvuky jsou na velmi dobré úrovni

prostě musím citovat, protože u zvuků jsem se málem zeblil. Tohle nepřipomíná Citelis ani v nejmenším, jak v naftovém, tak v CNG provedení. Víc na to prostě říct nemůžu, všechno je špatně (snad kromě zvuků dveří, a i ty jsou nevalné kvality).

A to, že autor sám napíše, že autobus po modelické známce stojí za hovno, neznamená, že všichni pokýveme hlavou a odpustíme mu to. Na tenhle hnus se prostě nedá koukat. Ani se nedivím, že je základní pohled nastavený tak, aby nebylo vidět na palubní desku, protože kdybych se na ní měl koukat ještě o chviličku déle, vypíchnu si oči. Totéž platí o zbytku modelu, který ovšem už alespoň vzdáleně připomíná Citelis.

O chování autobusu na vozovce radši ani nemluvím. Dieselová verze by ještě jakž-takž šla, ale CNG je opět zcela mimo přirozené chování autobusu na plyn.

Abych zase ovšem jen nekydal hnůj, na autobusu je i pár věcí pěkných. Například se mi líbí diagnostika po startu motoru, dalo by se říct že oceňuji nový systém hlášení zastávek, a především se mi líbí to, jak jde ten autobus snadno vymazat. Alespoň za to, že model ve hře nevyhazuje žádné chyby, dávám 5%.

+ fyzika Diesel verze
+ část scriptů

+/- převodovka (zdá se mi zvláštní a až moc živá na Voith)

- model
- textury
- zvuky
- chování CNG verze
- scripty dveří
- pohledy

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek


VIDEO - Diesel verze
VIDEO - CNG verze
Obrázek
Obrázek PROTOŽE ZRZKY VLÁDNOU SVĚTU!!
Uživatelský avatar
shitman
Profík
Profík
 
Příspěvky: 12364
Registrován: 09 dub 2011 18:44
Bydliště: Kladno, to černé Kladno...

Re: Irisbus Citelis 12M (Diesel & CNG)

Příspěvekod viktor1 » 28 říj 2013 21:59

Zásadně nepíšu hodnocení na autobusy, ale tenhle "model" mě vyprovokoval. Autor píše, že máme hodnotit velmi povedené skripty a zvuky. ZVUKY?!?! :o Hrůza! Zvuky se vůbec nepodobají Citelisu :!: ! A přepisování HOF souborů?? Vážně :roll: ? Tak radši jdeme na bodové hodnocení:

+
Funkční MYPOL
Dveře


-
Zvuky (vůbec se nepodobají citelisu)
Palubní deska :?
Textury :roll:
Zastávková brzda nejde odbrzdit klávesnicí
Model
Převodovka


Model mě velmi zklamal a už jsem si ho vymazal a dokud autor ten model neudělá úplně odznova, tak se k němu ani vracet nebudu! :? Čekal jsem, že textury budou špatné, ale až tak! :shock: A zvuky jsou prý na velmi dobré úrovni. To sotva :x . Citelisky mám hodně rád, a tak si na jejich kvalitě potrpím. Modelu dávám 0% a model Vám NEDOPORUČUJU. viktor1
viktor1
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 610
Registrován: 21 led 2013 16:24
Bydliště: Hrušovany u Brna

Re: Irisbus Citelis 12M (Diesel & CNG)

Příspěvekod jirkovCZ » 14 črc 2014 19:22

Poprvé jsem zpustil tento bus hned jse mi chtělo zrvacet. Řekl jsem: OMG!!!. Ale zkusil jsem ho. Dveře byly aspoň funkční. Dveřní zvonek hrůůůůza. Zvuk byl taky úplně nepřesný. Ale nevím co dál tak hodnocení.

+ Dveře fungují
+ Funkční IBIS
+ Diesel a CNG

+/- Nic

- Dveřní zvonek
- Zvuky nejsou z citelisu
- Hrozný model

Dávám mu 3%. Model přímo NEDOPORUČUJI!!!!
Kurňa lidi, čtěte a MYSLETE, než něco napíšete.
jirkovCZ
Pokročilý člen
Pokročilý člen
 
Příspěvky: 772
Registrován: 19 led 2014 09:39
Bydliště: Tam, kde jsou přemnoženy SORky

Re: Irisbus Citelis 12M (Diesel & CNG)

Příspěvekod tramvaj3 » 16 lis 2014 00:09

+tlačítka
+funkce
+scripty



+/-hlášení zastávek a hofko(pokoušel sem se upravit hofko Ústí ale nefunguje mi)
+/- model


-chybí hofko Ústí na kterém sem ho zkoušel
-palubní deska
-zvuky(jsou z citelisu ale ve hře zní jinak)
-textury :?

busu dávám 20%
only in our country CZ B741 no. 127(not in service)
15Tr no. 01 historic <3+RTO and 267
Come take a ride with noisy 15Tr in Budweiser, limited edition! : D
ZF!
Škoda 21tr(ab)/22tr forever!
Uživatelský avatar
tramvaj3
Vytrvalý člen
Vytrvalý člen
 
Příspěvky: 3602
Registrován: 07 kvě 2012 14:53
Bydliště: V Budějovicích, samozřejmě v Českých

Re: Irisbus Citelis 12M (Diesel & CNG)

Příspěvekod Karosa B932 » 25 lis 2014 17:32

Zápory:
model
scripty
dveře- nemají madla
volant
zvuky
textury atd...

Klady sem udávat nebudu, protože žádné nejsou!
Autobusu dávám maximálně 6% !!! :!:
,,Buďte optimisti při řízení. Vyprdněte se na všechny "pitomce" okolo. Nejlepší je mít dobrou náladu, i když tomu někteří kolikrát nepřispívají, ale jsme přece jen lidi, které maličkosti NESMÍ vůbec rozhodit! " Karosa B932, mrdák.
Uživatelský avatar
Karosa B932
Pokročilý člen
Pokročilý člen
 
Příspěvky: 985
Registrován: 06 čer 2013 16:15
Bydliště: Rychnov u Jablonce nad Nisou

Re: Irisbus Citelis 12M (Diesel & CNG)

Příspěvekod Dietak » 28 lis 2014 17:40

Tenhle bus je crap.. Chtělo by to ještě zapracovat :/

- Model
- Zvuky
- Textury

+/- Dveře


Vřele nedoporučuju...
Obrázek
Uživatelský avatar
Dietak
Nový člen
Nový člen
 
Příspěvky: 24
Registrován: 10 lis 2014 22:05
Bydliště: Okolí Prostějova

Re: Irisbus Citelis 12M (Diesel & CNG)

Příspěvekod Szczecin 5.0 » 14 kvě 2015 16:54

Hodnocení
+ Převodovka
+ Automatický zvonek
+ Hlášení
+ Odemykání převodovky
+ Scripty
+/- Zvuky
- Mypol
Szczecin 5.0
Nový člen
Nový člen
 
Příspěvky: 12
Registrován: 03 kvě 2015 17:54

Re: Irisbus Citelis 12M (Diesel & CNG)

Příspěvekod Jenicek » 30 říj 2020 18:42

+Plusy+
Trochu funkční zadávač linky


-Mínusy-
Model
Zvuky
Interier
Volant
Textury

Busu dávám 00.01
Jenicek
Nový člen
Nový člen
 
Příspěvky: 24
Registrován: 21 srp 2020 17:44


Zpět na Autobusy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník