TOPlist

Ikarus 256.50V LUX

Jak hodnotíte model vy?

100% - 90%
3
38%
89% - 80%
2
25%
79% - 70%
0
Žádná hlasování
69% - 60%
2
25%
59% - 50%
0
Žádná hlasování
49% - 40%
0
Žádná hlasování
39% - 30%
0
Žádná hlasování
29% - 20%
0
Žádná hlasování
19% - 10%
0
Žádná hlasování
9% - 0%
1
13%
 
Celkem hlasů : 8

Ikarus 256.50V LUX

Příspěvekod Tita » 21 srp 2012 18:08

Tento původně maďarský Ikarus se objevil na německém ofiko fóru včera, 20.8. Autorem je uživatel zil130g. A teď už na hodnocení :) :

Při prvním pohledu zvenčí zaujme kvalitní model s texturami, které i přesto že nejsou foto-, tak potěší. Model je kvalitně zpracovaný i zevnitř, a to jak v prostoru pro cestující, tak v kabině řidiče. Všechna okénka jsou otevíratelná, osvětlení v salonu by mohlo být poněkud intenzivnější. Počítám, že cestující budou v noci frflat. V kabině chybí jakýkoliv palubní počítač, což však není u dálkového busu chybou. Není ovšem k dispozici ani náhled jízdního řádu, nebo jsem ho alespoň nenašel... Sedadlo řidiče nebo volant je v chybné výšce, takže řidič má nohy výše, než je volant.

Zapnutí elektroniky a startování lze provézt i klíčkem, stejně jako u původních MANů. Samotné nastartování je dobře ozvučené, avšak poté již v kabině není slyšet nic. Při volnoběhu či stání je ticho jako v hrobě. Z ovládání dále zamrzí zejména fakt, že druhé dveře nelze ovládat. Při detailním pohledu zvenčí je vidět, že dveře nejsou ani vymodelované, pouze naznačené. A vévodí tomu fakt, že v interiéru pro ně není snížená podlaha. Sice jsem tímto typem nikdy nejel, ale předpokládám, že když jsou dveře po celé výšce busu, tak by měla být v jejich místě podlaha snížená... Z fotek na netu to sice vypadá, že u některých modelů byly zadní dveře pouze bouchací, i tak si s nimi však autor mohl dát práci... :roll:

Z jízdy samotné jsem neměl příliš dobrý dojem. Možná je to mou neschopností, ale ať jsem dělal co jsem dělal, motor mi vždy při přeřazení na trojku chcípl. To jsem ovšem vždy zjistil až později, jelikož v kabině nejsou slyšet žádné zvuky, pokud člověk nepřidává plyn. Později jsem zkoušel pomocí pohledu zvenku vypozorovat podle zvuků vhodný čas k přeřazení, ale ani tak se mi nepodařilo se na trojku dostat...

Suma sumárum: Model a textury pěkné, palubní deska funkční, avšak ovládání chabé. Je také vidět jistá lenost autora. Takto by podle mě spíše měla vypadat beta, či release candidate... Avšak oproti jiným vydaným modelům velice slibné, můžeme doufat, že autor bus ještě vylepší ;)

+ Kvalitní model a textury
+ Dobře zvládnutá fyzika předních dveří
+ Funkční palubní deska, celkově propracovaný interiér

- Podivné jízdní vlastnosti, nad kterými jsem nebyl schopen vyzrát
- Chybějící zadní dveře
- Chybějící jízdní řád a další detaily...

CELKEM: 60%
Tita
Diskutující člen
Diskutující člen
 
Příspěvky: 210
Registrován: 01 črc 2011 22:11

Re: Ikarus 256.50V LUX

Příspěvekod rpopo » 21 srp 2012 22:00

Pridám niečo aj ja, takže, autobus ma zaujal hneď značkou. Po prvej jazde som si autobus obľúbil. Nakoľko sa jedná o zájazdový autobus, tak nieje potrebné tam pchať palubný počítač, prípadne transparenty. Vec ktorá štve mňa, je, že autor nastavil motor aj prevodovku rovnako, ako je na mestskych Ikarusoch, čo je na zajazdy nemysliteľné, no nejakých 90 km/h to utiahne, a to stačí. Nakoľko má autobus manuálnu prevodovku, nebolo by od veci dať do autobusu otáčkomer, ktory by celkom podol, nakoľko cez nápravu zvuk motora temer nepočuť, lebo ich náprava úplne zakryje. Zvuky samotné sú podľa mňa skvelé, ja som si stiahol asi iny autobus, nakoľko počujem zvuky aj navoľnobeh, ale čo už. Nefunkčné zadné dvere su v tomto prípade samozrejmosť, stači sa pozrieť na usporiadanie sedačiek. Cestujúci sa správajú v celku normálne, pohľad je nastaveny divne, vodič sedi vysoko, ako sa v tychto autobusoch sedi, ale pohľad je niekde ako ma vodič v skutočnosti nohy, čo je pekna kravina. Konečne Ikarus, ku ktoremu vydali aj manuál. Mne sa autobus v celku páči a v prípade že bude nejaky update, tak ma jasnu 100%. No niektore chyby su nepriehľadnuteľné, tak dávam autobusu 90%.
Obrázek
Uživatelský avatar
rpopo
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2641
Registrován: 23 říj 2011 20:36
Bydliště: Košice


Zpět na Autobusy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník