TOPlist

Baumgarten 1.0

Jak se vám mapa líbí?

100-91%
28
74%
90-81%
6
16%
80-71%
0
Žádná hlasování
70-61%
0
Žádná hlasování
60-51%
2
5%
50-41%
0
Žádná hlasování
40-31%
0
Žádná hlasování
30-21%
0
Žádná hlasování
20-11%
0
Žádná hlasování
10-0%
2
5%
 
Celkem hlasů : 38

Baumgarten 1.0

Příspěvekod SOR KAROSA » 14 srp 2014 14:14

Rozhodl jsem se otestovat tuhle novou mapu a jsem příjemně překvapen. Mapa je podle mne velmi dobře zpracovaná, s vlastními objekty, které jsou prostě úžasné. Na mapě jsou čtyři(?) linky. Další výhodou je jednoduchá instalace, nemusíte nic dostahovávat. Před hodnocením vám dám odkaz na mapu na foru a můžeme na to. http://forum.omsi.cz/viewtopic.php?f=37&t=7789

+ Propracování
+ Objekty a spliny
+ Čtyři pěkné linky
+ Super prostředí
+ Repainty


//EDIT: - Neviditelné stěny
- HW náročnost na některých místech


Podle mě je mapa úžasná a neváhejte ji vyzkoušet. Za mě určitě 96%
Naposledy upravil SOR KAROSA dne 30 srp 2014 09:37, celkově upraveno 3
Uživatelský avatar
SOR KAROSA
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 513
Registrován: 08 kvě 2014 09:00
Bydliště: IDSOK - zóna 73

Re: Baumgarten 1.0

Příspěvekod henko151 » 14 srp 2014 20:54

Zhrnem to!

+Vlastné objekty (bicykel,low-poly ľudia)
+Použité pekné Spliny(Tie mačacie hlavy z O2)
+Vlastné repainty na asi 5 busov
+Alternatívne ailisty
+Dlhšie linky

+/- Iba 4 v podstate 2 linky

-Niektoré úseky sú trožku nudné.
Mape dávam 90%a mapu DoporučujemSnáď autor vydá aj V2.0 kde bude viac liniek.
Uživatelský avatar
henko151
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1464
Registrován: 11 srp 2012 18:05
Bydliště: Nitra milá Nitra na peniaze chytrá

Re: Baumgarten 1.0

Příspěvekod domo2320 » 24 srp 2014 16:17

Mapa mě příjemně překvapila, sice je na německý způsob, ale jsou zde také velice zajímavé úseky, které jinde nenajdete (na třech místech je oprava silnice, je tu také hezké náměstí, tři dny (15.-17.8.2014) se zde koná festival (kvůli kterému je zřízena dočasná linka-"Shuttlebus") a mnoho dalšího.

+netypická mapa a zajímavé úseky (zmíněno výše v příspěvku)
+vlastní nátěry na autobuy (MAN NL, NG, Mercedes Benz O530 G a možná ještě něco)
+hlášení
+až 5 linek
+3 linky jsou dlouhé, dalším milým překvapením je také Shuttlebus
+propracovaná mapa =>mnoho předmětů v okolí (stromů, budov, kol :D atd.)
+i přes množství předmětů není moc HW náročná (možná až na okolí Messe, kde se mi v době festivalu občas sekne)
+jízdní řády jsou stíhatelné (je pravda, že párkrát se musí čekat, protože jedete napřed, ale asi nehrozí, že byste meškali více jak půlminutu)
+dobrá navigace


-máte-li zapnutou kolizi s terénem, občas se stane, že narážíte do ničeho (např. když jedete po kolejích, narazíte na úrovni sloupu tramvajové troleje do "prázdna", nebo když jedete v pruhu vedle opravované křižovatky, cestující najednou chtějí vystoupit, protože "řídíte špatně"...)
-chodci na Schippergasse (nebo tak nějak) =>sice chodci přicházející zprava ve směru jízdy zastaví (většinou :) ), ale ti přicházející zleva nikoli, jen několik jich zastaví centimetry před projíždějícím autobusem :roll:


Mapa se mi i přes několik chyb moc líbí, jezdím ji skoro pořád :). Doporučuji ji a dávám 95%.
Jste v centru Prahy a najednou se pod Vámi začala chvět zem? Myslíte si, že je to zemětřesení? Nebojte! To jen projíždí Škoda 15T Forcity přes výhybku.
Uživatelský avatar
domo2320
Rozkoukaný člen
Rozkoukaný člen
 
Příspěvky: 69
Registrován: 19 srp 2014 15:32
Bydliště: Praha 11

Re: Baumgarten 1.0

Příspěvekod shitman » 29 srp 2014 20:49

tato mapa mě přímo uchvátila. ovšem ne hned ze začátku. dovolil bych si recenzi rozdělit na dvě části - část městskou a část předměstskou.

Městská část:
takové ani krásné, ani ošklivé. městská část mapy je spíše jen průměr a kdyby nic jiného na mapě nebylo, za příliš mnoho by nestála. některé části města jsou nápadité, detailně propracované a vypadají i od pohledu moc hezky. autor uměl skvěle využít možnosti OMSI2 s objížďkami a rotovatelnými objekty. nicméně poměrně dost částí je přesným opakem - jsou ošklivé, nelogické a už když do nich vjíždíte, říkáte si "zase tahle hnusná část". některé křižovatky či úseky silnic jsou přímo odpudivé a projíždet se jimi dá jen s velkým zapřením vzrůstající nechuti. pak ale vyjedete za město a situace je naprosto odlišná.

Předměstská část:
nejsem si jistý, jestli jde o předměstí nebo o vesnice připojené k městu, každopádně musím napsat, že tyto mě naprosto uchvátily. na to, jak je městská část průměrná, jsou okolní části naprosto úžasné. překrásná cesta vesničkou v serpentínách, ze kterých se vám rozevře pohled přes obrovské jezero na město - takový pohled jsem v OMSI snad ještě nikdy nezažil a troufám si tvrdit, že ani nikdy nezažiju. pokud váháte, proč mapu stahovat, tak rozhodně kvůli tomuhle - linka 17 směr Moosanger stojí za to, i kdyby zbytek mapy nestál za nic. krásnější linku s propracovanějším prostředím jsem ještě nehrál - dokonce si troufnu tvrdit, že tato linka v sobě má úplně všechno, ani moc, ani málo. jízda trvá jedním směrem příjemných 35 minut, jízdní řád je stavěn tak, abyste zastávky bez problémů stíhali, ovšem pozor - jak jednou naberete zpoždění, nejspíš už ho nedoženete. pauzy na konečných jsou v ideálním rozmezí sedmi - dvanácti minut. linka je ovšem poměrně náročná na odjetí - s volantem jsem měl co dělat, abych některé zatáčky vykroutil, a v serpentinách se teprve pozná, kdo je v OMSI zkušený řidič. :)

+ nádherná mapa s překrásnou krajinou předměstí
+ dostatečné množství linek a jejich délka
+ stíhatelné jízdní řády


+/- nemastné-neslané město s pár logickými absurdnostmi
+/- poměrně náročná na odjetí

- místy menší počet FPS
- výjimečné lagy v AI (ale přesto se objeví)
- pro navigaci je potřebná alespon částečná znalost němčiny


sorkarosovi, který téma založil doporučuji, aby do něj přidal anketu, a já za sebe dávám této nádherné mapě 95%. :)


Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek
Obrázek PROTOŽE ZRZKY VLÁDNOU SVĚTU!!
Uživatelský avatar
shitman
Profík
Profík
 
Příspěvky: 12364
Registrován: 09 dub 2011 18:44
Bydliště: Kladno, to černé Kladno...

Re: Baumgarten 1.0

Příspěvekod smoli11 » 06 zář 2014 23:16

Plus:
Pěkné linky
Pěkně propracovaná
Pěkná linka 17
Krásné okolí
Nenáročnost
AI List(Nevím jak u vás)

100%
Obrázek
Uživatelský avatar
smoli11
Pokročilý člen
Pokročilý člen
 
Příspěvky: 1207
Registrován: 04 srp 2013 16:04
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Baumgarten 1.0

Příspěvekod dwarf253 » 14 zář 2014 13:41

Musím napsat svůj názor na tuto mapu, protože mě v některých věcech dost zklamala. Na pohled a vyblbnutí je asi dobrá, ale pocit reálnosti žádný.

Začal bych asi takovým tím klasickým, že na mapě je několik linek (i když v podstatě jsou jen tři a ještě s podobnou trasou, což není zrovna moc), které mají stíhatelné jízdní řády, v archivu najdete nepřeberné množství ailistů, takže je možné si to nakombinovat dle vlastního přání. S tím souvisí repainty na velké množství busů. Na pohled je mapa zpracovaná pěkně a jsou v ní místa, která zaujmou (serpentiny v Moosangeru, přilehlé jezero, autobusové nádraží, některá místa v centru apod.). To ovšem vyvrací místa, která jsou opravdu nepovedená a vyloženě nudná, takže se člověk při průjezdu těší, až zase narazí na něco poutavého. Moc se mi nelíbí některé úseky lemované obyčejným plotem těsně u cesty, kde není kam uhnout a nepůsobí to zrovna reálně. Některé ale potěší chrono s festivalem v centru města a s tím spojená i speciální linka pro jeho návštěvníky. Na tento festival dokonce můžete sem tam slyšet upoutávku v povedeném hlášení.

Ale jak už jsem říkal, zklamalo mě pár věcí svou nelogičností. Začal bych obsluhou Moosangeru linkou 17. Zaprvé jsou ty serpentiny možná hezké na pohled, ale nikdo by tam v životě neposlal kloubový autobus. Ten na takové cesty nepatří a i když je možné s trochou šikovnosti kopce a zatáčky vyjet, vytočit a dokázat si, jak dobrý jsem řidič, v reálu by dle mého názoru hodně uvažovali o vyslání klasického 12ti metrového busu, nehledě na to, že by každou zimu museli řešit problémy s uvízlými autobusy. Pokud budete mít tu odvahu a v zimě během sněhové vánice se do těch kopců vydáte, jistě pocítíte problém i na vlastní kůži. Bohatě by stačila linka obsluhovaná minibusem, který by se tam vytočil lépe, párkrát za den vesničku objel a navazoval na klasické linky směrem do města (víc níž). Případně by ten normální bus mohl objet jen spodek té oblasti a nahoru vůbec nemusel vyjíždět.

Dalším problémem toho místa je jeho přehnaná obsluha. Vždyť tam je pár domů a konečná 17ky je v zahrádkářské kolonii. I přesto jsem tam přijížděl s narvaným kloubákem, jako bych právě vjížděl do nákupního centra v hlavním městě během Vánoc (maximálně by mohlo tolik lidí zamířit k tomu přírodnímu koupališti, či co to je, ale to snad jen v létě v období letních prázdnin). A to má ta linka asi 15ti minutový interval, přesto na ní někdy jeden kloubák nestačí a člověk musí s lítostí oznámit cestujícím na zastávce, že si musí počkat na další spoj a doufat, že rodiny obyvatel Moosangeru nejsou zase tak početné, a tak se vlezli do právě odjíždějícího a po střechu nacpaného 18ti metrového autobusu. To je ovšem problém všech linek a celé mapy, která má nádech milionového velkoměsta, kde by snad nestačil ani 10ti minutový interval, kolik je tam lidí (ale to se dá obejít v nastavení snížením počtu cestujících na zastávkách).

A zůstávám u linky 17 a její trasy, která vede i přes Messe, konečnou linky 14. Chápu, že tam lidé jezdí za prací, ale opravdu je nutné, aby to tam 17ka objížděla? Proč tam neukončit většinu spojů, na některé z nich nenavázat tou "minibusovou" linkou do Moosangeru, případně jen ve špičku poslat 17ku až k těm zahrádkám? Opravdu si nemyslím, že je Moosanger tak významný a že tam žije/jezdí takové množství lidí, aby si zasloužil tak přehnanou obsluhu MHD po celý den.

Ještě se zastavím pár slovy u AI... no vlastně radši ne, to se totiž opravdu nepovedlo. Kde neuvidíte semafor, dbejte zvýšené opatrnosti, protože řidiči v tomto městě naprosto ignorují všechny značky a s klidem vjedou před rozjetý kloubák nacpaný obyvateli Moosangeru. Obzvlášť je nutné dávat přednost úplně všemu na velkém kruhovém objezdu lemovaným plotem, o kterém jsem psal na začátku.

Baumgarten je hezká, nenáročná a dobře zpracovaná mapa, kterou však sráží problémy s AI, nelogičnost hlavně linky 17, nevhodnost busů na takový charakter trasy a další věci popsané výše. Je to sice jen můj názor, ale postrádám potřebný nádech reálnosti, byť ho třeba na pár vteřin úplně přebije v OMSI tak ojedinělý krásný výhled již popsaný shitmanem. Nutno ale dodat, že je to první verze mapy a uvidíme, co přinesou její další aktualizace.

60%
dwarf253
Pokročilý člen
Pokročilý člen
 
Příspěvky: 1123
Registrován: 07 črc 2011 14:00

Re: Baumgarten 1.0

Příspěvekod viktor1 » 21 zář 2014 18:03

Tato mapa se mi velmi líbí. :)

+
Mapa
Rozmanitost
Hlášení
Repainty
Linky, tak akorát
Chronologická úprava
Bezchybné AI


-
Příliš mnoho cestujících

Mapa je výborná. Uděluji 88% a rozhodně DOPORUČUJI
viktor1
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 610
Registrován: 21 led 2013 16:24
Bydliště: Hrušovany u Brna

Re: Baumgarten 1.0

Příspěvekod Tramvaják » 20 dub 2017 18:07

+ zpracování
+ rakouské prostředí
+ repainty
+ rychlodráha
+ 3 linky + 2 speciální
+ objekty
+ a další...


- příšerná HW náročnost

Hodnocení: 93 % a pro silnější sestavy se nedá nic než doporučit
Uživatelský avatar
Tramvaják
Objevující člen
Objevující člen
 
Příspěvky: 44
Registrován: 29 dub 2016 19:54
Bydliště: Liberec

Re: Baumgarten 1.0

Příspěvekod Percy » 09 kvě 2017 18:12

+Pěkné spliny
+Detailnost
+Vlastní Repainty na mnoho busů
+Metro
+Podrobná a srozumitelná navigace
+Dlouhé linky
+Shuttlebus linka


-Nic :)

Této skvělé mapce dávám celých 100% :)
Notebook: Asus X556L
Volant: Thrustmaster 458 Ferrari Italia
Myš: A4tech Bloody A60 Blazing V-Track Core 2
Hry, které hraju: TS2017, OMSI 2, Subway Simulator Prague Metro, MC, Open Rails
Uživatelský avatar
Percy
Rozkoukaný člen
Rozkoukaný člen
 
Příspěvky: 72
Registrován: 11 dub 2017 18:31

Re: Baumgarten 1.0

Příspěvekod Vítek03 » 14 kvě 2017 13:42

+ Detaily
+ 3 linky a jedna speciální
+ Badesee
+ Rychlodráha
+ AI list, zatím jsem nenašel chybu
+ Rakousko
+ Krásná krajina, hlavně na lince 17 za Messe


- Náročné jet na čas
- Pokud nechcete zabloudit, budete muset umět aspon trošku německy
- Nekvalitní silnice u Badesee


Suma sumárum, mapa se vysloužila 90 % a řadí se mezi mé nejlepší mapy. Vřele doporučuju. ;)
Vítek03
Pokročilý člen
Pokročilý člen
 
Příspěvky: 830
Registrován: 16 bře 2016 21:16
Bydliště: Nučice

Další

Zpět na Mapy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 1 návštěvník