TOPlist

Micro Maxibus (Mercedes-Benz)

Líbí/nelíbí?

100% - 90%
1
8%
89% - 80%
4
33%
79% - 70%
1
8%
69% - 60%
1
8%
59% - 50%
4
33%
49% - 40%
0
Žádná hlasování
39% - 30%
1
8%
29% - 20%
0
Žádná hlasování
19% - 10%
0
Žádná hlasování
9% - 0%
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů : 12

Micro Maxibus (Mercedes-Benz)

Příspěvekod shitman » 09 bře 2013 00:15

Na tenhle autobus jsem čekal poměrně dlouho, je to už hodně dávno, co se na cbs-chille objevily první zmínky o jeho vývoji, proto jsem byl dnes velmi mile překvapen, že autobus konečně po velmi dlouhé době vyšel. :) Musím říci, že co do vzhledu CBS-Chille opět vyčerpali veškerý potenciál cílové hry a minibus je na pohled opravdu skvostný. Zamrzí snad jen příliš často použité odlesky, které poněkud kazí celkový dojem, a rozhodně poměrně vysoká HW náročnost vozu. Po instalaci se nám v menu zjeví jeden typ autobusu s jedním repaintem, což není zrovna mnoho. Na druhou stranu zde kvantita nepřevážila kvalitu a je opravdu co chválit. :)

Autobusek má velmi dobré ovládání, i když je fakt, že mě šel trochu ztuha a snadno se dostal do smyku, ale to je asi síla zvyku z Karos. Je velmi živý a na manuální převodovce můžete vytáhnout i 125 km/h (testováno na dálnici v Zarechensku). Proti ovládání nemám výhrady, snad jen, že by převodovka občas mohla být povolnější, a především (co mi hodně vadí), na neutrálu by nemusela vydávat tak silné vibrace do force feedbacku volantu, protože takhle při každém zastavení zažívám na stole zemětřesení. Model autobusu je vpravdě perfektní, textury autentické a věrohodné, zvuky až na pár detailů skvělé, dávají pocit toho, že vám pod nohama opravdu řve motor koncernu MB. :)

Jak se dalo čekat, takhle malý autobus nebude mít příliš velkou kapacitu, ovšem přeci jen mě trochu zklamalo, když jsem shledal, že nemá stojící cestující. Místa tam je přeci jen podle mě dostatek. Když už jsme u zklamání, vůbec se mi nelíbí pohyb dveří, který je jakoby okopírovaný z CBS:NY. Když už jsem u dveří, celkem mě pobavilo to, že bez zastávkové brzdy zadní dveře můžete ovládat manuálně, se zataženou brzdou jsou ovšem automatické. :) Připadá mi to jako pěkně okopírované z prastarého modu pro SD200 MANy, který fungoval přesně takto.

Další špatnou věcí jsou pohledy, na které jsem si prostě nedokázal zvyknout - především základní pohled zahleděný do země nepřenesu přes srdce. Vůbec se mi nelíbí ani okénka u řidiče, která jsou nepochopitelně udělaná jako okénka pro pasažéry, tj. mají pouze dvě polohy a nepřenáší zvuk zvenčí, čímž prakticky ztrácí svou funkci v OMSI. Další výtkou je ode mne absence vícejazyčného manuálu, protože louskat readme ve španělštině se mi fakt nechce. :) Také se mi zdá, že autobus nemá prodej lístků, protože za celou jízdu ode mě lístek nikdo nechtěl, a většinou na Zarechensku vyžaduje nějaký ten lupen tak 30% pasažérů.

Příliš jsem netestoval funkčnost topení a chování autobusu na sněhu a při dešti, snad na to zbyde čas zítra, případně recenzi doplním :)

V bodech tedy:
+ model
+ textury
+ zvuky
+ osvětlení
+ palubní deska
+ funkčnost ovládacích prvků (prostě scripty)
+ pohyb cestujících
+/- pohledy
- odlesky
- fyzika a nastavení dveří
- vibrace force feedbacku při N
- okénka u řidiče
- readme
- pouze sedící cestující
- HW náročnost

Myslím, že tento vůz se řadí do pověstné špičky modelů do OMSI, za mě 85%. :)

Stahovat můžete zde.
Obrázek
Obrázek PROTOŽE ZRZKY VLÁDNOU SVĚTU!!
Uživatelský avatar
shitman
Profík
Profík
 
Příspěvky: 12364
Registrován: 09 dub 2011 18:44
Bydliště: Kladno, to černé Kladno...

Zpět na Autobusy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků