TOPlist

Ikarus 250.12

Vaše hodnocení autobusu?

100 - 90 %
3
25%
89 - 80 %
6
50%
79 - 70 %
1
8%
69 - 60 %
1
8%
59 - 50 %
0
Žádná hlasování
49 - 40 %
0
Žádná hlasování
39 - 30 %
0
Žádná hlasování
29 - 20 %
0
Žádná hlasování
19 - 10 %
0
Žádná hlasování
9 - 0 %
1
8%
 
Celkem hlasů : 12

Ikarus 250.12

Příspěvekod Dominik736 » 16 led 2013 22:41

Jedná se o starší zájezdový autobus cca ze 70. let minulého století. Představen byl v roce 1967, ale výroba započala až v roce 1970 a vyráběn byl až do roku 1996. Dokonce tento vůz vyhrál 2. místo na výstavě v Nice a Monaku, to bylo v roce 1971. Autoři tohoto modelu jsou: Laci BAS-953, 242, VL67, IkarusSTR, DarkWolf, Routeres. Co se zpracování modelu týče, tak nemám co vytknout. Interiér taky vypadá celkem fajn. Co musím zmínit, je to, že autobus neobsahuje IBIS, jelikož se jedná o celkem starý autobus, viz vyjádření autorů (u videa na youtube): ,,There's no IBIS, it's an old vehicle." A také v základu obsahuje manuální převodovku, ale není problém si stáhnout automat. Jediné co bych vytkl je špinění, jelikož pokud člověk jede za deště, sněhu apod., tak se zašpiní pouze skla a zbytek autobusu je čistý (a to vypadá poněkud zvláštně). Dále nesmím zapomenout zmínit, že model je celkem nenáročný na HW, takže i majitelé slabších sestav by neměli mít problémy, i když OMSI je někdy celkem zajímavé a nevyzpytatelné :D. Co se přístrojové desky týče, ta působí celkem stroze, ale co chci od autobusu ze 70. let. Tady bych vytkl to, že nejsou popsána tlačítka, sice intuitivně se dá přijít na to, které je na co, ale i tak. Návod v JPG se sice přiložen, ale popisky jsou maďarské. Co se týče cestujících, tak tady bych vytkl, to, že když jedni vystupují, tak ti nastupující se derou přes ně - autobus má pouze jedny dveře a to u řidiče, které se otevírají ručně (na přístrojovce nehledejte žádné tlačítko - pozn.: dají se otevřít i přes kláv. zkratku / nebo *). A ještě mě celkem zaujala chromovaná zrcátka, která jsou celkem velká a je v nich krásně vidět vše, co člověk potřebuje. Takže pokud to shrnu: tento model je vhodný pro dálkové mapy, je HW nenáročný a kdo má rád starší kousky, tak si myslím, že se mu bude celkem líbit. Já osobně jsem si prvně říkal co to zase bude zač, ale byl jsem mile překvapen.

Shrnutí:

    +Zpracování modelu
    +HW nenáročnost
    +Zvuky (já k nim nemám žádné výhrady)
    +Zrcátka
    +/- Nemá IBIS
    +/- Chybějící jízdní řád

    -Nastupování cestujících skrze ty vystupující
    -Model zašpinění

Mé hodnocení: 85%
Metal se musí poslouchat kurva nahlas!!!
ObrázekObrázek
Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.
Uživatelský avatar
Dominik736
Sponzor
Sponzor
 
Příspěvky: 1065
Registrován: 25 čer 2011 22:25
Bydliště: Šenov

Re: Ikarus 250.12

Příspěvekod mhdfm » 01 úno 2013 11:31

+ veterán
+ propracovanost
+ HW
+ zvuky
+ dveře
+ atmosféra

- cestující mi brání ve výhledu
- zašpinění


Tento model se mi velmi líbí a stal se mým druhým nejoblíbenějším. Dávám mu 95%.
Uživatelský avatar
mhdfm
Vytrvalý člen
Vytrvalý člen
 
Příspěvky: 5756
Registrován: 09 pro 2012 08:09

Re: Ikarus 250.12

Příspěvekod Peterson » 10 úno 2013 22:08

+ Dobrý je
- Prevodovka funguje aj bez spojky
- Cestujúci idú cez seba
+ Dobre jazdí
- Divne usporiadané prevody(zlá prevodovka)
Inak fajn

6/10
Nikto nie je dokonalý, ale nebyť tej prevodovky a pár vadám, bol by to skvelý autobus. K tej dokonalosti by nemal ďaleko.
Uživatelský avatar
Peterson
Vytrvalý člen
Vytrvalý člen
 
Příspěvky: 5385
Registrován: 08 led 2013 16:35

Re: Ikarus 250.12

Příspěvekod Deluxe700 » 19 kvě 2014 20:09

Krasny model.
Hodnotil by som tak isto, ako kolegovia predomnou :)
Davam tomu ikarusu 95 percent. DOPORUCUJEM STIAHNUT.
==============
Deluxe700
==============
Môj kanál na YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCZoJ1h ... cmIqBvOG_g
Uživatelský avatar
Deluxe700
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 633
Registrován: 13 kvě 2014 15:39
Bydliště: Košice, Slovakia


Zpět na Autobusy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků